Meiteņu junioru kērlinga komanda turpina uzvarēt PČ
Pasaules čempionātā junioriem B divīzijā Latvijas kērlinga izlases katra aizvadījušas pa trim spēlēm. Meiteņu komanda turpina uzvaras gājienu, šodien pieveicot Igauniju, bet puišiem nācās piedzīvot pirmo zaudējumu pret Slovākijas izlasi.
 
Latvijas junioru puišu izlase pasaules čempionāta trešo dienu uzsāka no agra rīta, kad viņiem pretim stājās Slovākijas junioru izlase. Ar pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā slovāki ieguva divus punktus, uz kuriem nākamajā mūsu juniori atbildēja arī ar diviem. Līdz spēles pārtraukumam Slovākijas izlase savā kontā pievienoja vēl vienu punktu panākot 3:2. Spēles otrajā daļā Latvijas komandas neveiksmes metienos atspoguļojās rezultātā, kad sestajā un septītajā endā Slovākijai izdevās nozagt katrā pa punktam, panākot 5:2. Pēdējā endā zaudēto neizdodas atgūt, līdz ar to piedzīvots pirmais zaudējums pasaules čempionātā ar 2:5.
 
Latvijas puišu izlases trenera Raimonda Vaivoda pēcspēles komentārs:
"Uz Slovākijas spēli puiši bija labi noskaņojušies, ko apliecināja tas, ka visos endos bija augstāks izpildījuma procents. Komunikācijas un sadarbības problēmas kopš spēles ar Austriju bija zudušas.
 
Abas  komandas spēli iesāka visai piesardzīgi un samērā precīzi. Lai kompensētu brāķi izslīdēšanā, slovāki visus izsišanas metienus izvēlējās mest no centra uz āru, kas ar labu akmeņu kritumu ļāva tos izpildīt labā kvalitātē. Vairākos endos mūsu puišiem bija iespēja izcīnīt pat trīs vai četrus punktus endā, tomēr pašos pēdējos metienos daudz precīzāk nospēlēja slovāki.
 
Ļoti neveiksmīga spēle šoreiz komandas kapteinim Kristapam, kuram izpildījums attiecīgi 38% (Slovākijas kapteinim - 70%). Komandu kopējā statistika - LAT 61%, SVK 56%. Tomēr joprojām mums ir laba LSD metienu izpilde, taču  svarīgākās spēles vēl priekšā."
 
Meiteņu izlase spēli pret Igauniju uzsāka pusdienas laikā. Pirmajā endā izdevās nozagt punktu, jo Latvijas izlases skipam teicams pēdējais metiens, ko Igaunijas izlases skipam neizdevās izsist. Līdzīgi arī ceturtajā endā, kad izdodas nozagt punktu uzspiežot savu spēli. Pēc četriem endiem rezultāts pozitīvs 4:1. Pēc pārtraukuma igaunietes samazina starpību līdz minimumam, bet jau sestajā Latvijas juniorēm iegūti trīs punkti, kaut gan bija iespēja dabūt pat četrus. Pēc sešiem endiem rezultāts 7:3, kura centienus labot sev par labu Igaunijas izlasei neizdodas, jo septītajā nozogam vēl vienu punktu. Uz tablo 8:3, bet igaunietes spītīgi iet uz astoto endu. Tajā zaudēto atgūt neizdodas, paspiežot rokas tiek atzīts Latvijas junioru meiteņu izlases pārākums ar 8:3.
 
Latvijas meiteņu izlases spēli ar Igaunijas izlasi, var noskatīties atkārtojumā.
 
Pasaules junioru kērlinga čempionāts B divīzijā norisinās no 3. līdz 10.janvārim Somijas pilsētā Lohjā.
 
Latvijas junioru meiteņu izlase sastāvs: Madara Bremane (skips), Helma Gerda Bidiņa (viceskips), Evelīna Barone, Zane Ilze Brakovska, Megija Anna Graumane (rezerviste), treneris Andris Bremanis.
 
Latvijas junioru puišu izlases sastāvs: Kristaps Vilks (skips), Anrijs Mikuss Briežkalns (viceskips), Jānis Bremanis, Markuss Salmiņš, Matīss Cirvelis (rezervists), treneris Raimonds Vaivods.
 
Latvijas junioru meiteņu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 6:3 – Somija
U 9:2 – Slovēnija
U 8:3 – Igaunija – spēle pieejama atkārtojumā
06.01. 12:00 – Spānija
07.01. 12:00 – Polija
08.01. 16:00 – Turcija
 
Latvijas junioru puišu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 5:4 – Krievija
U 9:5 – Austrija
Z 2:5 – Slovākija
06.01. 16:00 – Ķīna
07.01. 08:00 – Anglija – tiešraide
08.01. 08:00 – Čehija
09.01. 09:00 – Honkonga
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
 
Latvijas junioru meiteņu izlase pasaules čempionātā startēs ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Talsu novada pašvaldības finansiālu atbalstu.
Latvijas junioru puišu izlase pasaules čempionātā startēs ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas, Ventspils domes, Talsu novada pašvaldības un Ķekavas novada pašvaldības finansiālu atbalstu.
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji