Kura komanda dosies uz pasaules kērlinga čempionātu jauktajiem pāriem?
Visa uzmanība patlaban pievērsta olimpiskajām spēlēm, kuru izskaņā vienlaicīgi norisināsies arī svarīgs atlases turnīrs Latvijas jaukto pāru kērlinga komandām uz pasaules čempionātu, kas šogad norisināsies no 21. līdz 28.aprīlim Zviedrijas pilsētā Esterzundā.
 
Pērn oktobra otrajā dekādē Latvijas jaukto pāru čempionātā 10 komandu starpā noskaidrojās tās četras: VKK – S.Blumberga/R.Gulbis, KKR – I.Linde/A.Veidemanis, SK OB – D.Regža/A.Regža, KKR – S.Jeske/R.Jeske, kuras šajā nedēļas nogalē no 22. līdz 25.februārim cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju pasaules kērlinga čempionātā jauktajiem pāriem.
 
Latvijas čempionu titulu šosezon ieguva VKK – S.Blumbergas/R.Gulbja komanda. Abu spēlētāju sadarbība šajā disciplīnā aizsākās jau iepriekšējā sezonā, bet šādā sastāvā viņi startē pirmo reizi. „Ja spēsim demonstrēt stabilu sniegumu visa atlases turnīra laikā, tad rezultāts pats saliksies. Noskaņojums ir pozitīvs un esam gatavi cīnīties,” tā komentē Ritvars Gulbis.
 
Savukārt daļa no sagatavošanās posma šim kvalifikācijas turnīram viņiem bija jāupurē citu mērķu labad. „Nevienam nav noslēpums, ka Santai un man kā sieviešu izlases trenerim galvenais akcents bija olimpiskā atlase decembrī. Attiecīgi, pēc tam varējām sākt pievērsties jaukto pāru kērlingam. Ne Santai, ne man nav jāmācās no jauna mest akmeņi, bet ir jāturpina uzlabot savstarpējā sadarbība. Aizvadītajos turnīros tika iegūta vērtīga pieredze savstarpējā sadarbībā un izpratnē.”
 
KKR – I.Linde/A.Veidemanis Latvijas čempionātā zaudēja tikai vienu spēli pret pašreizējiem čempioniem. Vai šajās sacensībās tiekoties vairākas reizes ar vieniem un tiem pašiem pretiniekiem būs iespēja kopsummā viņus pieveikt? Iluta un Arnis atbild: „Kvalifikācijas turnīrā daudz kas būs atkarīgs tieši no fiziskās sagatavotības un spējas izturēt saspringto grafiku. Vienmēr esam gājuši uz spēli ar pārliecību par saviem spēkiem un ticību uzvarai – savādāk jau nevar spēlēt, bet paklupt gadās. Tas tikai vairo sportisko niknumu un pārliecību, ka jāstrādā vēl vairāk.”
 
Komanda līdz kvalifikācijas turnīram ir strādājusi galvenokārt pie metienu izpildīšanas tehnikas, taču arī spēļu prakse ir tikusi krāta. Iluta un Arnis piebilst: „Izvēloties turnīrus un pārbaudes spēles, pievērsām uzmanību arī tieši faktam, ka kvalifikācijā spēles notiks pēc ļoti intensīva grafika. Lai uzvar stiprākais!”
 
Latvijas trešā spēcīgākā jaukto pāru komanda SK OB – D.Regža/A.Regža intensīvi startējusi dažādos jaukto pāru turnīros jau no paša sezonas sākuma, kā arī laika posmā no Latvijas čempionāta līdz šim kvalifikācijas turnīram. „Esam jau pabijuši sešos augstas raudzes pasaules kērlinga tūres (WCT) jaukto pāru turnīros (Vācija, Igaunija, Šveice, Nīderlande, Zviedrija), startējuši pašmāju „Latvian Mixed Doubles Grand Prix” vienas dienas turnīra piecos posmos, kā arī ieguldījuši darbu treniņos. Vai tas ir pietiekami? To rādīs nedēļas nogale,” tā par sagatavošanos posmu izsakās Dace un Ansis.
 
No visām kvalifikācijas turnīra dalībniecēm šī komanda kopā ir spēlējusi daudzas sezonas. Vai tā ir šīs komandas priekšrocība? Dace un Ansis atbild: „Katra diena no dienas atšķiras. Tieši tāpat ir ar kērlinga spēli. Ilgā kopā spēlēšana nav priekšrocība, bet gan liels darbs pašam ar sevi. Novēlam katrai komandai pa mazai veiksmītei!”
 
Kvalifikācijas turnīrs ceturtā dalībniece KKR – S.Jeskes/R.Jeskes komanda Latvijas čempionātu iesāka pārliecinoši, diemžēl divas izšķirošās spēles viņiem neizdevās kā cerēts. Fināls bija tik tuvu, jo pusfinālā tikai ekstra endā viņi piekāpās čempioniem. „Latvijas čempionāts un spēļu rezultāti parādīja kam esam gatavi. Vēlam interesantas spēles visiem dalībniekiem!” tā gatavību šim kvalifikācijas turnīram komentē Sabīne un Rihards.
 
Līdz ar to katrai no komandām ir savi trumpji, ko likt galdā, lai sekmīgi nostartētu sacensībās. Bez tam SK OB – D.Regžas/A.Regžas komanda startējusi jau trīs pasaules čempionātos, KKR – I.Linde/A.Veidemanis vienu, tā pat arī S.Blumberga kā spēlētāja, bet R.Gulbis kā treneris. Tas sola aizraujošas un līdzvērtīgas cīņas.
 
Komandas vispirms izspēlēs divu apļu turnīru, pēc kura divi labākie pāri iekļūs finālturnīrā, kur aizvadīs spēles līdz vienas komandas divām uzvarām. Finālspēles norisināsies svētdien, 25.februārī no plkst. 09:00.
 
Visas pasaules čempionāta Latvijas kvalifikācijas spēles jauktajiem pāriem norisināsies Kērlinga hallē Rīgā, Biķernieku ielā 121H. Ieeja bez maksas.
 
 
Kērlinga klubu atšifrējums:
KKR – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
VKK – Ventspils kērlinga klubs
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji