Komanda RKK/Rudzītis triumfē Latvijas jaukto komandu kērlinga čempionātā

Noslēdzoties 2017./2018.gada Latvijas kērlinga sezonai, šodien Kērlinga hallē tika noskaidrots uzvarētājs Latvijas čempionātā kērlingā jaukto komandu konkurencē. Finālturnīrā pārāka un čempionu godu šogad izcīnīja RKK/Rudzīša komanda.

Sacensību pirmajā nedēļas nogalē no 12. – 14.maijam, visām četrām čempionāta komandām aizvadot divu apļu turnīru, tika noskaidrotas divas labākās komandas - SK OB/Regža un RKK/Rudzītis, kuras šajā nedēļas nogalē 19. un 20.maijā izspēlēja finālturnīru līdz divām uzvarām. Pēc pamatturnīra SK OB/Regžas komanda kā pirmā iekļuva finālturnīrā, pateicoties labākam vidējam LSD metienam. Savukārt RKK/Rudzīša komandai bija nepieciešams izspēlēt pārspēli, lai tiktu uz finālu. Pirmā spēle starp abām finālistēm izrādījās ļoti sīva. Tikai ekstra endā noskaidrojās uzvarētājs. SK OB/Regžas komanda ar pēdējā akmens tiesībām šajā endā nodrošināja uzvaru pār pretiniekiem ar 5:4. Otrajā spēlē sākums labāks padevās RKK/Rudzīša komandai, pārtraukumā ejot ar nelielu pārsvaru 4:1. Spēles otrajā daļā SK OB/Regžas komandai divus punktus izdevās atgūt, bet tas bija par maz, lai uzvarētu. Līdz ar to, RKK/Rudzīša komandai uzvarot otro maču ar 5:3, sērijā rezultāts tika izlīdzināts. Tas nozīmēja tikai to, ka visu izšķirs trešā spēle. Vēl pēc piektā enda nekas neliecināja, ka spēles beigas ievirzīsies tādā gultnē. Bez pēdējā akmens tiesībām RKK/Rudzīša komanda pēdējos divos endos spēja nozagt kopā trīs punktus, kas atnesa viņiem uzvaru ar 7:3, kļūstot par jaunajiem Latvijas čempioniem.

Sajūtas, es neslēpšu, pēc uzvarēta turnīra ir patīkamas,” komentē J.Rudzītis pēc pēdējās spēles un iegūtā titula. Viņš norādīja, ka komandas bijušas līdzīgas. Gan pārspēlē par tikšanu uz finālu, gan pašā finālturnīrā uzvarēt varēja jebkura komanda. RKK/Rudzīša komandai, nonākot sērijā iedzinējos ar 0:1, nācās kaut ko mainīt savā spēlē. Pats komandas skips atzīst: „Mēs sevi mentāli uzvarējām, tas ļāva izšķirošos brīžos spēli pagriezt sev par labu.”

Pagājušā gada čempionāta uzvarētājs SK OB/Regža komandas skips A.Regža pēc zaudējuma norādīja, ka vieglāk viņam ir spēlēt turnīrā, ja tajā piedalās vairāk komandu, jo tad nav jāspēlē tik daudz pret vieniem un tiem pašiem pretiniekiem. „Diemžēl neizpildot vienkāršākos metienus, neko citu nevar sagaidīt. Tā jau mēs turējāmies līdz ar visām savām trakajām kļūdām,” piebilda A.Regža par to, kas viņiem šogad pietrūka, lai uzvarētu.

RKK/Rudzīša komanda, uzvarot Latvijas čempionātā, ieguva tiesības pārstāvēt Latviju pasaules čempionātā jauktajām kērlinga komandām, kurš šogad no 6. – 14.oktobrim norisināsies Šveices pilsētā Šamperī.  Pasaules Kērlinga Federācijas rīkotajās sacensībās J.Rudzītis ar vīriešu izlasi piedalījāsEiropas čempionātā tālajā 2002.gadā. „Sajūtās tādas dīvainas. Tajā laikā bija cits skats uz dzīvi. Šobrīd pieredze ir vairāk,” viņš komentē par izcīnīto iespēju doties uz pasaules čempionātu. Tomēr par to, vai komanda dosies uz pasaules čempionātu, viņi savstarpēji vēl nav apsprieduši.

1.vieta (RKK/Rudzītis: Jānis Rudzītis(skips – pirmais pa labi), Jeļena Rudzīte, Dace Spilnere, Ritvars Graumanis)

2.vieta (SK OB/Regža: Ansis Regža(skips – pirmais pa labi), Dace Regža, Antra Zvane, Aivars Gavars)

Latvijas čempionāta kopvērtējums:
1.vieta – RKK/Rudzītis
2.vieta – SK OB/Regža
3.vieta – JKK/Rēdlihs
4.vieta – KKR/Vonda

Visu spēļu rezultāti pieejami: http://curling.lv/cempionati/mix

 

Latvijas jaukto komandu čempionātā komandas piedalījās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji