JKK/Staša-Šaršūne un Nicoll/Regža komandas jau rīt uzsāks cīņu par vietu Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā

Ziemas Olimpisko spēļu Latvijas pirmskvalifikācijas turnīrs norisināsies no 5. – 7.maijam, kurā noskaidrosies tā sieviešu kērlinga komanda, kura pārstāvēs Latviju 2018.gada Ziemas Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Čehijā.

 

Divām sieviešu komandām kērlinga sezona šogad ir garāka nekā pārējām. Savstarpējā cīņā JKK/Staša-Šaršūne un Sporta kluba OB Nicoll/Regža komandas noskaidros labāko, kura pārstāvēs Latviju 2018.gada Ziemas Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Pilzenē, Čehijā no 5. – 10.decembrim. Pēdējo četru sezonu laikā pēc uzrādītajiem rezultātiem kērlinga komanda, kura iegūtu visvairāk punktus pārstāvētu Latviju Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Šī perioda laikā abas komandas bija savākušas vienādu punktu skaitu – 11, līdz ar to ir nepieciešams rīkot Latvijas pirmskvalifikācijas turnīru. Tajā komandas aizvadīs spēles līdz trim uzvarām, kas aizsāksies 5.maijā, plkst. 10:00 un atkarībā no spēļu iznākumiem var tikt izspēlētas visas piecas spēles līdz pat 7.maijam.

2013.gadā Latvijas pirmskvalifikācijas turnīrā uz 2014.gada Soču Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru  norisinājās cīņa starp šīm pašām komandām. Sporta kluba OB Nicoll/Regža komandas sastāvā esot divām no tagadējās komandas dalībniecēm E.Regžai un D.Regžai. „Komandas spēles raksturs nav mainījies. Taktika ir tikai viena – uzvarēt!”, tā par izmaiņām komandas sastāvā kopš 2013.gada turnīra izsakās komandas skips E.Regža. Savukārt JKK/Staša-Šaršūne sastāvā bija I.Staša-Šaršūne, I.Krusta un Z.Bikše, kuras piedalās arī šogad. Toreiz sērijā ar 3:1 uzvaru un tiesības pārstāvēt Latviju  2014.gada Soču Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā izcīnīja JKK/Staša-Šaršūnes  komanda. Vai šogad uzvarētājs būs cits? E.Regža norāda: Mūsu starpā vienmēr ir bijusi sīva konkurence ar mainīgiem rezultātiem te par labu vienai, te par labu otrai komandai. Rīt mēs uzsāksim cīņu, lai varētu uzvilkt izlases formas un cīnīties par vietu Latvijai Olimpiskajās spēlēs arī kērlingā. Nekas nevar tā iepriecināt kā stāvēt uz ledus izlases formās.”

Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Čehijā Latvija piedalīsies pateicoties dalībai 2014.gada pasaules čempionātā Sentdžonsā, Kanādā, kurā startēja tagadējās Sporta kluba OB Nicoll/Regža komandas divas dalībnieces E.Regža un D.Regža. Šī turnīra nozīmīgumu komentē Nicoll/Regža komandas skips E.Regža: „Olimpiskās spēles ir katra spēlētāja sapnis. Olimpisko spēļu pirmskvalifikācijas turnīrs ir pirmspēdējais posms tā realizēšanai. Līdz ar to ir gandarījuma sajūta par četros gados paveikto, jo bez tā nebūtu iespējams piedalīties Olimpisko spēļu pirmskvalifikācijas turnīrā. Pārstāvēt Latviju mūsu komandai vienmēr ir bijis liels gods, lepnums un ar cerībām raugāmies arī Čehijas virzienā.” Tur Latvijas komanda sacentīsies par pēdējām divām ceļazīmēm uz 2018.gada Olimpiskajām spēlēm Korejā. Bez Latvijas izlases vēl septiņas valstis – Vācija, Čehija, Dānija, Itālija, Ķīna, Somija un Norvēģija pretendē uz šīm divām vietām. Savukārt Kanāda, Krievija, Šveice, Lielbritānija (punkti iegūti kā Skotija komandai startējot pasaules čempionātā kērlingā sievietēm), ASV, Zviedrija, Koreja (kā mājinieku komanda) un Japāna jau nodrošinājusi vietu sev Olimpiskajās spēles.

 

Spēļu grafiks: OSkv2018
Rezultāti pieejami: http://curling.lv/

Nicoll/Regža komandas sastāvs: Evita Regža, Dace Regža, Jeļena Rudzīte, Sabīne Jeske, Vineta Smilga, treneris Ansis Regža
JKK/Staša-Šaršūne komandas sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Zanda Bikše, treneris Normunds Šaršūns

 

Olimpisko spēļu pirmskvalifikācijas turnīrā komandas piedalās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji