Rīgā norisināsies starptautiskais „Riga Junior Open” kērlinga turnīrs
Šajā nedēļas nogalē no 1. līdz 3.decembrim norisināsies ceturtais starptautiskais „Riga Junior Open” kērlinga turnīrs puišu un meiteņu junioru komandām.
 
Kā visus iepriekšējos gadus, arī šogad uz ledus kāps 10 junioru komandas, kuras ieradušās šeit no Krievijas, Igaunijas, Lietuvas un piecas komandas tiks pārstāvētas no Latvijas.
 
Komandas sadalītas divās grupās, kurās katra izspēlēs četras spēles. Apļa turnīra beigās tās tiks sarindotas pēc iegūtajiem rezultātiem, kur abu grupu pirmās vietas cīnīsies par  „Riga Junior Open 2017” titulu un naudas balvu 150 Eur apmērā, otrās vietas par 3.vietu, trešās vietas par 5.vietu, bet ceturtās vietas par 7.vietu turnīrā.
 
Sacensību organizatora un Latvijas puišu junioru izlases trenera Raimonda Vaivoda komentārs par tuvojošos turnīru:
„Kā vienam no turnīra organizatoriem ir gandarījums redzēt, ka kopš turnīra izsludināšanas brīža aktīvu interesi izrādījušas ne vien pašmāju un kaimiņzemju labākās junioru komandas, bet arī spēcīgās Turcijas vienības un citu valstu pārstāvji.
 
Kopš 2014.gada, kad turnīrs debitēja LKA pastāvīgo sacensību kalendārā, ir būtiski palielinājies junioru turnīru skaits Eiropā, līdz ar to radās bažas vai izdosies Rīgā pulcēt pietiekami spēcīgu junioru komandu sastāvu. Nu šīs bažas ir novērstas, jo pēc neilga pārtraukuma turnīrā atkal piedalīsies vairākas Krievijas komandas, kuras allaž izceļas ar labu tehnisko izpildījumu un stingru disciplīnu. Viņām pretī stāsies gan š.g. Baltijas junioru čempiones Igaunijas junioru sieviešu izlase, gan arī abas Latvijas junioru izlases. Tajā pat laikā tā būs ļoti vērtīga pieredze un laba spēļu prakse vairākām citām Latvijas jauniešu komandām un to treneriem.
 
Latvijas junioru puišu izlasei (LAT boys-1)  šis būs pēdējais sagatavošanās turnīrs pirms pasaules junioru čempionāta. Tas dos iespēju ieraudzīt spēlētājiem un trenerim tās tehniskās un taktiskās detaļas pie kurām visiem cītīgi būs jāstrādā atlikušajā sagatavošanās mēnesī. Tikšana spēlēs par medaļām dotu vērtīgu pārliecību sezonas nozīmīgākajām sacensībām.
 
Paredzu, ka turnīrs neiztiks bez pārsteigumiem, turklāt par lielisku motivatoru komandām kalpos arī turnīra balvu fonds. Novēlu visām komandām sasniegt to izvirzītos mērķus un izbaudīt pozitīvu sacensību gaisotni.”
 
Latvijas meiteņu junioru izlases trenera Andra Bremaņa komentārs par tuvojošos turnīru:
„Komanda (LAT girls) startēs nepilnā sastāvā. Evelīna Barone taupīs spēkus Olimpiskajam kvalifikācijas turnīram, uz kuru viņa dosies jau nākošnedēļ. Neskatoties uz to, ticu ka meitenes būs viena to top komandām šajā turnīrā.
 
Sagatavošanās posmā mums nav bijis tik daudz treniņu cik puišu komandai, galvenokārt dēļ Evelīnas Barones un Madaras Bremanes dalības sieviešu izlasē, bet uzskatu, ka tā pieredze, ko viņas gūst spēlējot sieviešu izlasē, daudzkārt atsver salīdzinoši mazāku treniņu skaitu. Bez treniņiem, komanda regulāri piedalās Darbadienu līgā.
 
Uz pasaules čempionātu, manuprāt, meitenes ir gatavas. Vēl gan priekšā ir Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs un „Lockerbie Asham U21” turnīrs, bet komanda jau ir parādījusi, ka pretiniekiem būs jāsaspringst, lai cīnītos ar mūsu meitenēm. Arī grupa pasaules čempionātā ir salīdzinoši ērtāka nekā puišiem, kas noteikti palīdzēs tikt „play-off” kārtā.”
 
Visas spēles tiks aizvadītas Kērlinga hallē Rīgā, Biķernieku ielā 121H. Ieeja bez maksas. Skaties spēles tiešraidē.
 
A grupa
Adamant-1 girls (Fedotova) – Krievija
RUS boys (Egorov) – Krievija
LAT girls (Bremane) – Latvija
LAT boys-2 (Vonda) – Latvija
LAT MIX (Salmiņš) – Latvija
 
B grupa
Adamant-2 girls (Antonova) – Krievija
EST girls (Madisson) – Igaunija
LAT boys-1 (Bremanis) – Latvija
LAT girls-2 (Stabulniece) – Latvija
LTU boys (Cepulis) – Lietuva
 
 
Turnīru organizē Latvijas Kērlinga asociācija ar Latvijas Sporta Federāciju Padomes un Pasaules Kērlinga federācijas DAP programmas finansiālu atbalstu.
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji