Jaukto pāru turnīrā Zviedrijā uzvar skoti
Pasaules kērlinga tūres (WCT) jaukto pāru turnīrs „Gefle Mixed Doubles Cup” no 25. līdz 28.janvārim norisinājās Jēvlē, Zviedrijā. Par uzvarētājiem kļuva Dž.Aitkenas/B.Mauta komanda no Skotijas. Turnīrā startēja Sporta kluba „OB” komanda D.Regža/A.Regža.
 
„Gefle Mixed Doubles Cup” turnīrā piedalījās 15 komandas no dažādām Eiropas valstīm. Par spēcīgāko izrādījās Dž.Aitkenas/B.Mauta komanda no Skotijas, kuri šajā sezonā vēl nebija startējuši nevienā no pasaules kērlinga tūres (WCT) posmiem, turklāt šo turnīru izvadot bez zaudējumiem.
 
Finālspēlē komanda no Skotijas tikās ar pašreizējiem pasaules čempioniem no Šveices Dž.Pereta/M.Rioss. Spēle līdz pat sestajam endam noritēja ļoti līdzīgi, kad viena punkta pārsvars bija pasaules čempioniem 4:3, bet tieši sestais ends viņiem bija liktenīgs, jo Dž.Aitkena/B.Mauts tajā ieguva četrus punktus, izvirzoties vadībā ar 7:4. Savu rezultātu viņi vēl papildināja septītajā endā, nozogot vienu punktu – 8:4. Līdz ar to Dž.Peretas/M.Riosa komandai zaudēto nebija iespējams vairs atgūt un par otrā „Gefle Mixed Doubles Cup” turnīra uzvarētāju kļuva Dž.Aitkenas/B.Mauta komanda.
 
Par turnīra 3.vietu cīnījās D.Rupas/K.Vunderlina komanda no Šveices ar I.Šekerezas/G.Nagi komandu no Ungārijas. Līdz piektajam endam šveicieši dominēja, izvirzoties vadībā ar 4:1, tomēr piektajā endā gūtie četri punkti jau izvirza vadībā ungārus. Nākamajā endā D.Rupas/K.Vunderlina komandai izdodas zaudētos punktus atgūt, panākot 8:5. Līdz astotajam endam abas komandas savu rezultātu papildina, tomēr šveicieši notur vadību un izcīna uzvaru ar 9:7.
 
Sporta kluba „OB” komanda D.Regža/A.Regža turnīru uzsāka pret spēcīgo M.Jēgi/S.Mihela komandu no Šveices, kas pierādījās arī spēlē, ciešot sagrāvi ar 0:9. Nākamajā spēlē komanda ieguva automātisko uzvaru, jo viena no komandām uz turnīru nebija ieradusies.
 
Trešā spēle pret I.Andersones/M.Andersona komandu no Zviedrijas iesākās par labu D.Regžas/A.Regžas komandai, pirmajos divos endos iegūstot trīs punktus. Toties nākamajos divos pretinieks tos atspēlēja un iekrāja trīs punktu pārsvaru, panākot 6:3. Līdz astotajam endam rezultāts neizšķirs 7:7. Pēdējā akmens tiesības astotajā endā ļāva pretiniekiem iegūt vienu punktu, kas atnesa otro zaudējumu ar 7:8 D.Regžas/A.Regžas komandai.
 
Ceturtajā spēlē izdodas viegli pieveikt jaukto pāru komandu no Polijas ar 11:2, bet nākamajā spēlē pretim stājas spēcīgāki pretinieki no Šveices M.Gribi/R.Gribi, kuriem padodas labs spēles sākums, pēc trim endiem izvirzoties vadībā ar 5:0. Lai gan D.Regžas/A.Regžas komandai izdodas rezultātā pietuvoties līdz -2, tomēr pēc sestā enda tiek paspiestas rokas un atzīts šveiciešu pārākums ar 6:4.
 
Tā kā turnīrs notiek pēc „Triple knockout” sistēmas, tad pēc trim zaudējumiem D.Regžas/A.Regžas komanda vairs neturpina cīņu par uzvaru turnīrā, bet nonāk mierinājuma kausa izcīņā. Tur pirmajā spēlē pretim stājās N.Vikstenas/K.Vikstena komanda no Dānijas, kuru izdevās pārspēt ar 7:2, pateicoties labam spēles sākumam. Diemžēl cīņu par mierinājuma kausu D.Regžas/A.Regžas komanda neturpināja, neizejot uz spēli traumas dēļ.
 
D.Regžas/A.Regžas komandas spēļu rezultāti:
Z 0:9 – M.Jēgi/S.Mihels (Šveice)
U – automātiskā uzvara
Z 7:8 – I.Andersone/M.Andersons (Zviedrija)
U 11:2 – A.Pašeka/M.Pašeks (Polija)
Z 4:6 – M.Gribi/R.Gribi (Šveice)
U 7:2 – N.Vikstena/K.Vikstens (Dānija)
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji