Jaunieši – Latvijas kērlinga nākotne

MŪSU VĪZIJA:
Kērlings ir visiem pieejams, atpazīstams un cienījams sporta veids Latvijā, kas iedvesmo!

MŪSU MISIJA:
Radīt saistošu kērlinga vidi, kas veicina ilgtspējīgu izaugsmi un palīdz sasniegt izvirzītos mērķus - no brīvā laika pavadīšanas līdz augstu sasniegumu sportam.

MĒRĶIS LĪDZ 2022.GADAM:
650-700 spēlētāji

Patlaban Latvijā aktīvi ar kērlingu nodarbojas aptuveni 200 cilvēku. Konkrētāk: 204 reģistrēti biedri, tai skaitā 52 spēlētāji vecumā līdz 21 gadam, no tiem 42 vecumā līdz 18 gadiem.

Attēlā redzam, ka kērlingistu skaits no 2015.gada līdz 2016.gadam pieaudzis visās pozīcijās, it īpaši junioru skaits, kas patlaban ir ¼ daļa no kopējā kērlingistu skaita. Ar šādu progresīvu tendenci līdz 2022.gadam varam sagaidīt kērlinga popularitātes krasu pieaugumu jauniešu vidū.

Pagājušās 2016./2017.gada sezonas laikā Kērlinga hallē regulāri notikušas nodarbības jauniešiem. Gan otrdienas, gan trešdienas pēcpusdienā pusotras stundas garumā bija iespējams iepazīt un apgūt kērlingu. Šos treniņus apmeklējuši 56 jaunieši, no kuriem pašlaik regulāri trenējas 20. Šajā kopskaitā netiek ietvertas jaunizveidotās komandas: KKR/Vonda, SK OB/Stabulniece un TKK/Zass.

2016./2017.gada sezonā, Latvijas Kērlinga Asociācijai aktīvi iesaistoties grīdas kērlinga popularizēšanas pasākumos skolās, tika iedrošināti jaunieši izmēģināt kērlingu arī uz ledus. Grīdas kērlinga popularizēšanas mērķis ir piesaistīt jauniešus kērlingam, lai ar to viņi sāktu nodarbotos regulāri. Latvijā aizvadītajā sezonā tika apmeklētas 23 skolas. Rīgā vien grīdas kērlingu izmēģināja ~3'500 skolēni. Latvijas Kērlinga Asociācija 2016./2017.gada sezonas laikā kērlingu prezentējusi arī Rīgas skolu sporta dzīves organizatoriem.

Nākamās 2017./2018.gada sezonas Latvijas Kērlinga Asociācijas mērķis ir noorganizēt grīdas kērlinga miniturnīrus 40 Rīgas skolās un 8 reģionālajās skolās. Jau šobrīd zināms, ka asociācija panākusi vienošanos ar vēl sešām  Rīgas skolām, kurās jau septembrī skolēni tiks iepazīstināti ar kērlingu, kā arī varēs izmantot iespēju uzspēlēt grīdas kērlingu. Pēc tam šie skolēni tiks uzaicināti uz nodarbībām uz ledus.

Pateicoties „SK OB” kērlinga kluba un Kērlinga halles iniciatīvai, šo pavasar, ar LKA atbalstu, tika noorganizēta pirmā kērlinga nometne jauniešiem. Savukārt nākamās sezonas kalendārā parādījies jauns turnīrs „Mixed Doubles izaicinājuma kauss junioriem”, kura organizēšanu uzņēmies „SK OB” kērlinga klubs. Bez šī turnīra nākamajā sezonā junioriem būs iespēja piedalīties arī LKA rīkotajās junioru sacensībā un Eiropas junioru kērlinga tūres posmos.

 

Ja vēlies izmēģināt šo sporta veidu meklē informāciju: http://curling.lv/

 

 

Raksta autore: Linda Mangale

 

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji