Latvijas jaukto pāru kērlinga izlase PČ finišē kā astotie

Nedēļu ilgais pasaules čempionāts kērlingā jauktajiem pāriem noslēdzies. Par pasaules čempioniem kļuva Šveices izlase, bet Latvija čempionātu noslēdza ar teicamu panākumu – 8.vietu.

Pasaules čempionāts kērlingā jauktajiem pāriem no 22. – 29.aprīlim norisinājās Kanādas pilsētā Letbridžā. Latvijas izlase šo pasaules čempionātu uzsāka veiksmīgi. Nevienam pat sapņos nerādījās, ka grupu turnīrs tiks noslēgts ar uzvarām visās septiņās spēlēs, ieņemot 1.vietu apakšgrupā. Turpinājumā sekoja astotdaļfināls, kurā pretim stājās augsta kalibra komanda – trīskārtējie pasaules vicečempioni no Zviedrijas. Tas jau vien izklausās draudīgi, tomēr Latvijas izlasi tas nenobiedēja. Aukstasinīgi tika izcīnīta svarīga uzvara un saglabāta cerība uz Ziemas Olimpiskajām spēlēm Korejā 2018.gadā. Ar nepacietību Latvijas līdzjutēji gaidīja ceturtdaļfināla spēli pret mājinieku komandu, kura sākās plkst. 4:30 no rīta un to varēja vērot ne tikai YouTube kanālā, bet arī nacionālajā televīzijā visā Kanādā. Spēles sākums uzdzina mūsu izlasei mandrāžu un bija neveiksmīgs, jo tiek spēlēts pret kanādiešiem, viņu fanu priekšā un uz katra soļa seko TV kameras. Trenerim spēles pārtraukumā sapurinot spēlētājus, rezultāts iegriezās jau pozitīvākā gultnē. Vēl pēc sestā enda bija cerība uz lielo sensāciju, tomēr septītā enda pēdējais akmens mūsu izlasei vēl ilgi rādīsies sapņos. Stiprums ideāls, tik nedaudz par šauru izmests, kas ļauj Kanādas izlasei paņemt četru punktus un apturēt Latvijas skrējienu pēc biļetes uz Olimpiskajām spēlēm. Bet ar šo spēli nekas vēl nebeidzās. Lai noteiktu galīgo vietu sadalījumu un dažas komandas iegūtu tik vajadzīgos Olimpisko spēļu kvalifikācijas punktus vēl bija jāizspēlē divas spēles. Latvijas izlasei iespēju izcīnīt augsto 5.vietu pasaules čempionātā nozaga Korejas izlase, ko atspoguļo arī spēles gaita. Pusi no spēlē iegūtajiem punktiem korejiešiem izdevās nozagt. Līdz ar to otrais zaudējums un esam atmesti uz spēli par 7. – 8.vietu. Tur otro reizi šajā čempionātā tiekamies ar Somijas izlasi. Somi iesāk spēli kaujinieciski un jau pēc trešā enda attopamies iedzinējos ar četru punktu deficītu. Spēles turpinājums diemžēl izrādījās tāds pats. Piedzīvojot zaudējumu, Latvijas jaunajai, daudzsološajai komandai čempionāts beidzas uz negatīvas nots. Tomēr 8.vieta ir atzīstams sasniegums, jo šī kērlinga paveida līmenis kopumā pasaulē ir audzis kopš 2008.gada, kad norisinājās pirmais pasaules čempionāts jauktajiem pāriem. Līdz ar to varam būt lepni par sasniegto rezultātu.

Latvijas izlases spēļu rezultāti pasaules čempionātā:
Latvija:Japāna – 8:4
Latvija:Baltkrievija – 11:4
Latvija:Ungārija – 6:5
Latvija:Brazīija – 11:3
Latvija:Somija – 10:7
Latvija:Igaunija – 6:4
Latvija:Horvātija – 7:1
Latvija:Zviedrija – 6:4
Latvija:Kanāda – 5:10
Latvija:Koreja – 2:8
Latvija:Somija – 1:7

 

Par pasaules čempioniem šogad tika kronēta Šveices izlase ar Dž.Peretu un M.Riosu sastāvā. Finālā viņi tikās ar Kanādas izlasi un palika nepārspēti visā turnīra garumā. Lai gan Kanādas izlase kontrolēja spēli līdz pat piektajam endam, neveiksmīgs Dž.Kortnijas pēdējais metiens deva iespēju pēdējā endā Šveices izlasei iegūt tik vajadzīgos četrus punktus, lai uzvarētu spēli ar 6:5. Bronzas medaļu spēlē cīnījās pagājušā gada vicečempioni no Ķīnas ar Čehijas izlasi. Šajā spēlē Ķīnas komanda nedeva Čehijas izlasei nekādu iespēju atspēlēties un iegūt vairāk par vienu punktu kādā no endiem, uzvarot ar 6:2. Līdz ar to Ķīnas izlase savai pagājušā gada sudraba medaļai pievieno arī bronzas medaļu. Pagājušā gada pasaules čempioni A.Brizgalovas/A.Krušeļņickija komanda no Krievijas čempionātu noslēdza uzreiz aiz Latvijas izlases – 9.vietā.

Šajā pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem noskaidrojās tās astoņas komandas, kuras piedalīsies 2018.gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs Korejā. Skaitot kopā pagājušā un šajā pasaules čempionātā iegūtos kvalifikācijas punktus Olimpiskajās spēlēs piedalīsies: Ķīna (22), Kanāda (20), Krievija (18), Šveice (14), ASV (13), Norvēģija (12), Somija (12) un mājiniece Korejas izlase. Diemžēl aiz strīpas palika Latvija ar šajā čempionātā iegūtiem pieciem kvalifikācijas punktiem un arī kaimiņvalsts Igaunija ar pagājušā čempionātā iegūtajiem septiņiem punktiem.

Latvijas izlases spēlētāji un treneris no pasaules čempionāta atgriezīsies 1.maijā  plkst. 15:00 ar reisu no Kopenhāgenas.

Latvijas izlases sastāvs: Santa Blumberga, Andris Bremanis
Treneris: Ritvars Gulbis

Pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem Latvijas – Kanādas spēli atkārtojumā var noskatīties: https://www.youtube.com/watch?v=ovId9R79MtY

Pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem visu spēļu rezultāti pieejami: http://www.worldcurling.org/wmdcc2017/livescores
Pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem spēļu atkārtojumi, ieskaitot finālu, pieejami: https://www.youtube.com/channel/UCAKIdgLUYV-Z1DM0_W_Z_gA
Galīgais vietu sadalījums: Kopvērtējums

 

Izlase pasaules čempionātā kērlingā jauktajiem pāriem piedalās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji