Tehnoloģiski jauninājumi uzlabos kērlinga spēli
Kērlingā no tā sākumiem daudz kas ir mainījies – noteikumi, laukuma izskats, ledus sagatavošana, spēlētāju meistarības līmenis un citas būtiskas lietas. Tomēr kērlingā vēl ir sfēras, ko varētu uzlabot.
Augstākās tehnoloģijas šajā sportā ir samērā maz iesaistītas. Tāpēc divi kanādieši – Džons Moriss (ne tas, kurš ir Olimpiskais un pasaules čempions – aut.piez.) un Džonatans Žilemete izgudrojuši jaunu aplikāciju – „Klutch curling”, kas palīdzēs uzlabot kērlingistu prasmes un kērlinga spēli kopumā.
Ja tā padomā – cik gan reizes spēles laikā nav bijis tā, ka pēc akmens palaišanas spēlētājiem ir grūti saprast kāds ir akmens patiesais ātrums, kas ar to ir izdarīts izslīdēšanas laikā un cik liela rotācija tam ir iedota. Jaunais izgudrojums „Klutch curling” ļauj izanalizēt visas šīs problēmas, lai uzlabotu katra spēlētāja individuālo sniegumu un komandas sniegumu kopumā. Tā seko līdzi spēlētāja attīstībai un izpildījumam, analizējot katru metienu.
Ar aplikāciju var noteikt:
-
akmens rotāciju;
-
akmens pastumšanu vai pievilkšanu metiena brīdī;
-
metiena līniju;
-
izmestā akmens ātrumu (precizitāte līdz pat sekundes simtdaļai!).
Iegūstot šos datus, „Klutch curling” aplikācija dod iespēju kērlingistiem saņemt informāciju par viņu stabilitāti metienos, kas ļauj konstatēt kādas ir akmens palaišanas tendences un ko nepieciešams mainīt. Līdz šim pat treneriem ir bijis grūti veikt pareizās korekcijas, bet pateicoties šai tehnoloģijai var tikt ietaupīti mēneši vai pat gadi, kas būtu nepieciešami kērlingista spēles prasmju uzlabošanai.
Kopš aplikācijas palaišanas brīža novembra sākumā, šīs tehnoloģiskās iespējas tikušas ierīkotas jau vairāk kā 40 kērlinga klubos Kanādā. Lai tas viss darbotos, pirmkārt, nepieciešams uzstādīt zem akmens roktura mikroshēmu, kura, savienojoties ar spēlētāja viedtālruni caur „Bluetooth” un lietojot „Klutch curling” aplikāciju, palīdzēs noteikt izmestā akmens laiku, tā rotāciju, izmešanas līniju un akmens pievilšanu vai pastumšanu metiena laikā. Otrkārt, zem „hog” un mājas beigu līnijas ledū tiek ieinstalētas neredzamas sensoru līnijas, kas ar „Klutch curling” aplikācijas palīdzību ļauj noteikt katra spēlētāja izmestā akmens precīzu ātrumu.
Sekosim līdz atsauksmēm par šīs aplikācijas noderīgumu un ieguldījumu spēlētāju kērlinga prasmju attīstības veicināšanā. Kas zina, varbūt drīzumā arī mūsu kērlinga klubā uzrodas šis jaunais tehnoloģijas risinājums.
Autore: Linda Mangale
Komentāri (0)