Junioru komandas iegūst vērtīgu pieredzi turnīrā Skotijā
Skotijas pilsētā Glāzgovā norisinājās pasaules kērlinga tūres (WCT) posms junioriem. Gan puišu, gan meiteņu junioru komandas no 3. līdz 5.novembrim piedalījās „Braehead Junior International” turnīrā. Šogad par uzvarētājiem kļuva mājinieki – puišu konkurencē L.Kārsona komanda, bet meiteņu konkurencē S.Džeksones komanda.
 
Sestajā „Braehead Junior International” turnīrā piedalījās 18 junioru puišu un 14 junioru meiteņu komandas. Par turnīra uzvarētāju meiteņu konkurencē kļuva S.Džeksones komanda, kura, ne reizi nezaudējot turnīrā, finālā pārliecinoši ar 9:1 tika galā ar S.Vitšonkes komandu no Šveices. Savukārt puišu konkurencē finālspēle izvērtās spraigāka, kurā iegūto nelielo pārsvaru  L.Kārsona komanda spēja noturēt līdz par spēles beigām un ar 7:5 uzvarēja M.Ramsfjela komandu no Norvēģijas.
 
Latvijas junioru puišu komanda turnīrā diemžēl neizcīnīja nevienu uzvaru piecās spēlēs. Gandrīz visās spēlēs jau pašā spēles sākumā tika zaudēti daudz punkti, kas radīja grūtības un lielāku spriedzi, lai atspēlētos.
Latvijas junioru puišu komandas trenera R.Vaivoda secinājumi pēc turnīra:
"Ledus salīdzinājumā ar iepriekšējām sacensībām ļoti lēns un maz krītošs, kas junioru komandām bieži sagādā ievērojamas problēmas. Spēļu laikā komandai kopumā ir uzlabojusies komunikācija, taču vēl aizvien strādājam pie pozitīvā mikroklimata nostiprināšanas. Līdz pasaules čempionātam vēl daudz darāmā."
 
Turnīrs nedaudz veiksmīgāks izvērtās Latvijas junioru meiteņu komandai, kura to uzsāka ar uzvaru. Lai gan nākamajā spēlē piedzīvots zaudējums, tomēr šī spēle bija ļoti līdzīga līdz pat spēles beigām, kurā tikai ekstra endā noskaidrojās uzvarētājs. Diemžēl pretiniecēm izdevās nozagt punktus, lai spēli uzvarētu. Trešās spēles neveiksmīgais sākums meiteņu komandu nesalauza un tika izcīnīta otrā uzvara turnīrā. Savukārt nākamajās divās spēlēs labākas izrādījās abas Šveices komandas. Līdz ar to ar divām uzvarām bija par maz lai kvalificētos „Braehead Junior International” turnīra ceturtdaļfinālam.
 
Junioru puišu komandas sastāvs: Kristaps Vilks (skips), Anrijs Mikuss Briežkalns, Jānis Bremanis, Markuss Salmiņš, Mārtiņš Caune-Luste, treneris – Raimonds Vaivods.
 
Junioru meiteņu komandas sastāvs: Madara Bremane (skips), Helma Gerda Bidiņa, Evelīna Barone, Zane Ilze Brakovska, Megija Anna Graumane, treneris – Andris Bremanis.
 
K.Vilka komandas spēļu rezultāti:
Z 4:7 – K.Haršs (Vācija)
Z 4:9 – Dž.Kreiks (Skotija)
Z 3:11 – J.Klosners (Šveice)
Z 1:12 – R.Vaits (Skotija)
Z 2:7 – Dž.Nīgrens (Zviedrija)
 
M.Bremanes komandas spēļu rezultāti:
U 8:3 – B.Fārmere (Skotija)
Z 3:5 – L.Deivija (Skotija)
U 7:6 – M.Ramsfjela (Norvēģija)
Z 6:10 – S.Vitšonke (Šveice)
Z 3:12 – R.Kaizere (Šveice)
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji