Latvijas junioru puišu kērlinga izlase paliek nepārspēti „Riga Junior Open 2017”
„Riga Junior Open” kērlinga turnīrā, kas norisinājās no 1. līdz 3.decembrim, uzvaru izcīnīja Latvijas junioru puišu izlase, aiz sevis 2.vietā atstājot LAT boys-2 (Vonda) komandu un 3.vietā LTU boys (Cepulis) no Lietuvas.
 
Ceturtās starptautiskās kērlinga sacensības „Riga Junior Open” 10 komandas uzsāka divās grupās, kurās izspēlēja apļa turnīra kārtu. Pēc šīs kārtas bez zaudējumiem bija tikai divas komandas LAT boys-1 (Bremanis) un LAT boys-2 (Vonda). Viņi arī bija tie, kas tikās turnīra finālā. Šīs spēles otrajā daļā Latvijas junioru izlasei (Bremanis) izdevās nozagt trīs endus pēc kārtas, ko pretiniekiem neizdevās atspēlēt, līdz ar to pēc septītā enda rezultāts 6:2 un pirmo reizi „Riga Junior Open” titulu un 150 Eur lielu naudas balvu izcīna Latvijas junioru puišu izlase. Turnīra 2.vietas ieguvēji tika pie 100 Eur naudas balvas.
 
Trenera Raimonda Vaivoda komentārs par Latvijas junioru puišu izlases sniegumu turnīrā:
"Šī turnīra panākumu pamatā bija komandas veiksmīga sadarbība komunikācijā, stabils izpildījums un precīzas spēļu galotnes, turklāt tika gūts apstiprinājums šobrīd optimālākajam sastāvam un pozīcijām gaidāmajam pasaules čempionātā. Sagatavošanas periodā veiktā kapteiņa maiņa nav atstājusi negatīvu iespaidu uz kopējo komandas sniegumu. Noslēdzošajā sagatavošanās periodā turpināsim strādāt pie tehnisko elementu uzlabošanas un metienu veidiem, lai celtu kā katra spēlētāja tā komandas stabilitāti izpildījumā. Pasaules čempionātā mūsu komandai pretī stāsies vairākas kērlinga lielvalstis, līdz ar to iepriekšējā turnīrā Čehijā un šajā turnīrā iegūtā pārliecība būs vērtīga ceļamaize dodoties uz Somiju."
 
Latvijas komandām bija izredzes izcīnīts visas godalgotās vietas, jo par 3.vietu uz ledus tikās Latvijas junioru meiteņu izlase (Bremane) ar LTU boys (Cepulis) komandu no Lietuvas. Šī cīņa norisinājās spraigāk nekā fināls, jo tikai spēles ceturtajā endā Lietuvas komanda atklāja rezultātu. Turpinājumā mūsu juniorēm neizdevās iegūt vairāk par vienu punktu endā. Ar rezultātu 4:2 turnīra 3.vietu un 50 Eur izcīnīja Lietuvas junioru puišu komanda.
 
Visas spēles tika aizvadītas Kērlinga hallē Rīgā, Biķernieku ielā 121H.
 
Kopvērtējums:
1.vieta LAT boys-1 (Bremanis) – Latvija
2.vieta LAT boys-2 (Vonda) – Latvija
3.vieta LTU boys (Cepulis) – Lietuva
4.vieta LAT girls (Bremane) – Latvija
5.vieta Adamant-2 girls (Antonova) – Krievija
6.vieta Adamant-1 girls (Fedotova) – Krievija
7.vieta LAT MIX (Salmiņš) – Latvija
8.vieta EST girls (Madisson) – Igaunija
9.vieta RUS boys (Egorov) – Krievija
10.vieta LAT girls-2 (Stabulniece) – Latvija
 
Uzvarētāju LAT boys-1 (Bremanis) komandas spēļu rezultāti:
U 8:2 EST girls (Madisson) – Igaunija
U 7:6 LTU boys (Cepulis) – Lietuva
U 5:3 Adamant-2 girls (Antonova) – Krievija
U 9:3 LAT girls-2 (Stabulniece) – Latvija
U 6:2 LAT boys-2 (Vonda) – Latvija
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
1.vieta LAT boys-1 (Bremanis) – Latvija: Kristaps Vilks (skips), Anrijs Mikuss Briežkalns (vice-skips), Jānis Bremanis (2), Matīss Cirvelis (1), Mārtiņš Caune (rezervists), treneris – Raimonds Vaivods.
 
2.vieta LAT boys-2 (Vonda) – Latvija
 
3.vieta LTU boys (Cepulis) – Lietuva
 
 
Turnīru organizēja Latvijas Kērlinga asociācija ar Latvijas Sporta Federāciju Padomes un Pasaules Kērlinga federācijas DAP programmas finansiālu atbalstu.
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji