R.Gulbja komanda „Tallinn Season Starter” turnīrā finišē otrie
Pirmais pasaules kērlinga tūres (WCT) „Challenger” posms šajā kērlinga sezonā beidzies ar Skotijas K.Brīsa komandas uzvaru. Latvijas vīriešu komandām pozitīvs sezonas sākums: 2. un 5.vieta kopvērtējumā.
 
„Tallinn Season Starter” vīriešu kērlinga turnīru, kas no 1. – 3.septembrim norisinājās Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, R.Gulbja komanda (R.Gulbis, R.Bušmanis, A.Avotiņš, J.Rudzītis) iesāka veiksmīgi ar divām uzvarām pār komandām no Zviedrijas un Krievijas. Trešajā spēlē M.Krauzes komandas no Dānijas pārākumu nācās atzīt tikai ekstra endā, savukārt pēdējā grupas spēlē komanda no Latvijas neatstāja nekādas cerības atspēlēties M.Vlasova komandai no Igaunijas. Ar trīs uzvarām uz vienu zaudējumu R.Gulbja komanda grupu turnīru noslēdza 1.vietā, kvalificējoties pusfinālam. Tajā viņiem pretim stājās H.Lilla komanda no Igaunijas, kurai līdz pat piektajam endam bija divu punktu pārsvars. Tas R.Gulbja komandai lika sasparoties un jau nākamajos divos endos iegūtie seši punkti sagrāva igauņu cerības iekļūt finālā. Uzvarot ar 8:4, R.Gulbja komanda nodrošināja sev sezonas pirmo ārzemju turnīra fināla spēli pret Skotijas junioru čempionu un pagājušā gada Eiropas junioru kērlinga tūres (EJCT) 1.vietas ieguvēja K.Brīsa komandu no Skotijas, kuri šogad pirmo gadu startē pieaugušo konkurencē. Savu jauno sezonu, jaunā vidē Skotijas komanda uzsāka ar uzvaru „Tallinn Season Starter” turnīrā. Finālspēlē viņi R.Gulbja komandai nedeva nekādu iespēju atspēlēties, jo jau pēc četriem nospēlētiem endiem rezultāts bija 7:1 par labu skotiem. R.Gulbja komanda mēģināja spēli izlīdzināt, bet nākamajos divos endos tas neizdevās, līdz ar to spēle tika pabeigta jau pēc sešiem nospēlētiem endiem. Gala rezultātā R.Gulbja komandai kopumā veiksmīgs sezonas sākums, ar izcīnīto 2.vietu „Challenger” sērijas turnīrā „Tallinn Season Starter”.
 
M.Trukšāna (CC Rīga) komanda (M.Trukšāns, A.Gulbis, A.Veidemanis, R.Jeske) turnīru uzsāka ar zaudējumu pret spēcīgo bijušo junioru K.Brīsa komandu no Skotijas. Uzvaras nākamajās divās spēlēs CC Rīga komandu pavirzīja savas grupas augšgalā. Pēdējā spēlē pret mājinieku igauņu komandu M.Trukšāna komandai bija jāuzvar, lai iekļūtu turnīra pusfinālā. Spēle aizritēja līdzīgi. Abām komandām bija vienlīdz labas iespējas iekļūt pusfinālā. Komandai no Latvijas diemžēl tas neizdevās, jo pēdējā endā pazaudētais punkts atmeta viņus uz spēli par 5.vietu turnīrā. Tajā nelielais divu punktu pārsvars pēc ceturtā enda tika saglabāts līdz spēles beigām un kopvērtējumā tika izcīnīta 5.vieta CC Rīga komandas 2017./2018.gada sezonas pirmajā turnīrā.
 
R.Gulbja komandas spēļu rezultāti:
U 8:5 A.Vesterbergs (Zviedrija)
U 8:2 A.Jeremins (Krievija)
Z 8:10 M.Krauze (Dānija)
U 11:4 M.Vlasovs (Igaunija)
U 8:4 H.Lills (Igaunija) – pusfināls
Z 2:7 K.Brīss (Skotija) – fināls
 
M.Trukšāna komandas spēļu rezultāti:
Z 6:7 K.Brīss (Skotija)
U 5:3 B.Jungens (Šveice)
U 9:4 Dž.Ostrovskis (Dānija)
Z 6:7 H.Lills (Igaunija)
U 6:4 A.Vesterbergs (Zviedrija) – spēle par 5.vietu
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji