Sieviešu kērlinga izlase iekļūst B divīzijas finālā un nopelna Latvijai vietu EČ A divīzijā
Eiropas kērlinga čempionātā B divīzijā izšķirošo grupas spēli aizvadīja vīriešu izlase, uzvarot Angliju, tomēr ar to bija par maz, lai kvalificētos izslēgšanas spēlēm. Tikmēr Latvijas sieviešu izlase, pieveicot Igauniju, tiek B divīzijas finālā un garantē Latvijai vietu A divīzijā nākamā gada Eiropas čempionātā.
 
Latvijas vīriešu kērlinga izlase šodien aizvadīja pēdējo grupas spēli pret Anglijas izlasi. Līdz šai spēlei bija zināms, ka no mūsu grupas tikai Somija ir kvalificējusies izslēgšanas spēlēm, bet atlikušās divas vietas vēl bija neskaidras, uz ko pretendēja arī Latvija.
 
Lai tiktu tālāk bija nepieciešams uzvarēt Angliju, uzmest labāku LSD metienu un cerēt, ka Spānija zaudēs Igaunijai. Pirmie divi uzdevumi tika izpildīti. Lai gan vēl līdz spēles piektajam endam viss liecināja, ka par uzvaru būs krietni vien jāpacīnās, jo, ejot pārtraukumā, rezultāts uz tablo bija neizšķirts 2:2. Tad pēc pārtraukuma trijos endos pēc kārtas kopumā iegūtie četri punkti Latvijas izlasei nodrošināja komfortablu pārsvaru ar 6:2, ko Anglijai nebija pa spēkam vairs atspēlēt. Līdz ar to iegūta svarīga uzvara ar 6:3.
 
Ja viena scenārija daļa noritēja kā plānots, tad otra diemžēl lika vilties, jo Igaunijas izlasei neizdevās pārspēt Spāniju, lai gan spēle bija ļoti līdzīga līdz pat pašām tās beigām. Tas nozīmē, ka ar iegūtām piecām uzvarām un diviem zaudējumiem Latvijas vīriešu izlasei Eiropas kērlinga čempionāts B divīzijā noslēdzies.
 
Latvijas vīriešu izlases skipa Kārļa Smilgas pēcspēles komentārs:
„Spēlē ar angļiem visa komanda parādīja saturīgu un kvalitatīvu sniegumu. Spēles otrajā daļā izdevās salauzt angļu pretestību un izcīnīt piekto uzvaru. Ļoti žēl, ka neizdevās tikt tālāk. Šis ir pirmais gads, kad netiek spēlētas pārspēles.”
 
B divīzijā vīriešu konkurencē pusfināla spēlēm uzreiz kvalificējās grupu līderes, kas ir Spānijas un Čehijas izlases. Spānijai pusfinālā pretim stāsies Somija, savukārt Čehija mērosies spēkiem ar Polijas izlasi.
 
Latvijas sieviešu izlase šodien aizvadīja pusfināla spēli pret Igauniju. Spēles pirmā puse nospēlēta ļoti veiksmīgi. Pirmajos divos endos iegūtie trīs punkti ceturtajā endā tika papildināti ar vēl četriem, pārtraukumā ejot pie rezultāta 7:3. Turpinājumā nedaudz labāk spēle vedās igaunietēm, bet atspēlēties neizdvās. Līdz ar to uzvara ar 10:7 nodrošina Latvijas izlasei spēli B divīzijas finālā, kā arī nākamajā gadā Latvijai tiesības startēt Eiropas kērlinga čempionāta A divīzijā. Finālā, kurš notiks 24.novembrī plkst. 14:30 pēc Latvijas laika, Latvija tiksies ar Somijas izlasi, bet par 3.vietu cīnīsies Igaunija pret Norvēģiju.
 
Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Igaunijas izlasi:
„Labs sākums – laba koncentrēšanās, labs izpildījums. Uzbūvējām pārsvaru un tad jau sākām turēt. Pašās beigās iedevām Igaunijai dažas iespējas, kas pacēla nedaudz spriedzīti, bet viss beidzās labi.”
 
Paralēli šīm sacensībām B divīzijā norisinās cīņa A divīzijā, kurā noskaidroti pusfināla pāri vīriešu un sieviešu konkurencē. Vīriešu konkurencē vienā no pusfināliem tiksies Norvēģija ar Zviedriju, bet otrā Šveice ar Skotiju. Savukārt sieviešu konkurencē viens no dueļiem būs starp Zviedriju un Itāliju, bet otrs, tā pat kā vīriešu konkurencē, starp Šveici un Skotiju.
 
Eiropas kērlinga čempionāts norisinās no 17. līdz 25.novembrim Šveices pilsētā Sanktgallenē.
 
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Kārlis Smilga, Artis Zentelis, Jānis Klīve, Didzis Pētersons, Aivars Avotiņš.
 
Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Madara Bremane, treneris Ritvars Gulbis.
 
Latvijas vīriešu izlases spēļu rezultāti:
U 12:2 – Beļģija
U 9:6 – Ungārija
U 7:6 – Igaunija
U 9:4 – Spānija
Z 6:7 – Somija
Z 4:7 – Izraēla
U 6:3 – Anglija
 
Latvijas sieviešu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 6:5 – Anglija
U 7:6 – Spānija
U 10:1 – Lietuva
U 11:4 – Nīderlande
U 6:4 – Igaunija
Z 6:8 – Baltkrievija
U 11:4 – Somija
Z 6:8 – Polija
Z 7:8 – Norvēģija
U 10:7 – Igaunija (pusfināls)
24.11. 14:30 – Somija (fināls)
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
Foto: © WCF / Céline Stucki
 
 
Izlases Eiropas kērlinga čempionātā piedalās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Isostar atbalstu.
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji