Latvijas junioru kērlinga izlasēm pasaules čempionāts beidzies
Vēl bija cerība, ka pēc šodienas starta pasaules junioru kērlinga čempionāta B divīzijā Latvijas meiteņu izlases startam varēsim sekot līdzi arī rīt, tomēr izrādījās, ka zaudējums ceturtdaļfinālā Norvēģijai viņām liedz turpināt cīņu par uzvaru čempionātā. Puišu izlasei pēdējā grupas spēlē uzvara pār Honkongas izlasi.
 
Latvijas puišu kērlinga izlasei šī bija pēdējā spēle pasaules junioru čempionātā B divīzijā, jo jau iepriekš bija skaidrs, ka viņi nespēs kvalificēties izslēgšanas spēlēm. Cīņu pret Honkongas izlasi komanda uzsāka bez pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā, kurā pretiniekiem izdevās iegūt divus punktus. Turpmākajā spēles gaitā komandas apmainījās punkta guvumā līdz pat astotajam endam, pirms kura rezultāts uz tablo vēstīja 4:3 Honkongas izlases labā. Astotajā endā mūsu izlasei izdevās nozagt punktu, līdz ar to rezultāts paliek neizšķirts un spēle pagarinās līdz ekstra endam. Šajā ziņā priekšrocības Honkongas komandai, jo viņiem ir pēdējā akmens tiesības, tomēr mūsu junioriem izdodas arī šo endu nozagt un izraut uzvaru ar 5:4, līdz ar to noslēdzot pasaules čempionātu uz pozitīvas nots.
 
Latvijas puišu izlases trenera Raimonda Vaivoda pēcspēles komentārs:
"Abas komandas pašā spēles sākumā rādīja ļoti labu sniegumu, taču sevišķi precīzs spēles sākumā bija kanādiešu izcelsmes Honkongas komandas kapteinis, kuram pēc pirmās spēles puses izpildījums - 95,2%! Neilgi pirms lielā pārtraukuma iezīmējās Honkongas spēlētāju nogurums un kritums izpildījuma kvalitātē. Lielajā pārtraukumā uz to, kā arī uz piespiešanu pretinieku kapteinim mest sarežģītākus metienus, tika norādīts. Papildus tam vēl nedaudz uzlabojot savu sniegumu, mūsu puišiem izdevās pretinieku salauzt, kā arī veiksme mūsu pusē bija 8.endā.”
 
Izlases treneris norādīja, ka jau ar pirmajām čempionāta spēlēm bija skaidrs, ka pastarīšu čempionātā nebūs, jo kopējais līmenis ir būtiski cēlies, it sevišķi no tehniskās puses, kur aizvien skaļāk sevi piesaka tās agrāk ļoti viduvēja izpildījuma komandas, kuras savas valstis sāka prezentēt 3-4 gadus atpakaļ.
 
„Vienlaikus pieredzei un treneriem būs milzu nozīme, jo arī šajā čempionātā bija komandas kurām šis bija jau otrais vai trešais čempionāts bez nevienas uzvaras. Tikai iekšēja konkurence, liela pieredze un vēl lielāks treniņu darbs būs vienīgā iespēja mūsu izlasēm būt tuvu pasaules junioru kērlinga elitei," atzina Raimonds Vaivods.
 
Meiteņu izlasei šī bija svarīga diena ar svarīgu spēli par iekļūšanu pasaules čempionāta pusfinālā. Šajā cīņā viņām pretim stājās Norvēģijas izlase, kura līdz šim nebija vēl nevienu spēli zaudējusi. Pēc pirmā „nonullētā” enda Latvijas izlase otrajā paņem vienu punktu, lai gan bija domāts vēlreiz „nonullēt”. Nākamajā endā ar labu spēli piespiežam Norvēģiju „nonullēt”, jo nekādi viņām neizdevās izveidot spēli uz vairāk punktiem. Toties ceturtajā endā norvēģietēm izdodas iegūt divus punktus un izvirzīties nelielā vadībā ar 2:1. Pēc pārtraukuma agresīvā spēlē izdodas divus punktus atgūt, kas rezultātā dod mums vadību ar 3:2. Sākums labs, bet turpinājumā Latvijas izlases kļūdu sērija metienos palīdz Norvēģijai tikt pie pieciem punktiem un rezultāta 7:3. Diemžēl septītajā endā ar pēdējo metienu neizdodas izsist divus norvēģiešu akmeņus, kas dod viņām vēl papildus divus punktus. Pie rezultāta 3:9 tiek atzīts Norvēģijas izlases pārākums.
 
Latvijas meiteņu izlases trenera Andra Bremaņa pēcspēles komentārs:
„Spēle nebija slikta, lai gan izpildījums varēja būt labāks, tomēr lielas kļūdas netika pieļautas. Sestajā endā gadījās vairākus akmeņus aizmest garām, tāpēc arī pazaudējām lielos punktus. Kopumā Norvēģijas izlase šajā spēlē parādīja labāku sniegumu.”
 
Līdz ar to Norvēģijas juniores iekļūst čempionāta pusfinālā, kur tiksies ar Turcijas izlasi, bet otrā pusfināla pārī sacentīsies Ķīnas un Jaunzēlandes izlases. Šīs spēles notiks 10.janvārī plkst. 09:00. Savukārt puišiem šovakar vēl jānoskaidro pusfināla dalībnieki. Uz šīm vietām pretendē Itālijas, Japānas, Jaunzēlandes, Krievijas, Ķīnas, Spānijas, Ungārijas un Vācijas komandas.
 
Pasaules junioru kērlinga čempionāts B divīzijā norisinās no 3. līdz 10.janvārim Somijas pilsētā Lohjā.
 
Latvijas junioru meiteņu izlase sastāvs: Madara Bremane (skips), Helma Gerda Bidiņa (viceskips), Evelīna Barone, Zane Ilze Brakovska, Megija Anna Graumane (rezerviste), treneris Andris Bremanis.
 
Latvijas junioru puišu izlases sastāvs: Kristaps Vilks (skips), Anrijs Mikuss Briežkalns (viceskips), Jānis Bremanis, Markuss Salmiņš, Matīss Cirvelis (rezervists), treneris Raimonds Vaivods.
 
Latvijas junioru meiteņu izlases spēļu rezultāti:
U 6:3 – Somija
U 9:2 – Slovēnija
U 8:3 – Igaunija – spēle pieejama atkārtojumā
U 6:2 – Spānija
Z 5:6 – Polija
Z 2:9 – Turcija
Z 3:9 – Norvēģija – ceturtdaļfināls
 
Latvijas junioru puišu izlases spēļu rezultāti:
U 5:4 – Krievija
U 9:5 – Austrija
Z 2:5 – Slovākija
Z 4:9 – Ķīna
Z 4:5 – Anglija – spēle pieejama atkārtojumā
U 5:4 – Čehija
U 5:4 – Honkonga
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
Kopvērtējums meiteņu komandām B grupa
Vieta
Valsts
Spēles
Uzvaras
Zaudējumi
1.
Turcija*
6
5
1
2.
Latvija*
6
4
2
3.
Igaunija*
6
3
3
4.
Polija
6
3
3
5.
Somija
6
3
3
6.
Slovēnija
6
2
4
7.
Spānija
6
1
5
 
Kopvērtējums puišu komandām C grupa
Vieta
Valsts
Spēles
Uzvaras
Zaudējumi
1.
Ķīna*
7
6
1
2.
Krievija*
7
6
1
3.
Slovākija*
7
4
3
4.
Latvija
7
4
3
5.
Honkonga
7
3
4
6.
Čehija
7
3
4
7.
Anglija
7
2
5
8.
Austrija
7
0
7
*Kvalificējusies nākamajai kārtai

Foto: © Janne Ojanperä

 
Latvijas junioru meiteņu izlase pasaules čempionātā startēs ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Talsu novada pašvaldības finansiālu atbalstu.
Latvijas junioru puišu izlase pasaules čempionātā startēs ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas, Ventspils domes, Talsu novada pašvaldības un Ķekavas novada pašvaldības finansiālu atbalstu.
 
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji