Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlase ierindojas 3.vietā turnīrā Somijā
No 15. līdz 18.janvārim Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlase startēja "Kisakallio Open" turnīrā Lohjā, Somijā. Starp spēcīgākajām pasaules komandām mūsu izlase ierindojās augstajā 3.vietā, bet par turnīra uzvarētājiem kļuva Norvēģijas komanda.
 
"Kisakallio Open" turnīrs pulcēja kopumā 12 komandas, kuru starpā deviņas Phjončhanas paraolimpisko ziemas spēļu dalībnieces. Diemžēl Latvijas izlase nav šo komandu vidū, toties šajās sacensībās viņi parādīja, ka drīzumā tur varētu atrasties.
 
Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlase turnīru uzsāka pret 2017.gada pasaules bronzas medaļnieci Skotiju. Pēc trešā enda rezultāts vēl bija neizšķirts 2:2, bet turpmākajos endos līdz pat astotajam tika nozagti pieci punkti un panākts liels pārsvars 7:2. Lai gan skoti spēja paņemt trīs punktus pēdējā endā, tas uzvaru Latvijai neatņēma un spēle beidzās ar 7:5.
 
Spēlē pret šobrīd pasaules devīto spēcīgāko komandu no Vācijas, Latvijas izlase līdz ceturtajam endam izvirzījās komfortablā vadībā ar 6:2, tomēr vācieši nepadevās un jau nākamajos trijos endos atguva zaudētos sešu punktus, izvirzoties vadībā ar 8:6. Astotajā endā rezultāts uz tablo neizšķirt, kas spēli ievirzīja ekstra endā. Pēdējā akmens tiesības vāciešiem, bet Latvijai izdodas punktu nozagt un ar 9:8 iegūt otro uzvaru turnīrā.
 
Pret Korejas komandu spēle tiek uzsākta ar trim punktiem, kurus nākamajā endā papildina ar vienu, tomēr korejiešiem atspēlēt zaudētos trīs izdodas jau trešajā endā, panākot 3:4. Turpinājumā Korejas komanda nozog vēl trīs punktus līdz pat septītajam endam, kas spēli izvērš par sliktu mūsu izlasei 4:6.  Atlikušajos divos endos rezultāts tiek izlīdzināts 6:6 un tā pat kā iepriekšējā spēlē uzvarētājs tika noskaidrots ekstra endā. Tajā pēdējā akmens tiesības korejiešiem, bet veiksmīga spēle ļauj nozagt punktu un uzvarēt ar 7:6.
 
Turnīra ceturtā spēle tika aizvadīta pret grupas pastarīti Čehijas komandu. Tas atainojās arī spēles gaitā, kur pārākumu jau no paša sākuma izrādīja Latvijas izlase. Līdz spēles vidusdaļai rezultāts 4:2 mums par labu, bet jau piektajā un sestajā endā rezultātam pievienotie trīs punkti izvirza Latvijas izlasi lielākā vadībā ar 7:2. Čehi atspēlē divus punktus, bet ar to bija par maz, gala rezultātā uzvara Latvijai ar 8:4.
 
Pēdējā grupas spēle pret pašreizējo pasaules čempioni Norvēģiju vairs daudz neko neizteica, jo jau pēc spēles ar Koreju bija zināms, ka Latvijas izlase savā grupā ieņems pirmos vietu pēc grupu turnīra kārtas un ir kvalificējusies "Kisakallio Open" turnīra pusfinālam.
 
Cīņa ar Norvēģijas komandu noritēja ļoti līdzīgi, jo neviena neizvirzījās vairāk kā divu punktu vadībā. Spēle noslēdzās ar neizšķirtu 7:7 astotajā endā. Šoreiz ekstra endā Latvijai nepaveicās kā iepriekšējās spēlēs, jo bez pēdējā akmens tiesībām viņi zaudēja četrus punktus un piekāpās Norvēģijai ar 7:11.
 
Pusfinālā vēlreiz nācās mēroties spēkiem ar Korejas komandu, kura bija gatava revanšam. Pēc pirmajiem diviem endiem 1:1, bet jau trešajā korejieši ar pēdējo metienu iegūst četrus punktus, kurus nākamajā endā papildina ar vienu nozagtu, panākot 6:1 savā labā. Latvijas izlasei izdodas pietuvoties rezultātā līdz -3, bet sestajā endā gūtie trīs punkti Korejas komandu ieved finālā, jo pie rezultāta 3:9 Latvijas izlase atzīst viņu pārākumu.
 
Spēle par "Kisakallio Open" turnīra 3.vietu ar Zviedrijas komandu iesākas ļoti labvēlīgi, jo pirmajos divos endos kopā tiek izcīnīti pieci punkti. Trešajā endā zviedri spēj atbildēt tikai ar vienu punktu, savukārt ceturtajā Latvijas komandai izdodas pievienot vēl trīs, kas dod pārsvaru 8:1. Zviedrijas komanda līdz septītajam endam pietuvojas līdz -4, tomēr spēles septītais ends, kurā Latvijas izlase ieguva vēl divus punktus, bija pēdējais. Latvija izlase izcīna uzvaru ar 10:4 un augsto 3.vietu starp ļoti spēcīgiem "Kisakallio Open" turnīra dalībniekiem.
 
Finālā tikās mūsu pēdējo divu spēļu pāridarītāji Norvēģijas un Korejas komandas. Cīņa viņu starpā noritēja tik pat kaujinieciski cik tā bija par 3.vietu. Pēc astoņiem endiem vēl nebija zināms, kura komanda uzvarējusi, jo uz tablo rādīja neizšķirts 5:5. Ekstra endā savas pēdējā akmens tiesības izmantoja norvēģi, gūstot uzvaras punktu 6:5 un "Kisakallio Open" turnīra titulu.
 
Komandas sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, treneris Arnis Veidemanis, trenera asistents Kaspars Iesaliņš.
 
Latvijas ratiņkrēslu kērlinga izlases spēļu rezultāti:
U 7:5 – Skotijas komanda
U 9:8 – Vācijas komanda
U 7:6 – Korejas komanda
U 8:4 – Čehijas komanda
Z 7:11 – Norvēģijas komanda
Z 3:9 – Korejas komanda – pusfināls
U 10:4 – Zviedrijas komanda – spēle par 3.vietu
 
 
Komandas sacensībās piedalījās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas finansiālu atbalstu.
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji