Uz Olimpisko spēļu kērlinga kvalifikācijas turnīru Čehijā dosies JKK/Staša-Šaršūne

Ziemas Olimpisko spēļu Latvijas pirmskvalifikācijas turnīra uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešamas tikai trīs spēles, kas aizsākās vakar, 5.maijā.

Lai noskaidrotu spēcīgāko sieviešu kērlinga komandu, kura pārstāvēs Latviju Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Pilzenē, Čehijā no 2017.gada 5. – 10.decembrim, tika rīkots Olimpisko spēļu Latvijas pirmskvalifikācija turnīru. Pēdējo četru sezonu laikā Sporta kluba OB komanda Nicoll/Regža un komanda JKK/Staša-Šaršūne turnīros bija nopelnījusi vienādu punktu skaitu – 11. Līdz ar to pirmskvalifikācijas turnīrs, kura norise bija paredzēta no 5. – 7.maijam, noskaidrotu spēcīgāko, kura pārstāvēs Latviju cīņā par pēdējām divām vietām uz 2018.gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm Korejā. Šajā turnīrā kādai no komandām bija jāizcīna trīs uzvaras. JKK/Staša-Šaršūnes komanda, neļaujot pretiniecēm atspēlēties un uzvarot trīs spēles pēc kārtas, ieguva ceļazīmi uz Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru Čehijā.

Pirmajā spēlē cīņa līdz spēles pārtraukumam norisinājās saspringti, ar nelielu rezultāta starpību 2:1 priekšā bija Nicoll/Regžas komanda, kurai pēc pārtraukuma izdevās nozagt vēl vienu punktu. Tas lika JKK/Staša-Šaršūnes komandai sasparoties un jau septītajā endā pirmo reizi spēlē tika iegūta vadība ar 4:3. Pretiniecēm, nespējot izmantot pēdējā akmens tiesības, JKK/Staša-Šaršūnes komanda pārsvaru palielināja un ejot devītajā endā bija vadībā ar 6:3. Nicoll/Regžas komandai tā arī neizdevās apturēt pretinieku izrāvienu, zaudējot vēl četrus punktus devītajā endā un visā spēle ar 3:10.

Otro spēli Nicoll/Regžas komanda uzsāka neveiksmīgi, jo ar pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā ļāva pretiniecēm nozagt divus punktus. Tas neietekmēja komandas sniegumu, pārtraukumā aizejot ar divu punktu pārsvaru 6:4. Tomēr tā pat kā pirmajā spēlē, JKK/Staša-Šaršūnes komandai izdevās spēles gaitu lauzt sev par labu, gala rezultātā uzvarot arī otro spēli ar 12:8.

Trešā spēle noteica vai Nicoll/Regžas komanda spēs atgūties pēc dieviem zaudējumiem un turpināt sēriju par uzvaru turnīrā. Tomēr iegūtais viens punkts pirmajā endā nedeva vēlamo rezultātu, jo jau pēc sešiem endiem Nicoll/Regžas komanda atradās iedzinējos ar 1:6. Septītajā endā iegūtie trīs punkti viņām deva vēl cerību uz uzvaru šajā spēlē, bet JKK/Staša-Šaršūnes komanda, nospēlējot pacietīgi un „nonullējot” nākošos divus endus, ielika pamatus uzvarai arī šajā spēlē. Desmitajā endā rezultātam pieliekot vēl vienu punktu, JKK/Staša-Šaršūnes komanda pārspēja Nicoll/Regžas komandu ar 7:4. Līdz ar to vajadzīgās trīs uzvaras iegūtas, lai pārstāvētu Latviju Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Čehijā. Tur JKK/Staša-Šaršūnes komanda sacentīsies ar Vācijas, Čehijas, Dānijas, Itālijas, Ķīnas, Somijas un Norvēģijas izlasēm. Savukārt Kanāda, Krievija, Šveice, Lielbritānija (punkti iegūti kā Skotija komandai startējot pasaules čempionātā kērlingā sievietēm), ASV, Zviedrija, Koreja (kā mājinieku komanda) un Japāna jau nodrošinājusi vietu sev Olimpiskajās spēles.

 

Spēļu rezultāti pieejami: http://curling.lv/turniri/ziemas-olimpisko-spelu-pirmskvalifikacijas-turnirs

Nicoll/Regža komandas sastāvs: Evita Regža, Dace Regža, Jeļena Rudzīte, Sabīne Jeske, Vineta Smilga, treneris Ansis Regža
JKK/Staša-Šaršūne komandas sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Zanda Bikše, treneris Normunds Šaršūns

 

 

Olimpisko spēļu pirmskvalifikācijas turnīrā komandas piedalās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji