Eiropas kērlinga čempionātā Latvijas izlases turpina uzvarēt

Otrā diena Eiropas kērlinga čempionātā aizvadīta. Latvijas vīriešu un sieviešu izlasēm izdodas pievienot vēl pa uzvarām savā kontā. Vīriešu izlase pārspēja Ungāriju ar 9:6, savukārt sieviešu izlase dienas pirmajā pusē līdzīgā spēlē uzvarēja Spānijas izlasi ar 7:6, bet pēcpusdienā sagrāva Lietuvu ar 10:1
 
Latvijas vīriešu kērlinga izlase turnīra otrajā dienā aizvadīja spēli pret Ungārijas izlasi. Līdz pat piektajam endam abas komandas apmainījās vienādu punktu guvumiem, panākot rezultātu 3:3. Pirms pārtraukuma mūsu komandai izdevās savu rezultātu dubultot 6:3 un iegūt komfortablu pārsvaru. Turpinājums izvērtās tāds pats kā spēles sākums, kurā komandas pamīšus apmainījās punktu guvumiem. Pateicoties šiem trim punktiem piektajā endā, Latvijas izlasei izdevās noturēt iekrāto pārsvaru un uzvarēt ar 9:6.
 
Latvijas vīriešu izlases skipa Kārļa Smilgas pēcspēles komentārs:
„Ungāri bija iepazīti pirms divām nedēļām turnīrā Bernē. Uz spēli nedaudz bijām pamainījuši spēles stratēģiju, kur nomainījām sev raksturīgo agresīvo spēli uz piesardzīgo, vairāk uz sišanas metieniem orientēto spēli, kas jau pirmajā endā vainagojās ar rezultātu – izdevās pieķert uz kļūdu pretinieku un plus divi. Piektajā endā pārslēdzāmies uz agresīvu spēli aiz centra sarga ar savu akmeni un izdevās iegūt kāroto pārsvaru plus trīs. Tālākā spēles gaitā galvenais uzdevums bija noturēt pārsvaru, kas izdevās. Veiksmīgi tika izpildīts spēles plāns. Visa komanda noturēja augstu realizācijas procentu, kā arī tika izmantotas ledus īpatnības savā labā. Ar Igaunijas izlasi esam spēlējuši tikai gada sākumā un zinām kā spēcīgu komandu tieši „take-out” metienu izpildē. Tāpēc būs svarīgi neiekrist uz lielajiem endiem.”
 
Latvijas sieviešu kērlinga izlase otro čempionāta dienu uzsāka pret Spānijas izlasi. Lai gan pirmajā endā pēdējā akmens tiesības bija mūsu komandai, tomēr spānietēm izdevās nozagt divus punktus. Spēles trešajā endā Spānijas izlase papildi punktu krājumu vēl par divi un rezultāts jau 4:1. Pirms iešanas pārtraukumā Latvijas izlasei izdodas nozagt endā punktu un pietuvoties rezultātā 3:4. Turpinājums izvēršas labvēlīgāks mūsu komandai, kur 10.endā nozagtais punkts ļauj izcīnīt uzvaru ar 7:6.
 
Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Spānijas izlasi:
„Vai tas bija rīta agrums, vai kas, bet spēle galīgi nevedās. Te kas sanāk, te nē. Pretinieks nebija meistarīgākais, bet spāņu skips savu komandu turēja spēlē. Pēdējā endā Ivetas Stašas-Šaršūnes precīzais metiens un spāņu kļūda ļāva tomēr izcīnīt uzvaru.
 
Nākamajā šīsdienas spēlē pretim stājās Lietuvas izlase. Jau pirmajā endā tika paņemti trīs punkti, uz kuriem otrajā lietuvietes spēja atbildēt tikai ar vienu. Turpmākā spēles gaita ievirzījās Latvijas izlasei par labu, spējot nozagt piecus punktus. Tas neļāva Lietuvas izlasei ieķerties spēlē, līdz ar to paspiežot rokas jau pēc sešiem endiem un atzīstot Latvijas pārākumu ar 10:1.
 
Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Lietuvas izlasi:
„Laba koncentrēšanās, labs izpildījums, laba komandas sadarbība.
 
Eiropas kērlinga čempionāts norisinās no 17. līdz 25.novembrim Šveices pilsētā Sanktgallenē.
 
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Kārlis Smilga, Artis Zentelis, Jānis Klīve, Didzis Pētersons, Aivars Avotiņš.
 
Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Madara Bremane, treneris Ritvars Gulbis.
 
Latvijas vīriešu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 12:2 – Beļģija
U 9:6 – Ungārija
20.11. 13:00 – Igaunija
21.11. 09:00 – Spānija
22.11. 09:00 – Somija
22.11. 17:00 – Izraēla
23.11. 13:00 – Anglija
 
Latvijas sieviešu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 6:5 – Anglija
U 7:6 – Spānija
U 10:1 – Lietuva
20.11. 09:00 – Nīderlande
20.11. 17:00 – Igaunija
21.11. 13:00 – Baltkrievija
21.11. 21:00 – Somija
22.11. 13:00 – Polija
22.11. 21:00 – Norvēģija
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
Foto: © WCF / Céline Stucki
 
 
Izlases Eiropas kērlinga čempionātā piedalās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Isostar atbalstu.
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji