Abas Latvijas kērlinga izlases Eiropas čempionātu sāk ar uzvarām - papildināts

[Papildināts - komentārs no Latvijas sieviešu izlases trenera]
 
Eiropas čempionātā kērlingā Latvijas sieviešu un vīriešu izlases aizvadīja pirmās spēles. Vīriešu komanda pārliecinoši ar 12:2 tika galā ar Beļģijas izlasei, savukārt sieviešu komanda sīvā cīņā spēles galotnē izdevās pieveikt Angliju ar 6:5.
 
Kā pirmā Eiropas kērlinga čempionātu uzsāka Latvijas vīriešu kērlinga izlase, kurai pretim stājās Beļģija. Spēles pirmais ends tika uzsākts ar pēdējā akmens tiesībām, gūstot divus punktus. Nākamajos trīs endos Latvijas izlasei izdevās nozagt beļģiem deviņus punktus, līdz ar to panākot 11:0, kas liecināja, ka spēle ilgi neturpināsies. Pa vienam punktam komandas apmainījās nākamajos trīs endos un pēc septītā Beļģijas izlase paspieda rokas pie rezultāta 12:2.
 
Latvijas vīriešu izlases skipa Kārļa Smilgas pēcspēles komentārs:
„Grūti komentēt spēli pret Beļģiju, jo pretiniekiem jau pirmajā endā radās tehniskas problēmas ar vienu no akmeņiem – tika fiksēts „hog” līnijas pārkāpums. Arī turpinājumā šajā akmenī iestrādātie roktura sensori ik pa brīdim radīja problēmas. Pretinieku problēmas ar akmeni un kļūdas viņu metienos deva iespēju mums sajust savus metienus un ledu. Nākamā spēle pret Ungāriju jau būs daudz smagāka.”
 
Sieviešu izlasei spēle tik viegli pret Anglijas izlase nepadevās. Spēles pirmo endu tā uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām, kura beigās tika paņemts tikai viens punkts. Turpinājumā tāds pats scenārijs bija Anglijai, turklāt trešajā endā viņām izdevās mūsu komandai vienu nozagt. Nozagtais punkts tika atgūts ceturtajā endā un uz tablo neizšķirts 2:2. Nākamie divi endi jau izvērtās par labu Latvijas izlasei, kuros veiksmīga spēle rezultējās ar diviem nozagtiem punktiem. Tomēr jau septītajā endā ar pēdējā akmens tiesībām anglietēm rezultātu izdevās izlīdzināt 4:4. Situācija, kad Latvijas izlasei pēdējā akmens tiesības būtu gan astotajā, gan 10.endā saglabājās. Līdz ar to paņemot pa punktam, bet pretiniecēm atdodot vienu, tika svinēta pirmā uzvara ar 6:5 šajā čempionātā.
 
Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja pēcspēles komentārs:
„Pirmā spēle vienmēr nāk ar sākuma uztraukumiņu. Sākumā tā dēļ ne visi metieni sanāca kā gribējās, bet tik un tā meitenes kontrolēja spēli. Pēdējais ends bija gana saspringts, bet Ievai Krustai izdevās lielisks „draw” uz centru, kas ļāva izcīnīt beigās uzvaru spēlē.”
 
Eiropas kērlinga čempionāts norisinās no 17. līdz 25.novembrim Šveices pilsētā Sanktgallenē.
 
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Kārlis Smilga, Artis Zentelis, Jānis Klīve, Didzis Pētersons, Aivars Avotiņš.
 
Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Madara Bremane, treneris Ritvars Gulbis.
 
Latvijas vīriešu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 12:2 – Beļģija
19.11. 13:00 – Ungārija
20.11. 13:00 – Igaunija
21.11. 09:00 – Spānija
22.11. 09:00 – Somija
22.11. 17:00 – Izraēla
23.11. 13:00 – Anglija
 
Latvijas sieviešu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 6:5 – Anglija
19.11. 09:00 – Spānija
19.11. 17:00 – Lietuva
20.11. 09:00 – Nīderlande
20.11. 17:00 – Igaunija
21.11. 13:00 – Baltkrievija
21.11. 21:00 – Somija
22.11. 13:00 – Polija
22.11. 21:00 – Norvēģija
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
Foto: © WCF / Céline Stucki
 
 
Izlases Eiropas kērlinga čempionātā piedalās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Isostar atbalstu.
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji