Pēc pirmās dienas EČ kvalifikācijas turnīrā vadībā JKK/Staša-Šaršūne, Junkers Bosch/Smilga un KKR/Trukšāns
Šodien, 27.septembrī Kērlinga hallē sākas Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīrs. Pēc pirmās dienas līderos izvirzījusies JKK/Staša-Šaršūne komanda, bet vīriešu konkurencē intriga pieaug.
 
Agrajā rīta spēlē turnīru uzsāka sieviešu komandas. Duelī starp Latvijas čempionēm JKK/Rudzītes un vicečempionēm RKK/Bērziņas komandu norisinājās spraiga, un līdzīga cīņa līdz spēles beigām. Tomēr RKK/Bērziņas komandai neizdevās spēles galotne un nācās piekāpties ar 7:10.
 
Otrajā rīta spēlē, pēc piektā enda pārtraukuma, uz ledus dominēja JKK/Staša-Šaršūnes komanda, kura spēles beigās spēja nozagt trīs endus pēc kārtas, uzvarot Nicoll/Regžas komandu ar 7:3.
 
Šodien pēcpusdienā sieviešu komandas vēlreiz kāpa uz ledus. Šajā reizē uz viena no celiņiem tikās JKK/Staša-Šaršūnes komanda ar RKK/Bērziņas komandu. Jau pēc četriem endiem JKK/Staša-Šaršūnes komanda spēja iekrāt četru punktu pārsvaru pār pretiniecēm, bet tad spēle pavērsās uz otru pusi. RKK/Bērziņas komanda pirms iešanas pārtraukumā, piektajā endā spēja nozagt divus punktus, kas pavēra viņām iespēju ieķerties spēlē un cīnīties par uzvaru. Lai gan arī nākamajā, sestajā endā tika nozagts punkts, tomēr JKK/Staša-Šaršūnes komanda neatdeva viņām iniciatīvu. Astotajā un devītajā endā pārāk daudz kļūdas RKK/Bērziņas komandai rezultējās ar četriem zaudētiem punktiem. Līdz ar to JKK/Staša-Šaršūnes komanda, ar vēl vienu izcīnīto uzvaru, pēc pirmās dienas atrodas līdera pozīcijā, bet RKK/Bērziņas komandai vēl jāmeklē iespējas nākamajās spēlēs kā tikt pie pirmās uzvaras.
 
Paralēli JKK/Staša-Šaršūnes un RKK/Bērziņas komandu spēlei norisinājās JKK/Rudzītes un Nicoll/Regžas komandu spēle. Šī spēle norisinājās ļoti kaujinieciski, jo neviena no komandām neļāva pretiniecēm iegūt vairāk par vienu punktu endā. Spēles sākumā labāk izskatījās JKK/Rudzītes komanda, kura pārtraukumā devās pie rezultāta 3:1. Šis pārsvars nav tik liels, lai to nebūtu iespējams atspēlēt, pie kā pēc pārtraukuma arī ķērās Nicoll/Regžas komanda. Viņām izdevās spēli izlīdzināt devītajā endā, panākot 4:4. Tomēr tas nedeva priekšrocības 10.endā. Tajā pēdējā akmens tiesības bija JKK/Rudzītes komandai. Lai uzvarētu šo spēli Latvijas čempionēm atlika kā vien ielikt pēdējo akmeni mājā. Sargi netraucēja, bet akmens izrādījās par lēnu un Nicoll/Regžas komanda, nozogot punktu pēdējā endā, izcīnīja uzvaru ar 5:4.
 
Vīriešu konkurencē pirmajā dienas spēlē viens otram pretim stājās pašreizējie Latvijas čempioni Junkers Bosch/Smilga komanda pret daudzkārtēju Latvijas čempionu titulu ieguvušo komandu - A41/Gulbis. Kā jau bija gaidām, tad komandas cīnījās par katru punktu un spraiga cīņa norisinājās līdz pat pašām spēles beigām. Junkers Bosch/Smilga komandai izdevās pēdējā endā iegūt vajadzīgos divus punktus, lai uzvarētu spēli ar 8:7.
 
Blakus celiņā pirmajā dienas spēlē noritēja cīņa starp Latvijas vicečempioniem KKR/Trukšāna komandu un junioru komandu TKK/Bremanis. Šajā sezonā junioru komandai ir pamainījies sastāvs, līdz ar to šajā spēlē spēlēja divi šīs komandas jaunpienācēji. Spēles sākumā TKK/Bremaņa komanda nemaz negrasījās atdot iniciatīvu pieredzējušajai KKR/Trukšāna komandai. Lai gan ceturtajā endā tika pazaudēti trīs punkti, tomēr vēl pēc septītā enda junioru komanda bija aizķērusies rezultātā, zaudējot tikai ar 4:5. Izskatījās, ka spēles galotne būs saspringta kā vienai tā otrai komandai, tomēr KKR/Trukšāna komanda pārņēma iniciatīvu un spēja salauzt pretinieku. Iegūtie trīs punkti astotajā endā deva četru punktu pārsvaru, kuru TKK/Bremaņa komanda nolēma respektēt un atzina zaudējumu ar 4:8.
 
Pirmās dienas noslēgumā vīriešu kērlinga komandu otrajā spēlē noskaidrojās līderi. Pirmajā duelī KKR/Trukšāna komanda spēli uzsāka pārliecinoši, jau pēc trim endiem izvirzoties vadībā ar 5:0 pret A41/Gulbja komandu. Lai gan vadība bija iegūta, tomēr pēc ceturtā enda KKR/Trukšāna komandai kontrole pār spēli lēnām sāks slīdēt ārā no rokām. Tomēr septītajā un astotajā endā zaudētie divi punkti tika atgūti, un atstātas tikai nelielas cerības pretiniekiem atspēlēties. Tas A41/Gulbja komandai neizdevās, zaudējot šo spēli ar 4:7.
 
Savukārt uz otrā celiņa Junkers Bosch/Smilga komanda tikās ar viņiem tik neērtajiem pretiniekiem – TKK/Bremaņa komandu. Spēles sākums izvērtās visai līdzīgs, tomēr tuvojoties spēles beigām Latvijas čempioni piespieda junioru komandu kļūdīties, nozogot sestajā endā trīs punktus, kas deva pārliecinošu pārsvaru, ko viņi nosargāja, gūstot otro uzvaru ar 9:4. Līdz ar to vīriešu komandu konkurencē pēc pirmās dienas līderos ir divas komandas – Junkers Bosch/Smilga un KKR/Trukšāns.
 
Visas Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīra spēles norisināsies Kērlinga hallē, Biķernieku ielā 121H, Rīgā. Ieeja bez maksas.
 
Skaties spēles tiešraidē!
 
Sieviešu komandu spēļu rezultāti:
JKK/Rudzīte - RKK/Bērziņa 10:7
JKK/Staša-Šaršūne - Nicoll/Regža 7:3
JKK/Staša-Šaršūne - RKK/Bērziņa 11:5
Nicoll/Regža - JKK/Rudzīte 5:4
 
Vīriešu komandu spēļu rezultāti:
Junkers Bosch/Smilga - A41/Gulbis 8:7
KKR/Trukšāns - TKK/Bremanis 8:4
KKR/Trukšāns - A41/Gulbis 7:4
Junkers Bosch/Smilga - TKK/Bremanis 9:4
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji