Latvijas sieviešu kērlinga izlase EČ B divīzijā noslēdz 2.vietā, vīriešu izlase 8.vietā

Eiropas kērlinga čempionātā B divīzijā noskaidroti uzvarētāji. Pirmo vietu vīriešu un sieviešu konkurencē izcīnīja Somija, savukārt Latvijas sieviešu izlase ieguva 2.vietu un nodrošināja Latvijai dalību nākamā gada Eiropas kērlinga čempionātā A divīzijā, bet Latvijas vīriešu izlasei 8.vieta B divīzijā.
 
Latvijas sieviešu izlase šodien sacentās B divīzijas finālā, kurā tikās ar Somijas valsts vienību. Spēles pirmā puse Latvijai nepadevās, jo ceturtajā endā somietes paņēma piecus punktus. Lai gan piektajā mums izdevās trīs atgūt, tomēr Somijai iegūts pārsvars 7:4. Pēc pārtraukuma Latvijai izdevās nozagt pa punktam trīs endos un izlīdzināt rezultātu 7:7. Tomēr 10.endā ar pēdējā akmens tiesībām Somijas izlasei izdevās izcīnīt punktu un iegūt uzvaru 8:7. Šī uzvara viņām nodrošināja piedalīšanos pārspēlē ar A divīzijas 8.vietā esošo Dānijas izlasi par tikšanu uz pasaules čempionātu. Lai arī Latvijas izlasei zaudējums, tomēr tā un arī Somija nākamgad Eiropas kērlinga čempionātā varēs cīnīties A divīzijā.
 
Spēlē par 3.vietu B divīzijā sieviešu konkurencē sacentās Norvēģija ar Igauniju. Šī cīņa izvērtās ļoti spraiga, kur beigās ekstra endā pārāka ar 5:4 bija Igaunijas izlase.
 
B divīzijas vīriešu komandu konkurencē cīņā par 1.vietu devās Somija un Polija. Šajā duelī pārāka ar 8:3 izrādījās Somijas izlase, kas papildus izcīnīja iespēju tikt uz pārspēlēm ar A divīzijas 8.vietu – Itāliju, kur uzvarētājs nodrošinās savai valstij piedalīšanos pasaules čempionātā. Turklāt nākamajā Eiropas kērlinga čempionātā abu valstu pārstāvētās komandas startēs A divīzijā.
 
Bronzas spēlē vīriešu konkurencē tikās Spānijas un Čehijas izlases, kuras savās grupās pēc apļa turnīra kārtas ieņēma 1.vietu. Čehijas izlase šajā spēlē bija pārāka un uzvarēja ar 8:4.
 
A divīzijā vīriešu konkurencē noskaidroti sacensību finālisti. Par Eiropas kērlinga čempiona titulu 25.novembrī plkst. 16:00 (pēc Latvijas laika) cīnīsies Zviedrijas izlase ar Skotijas izlasi. Savukārt bronzas spēlē 24.novembrī plkst. 20:00 (pēc Latvijas laika) Norvēģijai pretim stāsies mājiniece Šveice.
 
Tajā pat laikā sieviešu konkurencē finālspēle 25.novembrī plkst. 11:00 (pēc Latvijas laika) norisināsies starp Zviedrijas un Skotijas izlasēm, bet spēle par 3.vietu 24.novembrī plkst. 20:00 (pēc Latvijas laika) starp Itāliju un Šveici.
 
Eiropas kērlinga čempionāts norisinās no 17. līdz 25.novembrim Šveices pilsētā Sanktgallenē.
 
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Kārlis Smilga, Artis Zentelis, Jānis Klīve, Didzis Pētersons, Aivars Avotiņš.
 
Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Madara Bremane, treneris Ritvars Gulbis.
 
Latvijas vīriešu izlases spēļu rezultāti:
U 12:2 – Beļģija
U 9:6 – Ungārija
U 7:6 – Igaunija
U 9:4 – Spānija
Z 6:7 – Somija
Z 4:7 – Izraēla
U 6:3 – Anglija
 
Latvijas sieviešu izlases spēļu rezultāti:
U 6:5 – Anglija
U 7:6 – Spānija
U 10:1 – Lietuva
U 11:4 – Nīderlande
U 6:4 – Igaunija
Z 6:8 – Baltkrievija
U 11:4 – Somija
Z 6:8 – Polija
Z 7:8 – Norvēģija
U 10:7 – Igaunija (pusfināls)
Z 7:8 – Somija (fināls)
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
Foto: © WCF / Céline Stucki
 
 
Izlases Eiropas kērlinga čempionātā piedalās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Isostar atbalstu.
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji