Skotijas kērlinga turnīrā triumfē seškārtējais Eiropas čempions
Augstākās klases kērlingu šajā nedēļas nogalē varēja baudīt Skotijas pilsētā Pērtā, kurā norisinājās 14. „Mercure Perth Masters” vīriešu kērlinga turnīrs. Par tā uzvarētāju pirmo reizi kļuva N.Edina vadītā komanda no Zviedrijas.
 
Pasaules kērlinga tūres (WCT) pirmais 2018.gada turnīrs norisinājās no 4. līdz 7.janvārim. „Mercure Perth Masters” 32 dalībnieku vidū spēcīgākā šogad izrādījās titulētā N.Edina komanda no Zviedrijas. Pēc pasaules tūres ranga otrā spēcīgākā komanda līdz finālam bija nepārspēta, tā pat kā viņu pretinieki no Šveices P.Dekrūza vadībā, kura pasaules rangā patlaban ierindojusies septītajā vietā.
 
Finālu N.Edina komanda uzsāka pārliecinošāk, pēc diviem endiem iegūstot vadību ar 3:0. Tomēr P.Dekrūza komandai izdevās labs trešais ends, kurā viss pazaudētais tika atgūts un panākts neizšķirts 3:3. Prieks nebija ilgs, jo jau nākamajā endā zviedri savu ciparu uz tablo dubulto, panākot 6:3. Turpinājumā šveiciešiem bija grūti ko likt pretim zviedru precīzajai spēlei. Gala rezultātā uzvaru ar 7:4 izcīna N.Edina komanda no Zviedrijas, turklāt viņi tiek apbalvoti ar 7200£ lielu naudas summu.
 
Jāpiebilst, ka „Mercure Perth Masters” turnīra ceturtdaļfinālā iekļuva piecas no septiņām šajā turnīrā startējošām olimpisko spēļu dalībniecēm – R.Stjernes (Dānija), T.Ulsruda (Norvēģija), K.Smita (Skotija), P.Dekrūza (Šveice) un N.Edina (Zviedrija) komanda, kas liek domāt, ka olimpisko spēļu kērlinga turnīrs gaidāms ļoti aizraujošs.
 
Turnīra pusfināla un fināla spēli ar komentāriem latviešu valodā atkārtojumā varēs skatīties Sportacentrs TV kanālā, bet visas 11 turnīra spēles, pateicoties Sportacentrs filmēšanas grupai,  atkārtojumā ar komentāriem angļu valodā pieejamas pasaules kērlinga tūres (WCT) Youtube kanālā.
 
 
 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji