BALTIC SUPER LEAGUE 17/18 uzvar A41/GULBIS
Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgas Kērlinga halle tika pieskandināta ar skaļiem “svīīīp, tai sun, yap yap yap, bēēērž, ģeržāāāķ u.c.” saucieniem. Kā mēļoja svētdienas pēcpusdienā uz korporatīvo pasākumu atnākušie kērlinga iepazinēji, skatoties fināla spēles pēdējo endu: “Šis ir Baltijas jūras valstu čempionāts!”.
 
Nē, viņiem nebija taisnība – kērlinga hallē norisinājās turnīrs BALTIC SUPER LEAGUE 17/18 vīriešu komandām.
 
Turnīrs tika aizvadīts jau otro sezonu pēc kārtas. Lai pulcētu spēcīgu dalībnieku loku, turnīra dalībnieku sastāvs tika komplektēts pēc uzaicinājumu principa.
 
Līdzīgi kā pagājušajā sezonā, arī šogad turnīra formāts paredzēja 10 endu spēles ar “domāšanas laiku”. Tomēr bija arī īpašs jauninājums – 5 sargu likums, jaunie WCF noteikumi.
 
Turnīra dalībnieku sastāvs tiešām bija jaudīgs. Polijas komanda, kas Eiropas čempionāta B divīzijā izcīnīja 2.vietu un kvalificējās A divīzijai nākamajā Eiropas čempionātā, palika bez uzvarām, zaudējot visas piecas spēles – dāņiem, igauņiem, divreiz CC RIGA un arī lietuviešiem.
 
Par turnīra uzvarētājiem kļuva A41/GULBIS, kas finālā uzvarēja Team KRAUSE no Dānijas, 10.endā atspēlējot 3 akmeņu deficītu un “nozogot” ekstra endu.
 
Bronzas medaļas izcīnīja CC TALLINN/LILL no Igaunijas sīvā spēlē apspēlējot pagājušās sezonas sudraba medaļniekus CC MOSCOW/RAEV no Krievijas. Igauņu skipam Harri Lill bronzas spēlē izdevās turnīra labākais metiens, kuru kērlinga valodā varētu nodēvēt kā “raise quadruple take out”.
 
Ļoti žēl, ka Latvijas kērlinga jaunā paaudze neapmeklēja pasākumu klātienē, jo bija iespēja iepazīt kērlinga tehnikas elementus, kādus Latvijā nevar bieži redzēt, kā piemēram, maskaviešu skipa Vadim Raev “backswing”, akmeni turot divos pirkstos, jeb dāņu komandas viceskipa Mads Nørgaard Rasmussen klasisku “Manitoba tuck delivery”.
 
 
Apsveicam Ritvara Gulbja vadīto komandu ar jau otro BALTIC SUPER LEAGUE titulu.
 
Vai nākamajā sezonā Ritvars ies pēc “hat trick”? Vai nākamajā sezonā būs BALTIC SUPER LEAGUE?
 
CC RIGA saka LIELU PALDIES:
  • Evitai un Artim par dažāda apjoma un sarežģītības palīdzību, organizējot šo pasākumu;
  • ledus meistariem Artūram un Arnim par labu ledu;
  • laika tiesnešiem Krišam, Sergejam un Rihardam par precīzo laiku;
  • Kriša Mammai un Tētim par laika tiesneša atbalstīšanu klātienē trīs dienu garumā!
 
Turnīru organizēja CC RIGA, atbalstīja Latvijas Kērlinga asociācija.
 
 
 
 
 
 
Informāciju sagatavoja: CC RIGA

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji