Būtiskas izmaiņas notikušas kērlinga pasaulē

Divas lielākās kērlinga turnīru pārvaldes organizācijas „Curling Champions Tour” un „World Curling Tour” apvienojas un izveido vienu kopīgu pasaules kērlinga tūri, kura uzturēs ap 250 dažādu veidu kērlinga turnīru visā pasaulē.

Vēl pirms divām dienām nekas neliecināja, ka kērlingā kaut kas notiek. Ir vasaras sezona, kērlingisti savus aktīvos treniņus pārcēluši uz trenažieru zālēm vai brīvā dabā, savukārt kērlinga asociācijas un citas ar kērlingu saistītās organizācijas gatavojas nākamajai sezonai.

Tieši vakar, 28.jūnijā, Eiropas un Latvijas kērlingistiem vislabāk pazīstamā kērlinga turnīru pārvaldes organizācija „Curling Champions Tour” (CCT) paziņoja, ka apvienojas ar otru kērlinga turnīru pārvaldes organizāciju „World Curling Tour” (WCT), izveidojot vienu pasaules kērlinga tūri ar aptuveni 250 kērlinga turnīriem.

Organizācija „World Curling Tour” (WCT) no 1992.gada bāzējās Ziemeļamerikā, kura šajā reģionā ilgu laiku bija vienīgā vērienīgā pārvaldes organizācija kērlinga turnīru rīkošanā augstas klases komandām. Savukārt organizācija „Curling Champions Tour” (CCT), kas dibināta Eiropā 2005.gadā un gadu laikā ir strauji augusi, tagad pārņems „World Curling Tour” zīmolu, piesaistot vairāk sponsorus un nodrošinot jaunas interneta un TV pārraides no kērlinga turnīriem. Līdz ar to „World Curling Tour” (WCT) pārvaldē tagad būs sieviešu, vīriešu, junioru, jaukto pāru, kā arī ratiņkrēslu kērlinga turnīri Eiropā, Ziemeļamerikā un Āzijā, ar tendenci paplašināties un nonākta arī citos pasaules reģionos.

Džerijs Gērts (Gerry Guerts), kura pārziņā bija pasaules kērlinga tūres mājas lapas administrēšana un pasaules ranga punktu uzskaites uzturēšana paziņoja, ka šī kērlingam ir liela diena. „Tā kā mēs iesākam vēl vienu Olimpiskā gada kērlinga sezonu, tad oficiālā WCT un CCT apvienošana vienā organizācijā skaidri parāda, ka kērlings ir viens no straujāk augošajiem ziemas sporta veidiem pasaulē,” uzsver Dž.Gērts, kurš tagad strādā pie jaunās mājas lapas izveides un pasaules ranga (World Team Ranking) sistēmas uzlabošanas.

Armīns Hārders (Armin Harder) norāda, ka jau kopš pirmsākumiem CCT un WCT ir bijusi cieša sadarbība. „CCT turnīri tika iekļauti un apvienoti pasaules ranga punktu sarakstā (Order Of Merit, tagad World Curling Ranking). Kā arī CCT turnīru aizsākumi galvenokārt bija balstīti uz to pašu ideju un principiem kā šīs organizācijas līdziniecei Ziemeļamerikā,” skaidro A.Hārders, piebilstot: „Faniem vienmēr bija licies, ka tā ir viena un tā pati kērlinga tūre, bet darbošanās nosacījumi katrai organizācijai tomēr atšķīrās.”

Pasaules kērlinga tūres (WCT) turnīri tiks iedalīti divās kategorijās: „WCT Masters Series” un „WCT Challenger Series.” Savukārt nākamo sezonu laikā ārpus Kanādas tiks izveidota “Champions Series” kategorija, kura papildinās Kanādā esošo augstas klases komandu turnīru sēriju „Grand Slam of Curling”.

Maijā tika izsludināts jauns sieviešu un vīriešu kērlinga turnīrs „Latvian International Challenger”, kuru Latvijas kērlinga asociācija rīkos sadarbībā ar „Curling Champions Tour” (CCT). Pēc šīs apvienošanas „Latvian International Challenger” turnīrs tagad ir viens no jaunās „World Curling Tour” turnīru pārvaldes organizācijas posmiem, kur komandām būs iespējams nopelnīt pasaules ranga punktus, tā pat arī Kērlinga halles abos rīkotajos jaukto pāru turnīros "Latvian Mixed Doubles Curling Cup I" un "Latvian Mixed Doubles Curling Cup II".

 

Avots: CurlingNews

 

Raksta autore:Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji