Baltijas junioru kērlinga un Baltijas ratiņkrēslu kērlinga čempionātos noskaidroti uzvarētāji

No 13. - 16.aprīlim Latvijas junioru kērlinga un ratiņkrēslu kērlinga komandas Kērlinga hallē sacentās par Baltijas junioru kērlinga un Baltijas ratiņkrēslu kērlinga čempionu titulu. Šogad trešajā Baltijas junioru kērlinga čempionātā kopumā piedalījās deviņas komandas, savukārt otrajā Baltijas ratiņkrēslu kērlinga čempionātā piedalījās piecas komandas.

Trešo gadu pēc kārtas Baltijas junioru kērlinga čempionātā puišu konkurencē 1.vietu izcīnīja mūsu TKK/Bremaņa komanda. Finālspēlē, tiekoties ar LTU/Čepuļa komandu no Lietuvas, pēc četriem endiem TKK/Bremaņa komanda ieguva piecu punktu pārsvaru, kas lika domāt, ka uzvara jau nodrošināta. Tomēr Lietuvas puiši atguvās un spēja atspēlēt trīs punktus, nonākot tikai divu punktu attālumā 5:7. Tas mūsu komandu nesalauza, jo septītajā endā gūtie trīs punkti, atnesa uzvaru ar 10:5. Par 3.vietu sacentās grupu turnīrā labi spēlējošā KKR/Vondas komanda ar VKK/Salmiņa komandu. Šī spēle noritēja punkts punktā un tikai pašās spēles beigās KKR/Vondas komandai izdevās pārņemt iniciatīvu, un izcīnīt uzvaru ar 5:3. Šo sacensību rezultāti noteica Latvijas junioru čempionāta puišu konkurencē uzvarētāju, par kuru kļuva TKK/Bremaņa komanda, 2.vietā Latvijas čempionātā atstājot KKR/Vondas komandu, bet 3.vietu ieņem ventspilnieki VKK/Salmiņa komanda. Debitantiem TKK/Zasa komandai 4.vieta Latvijas junioru čempionātā un pirmais rūdījums starptautiskās sacensībā.

Baltijas junioru kērlinga čempionāta kopvērtējums puišu konkurencē

Vieta
Komandas nosaukums
1.
TKK/Bremanis
2.
LTU/Čepulis
3.
KKR/Vonda
4.
VKK/Salmiņš
5.
TKK/Zass

Latvijas junioru kērlinga čempionāta kopvērtējums puišu konkurencē

Vieta
Komandas nosaukums
1.
TKK/Bremanis
2.
KKR/Vonda
3.
VKK/Salmiņš
4.
TKK/Zass

Baltijas junioru kērlinga čempionāta tituls meiteņu konkurencē šogad aizceļoja uz Igauniju. EST/Maddisonas komanda finālspēlē tikās ar mūsu TKK/Bremanes komandu, kura turnīru aizvadīja ar mainīgām sekmēm. Mazrezultatīvā spēlē, nespējot izcīnīt vairāk par vienu punktu, TKK/Bremanes komandai diemžēl nācās piekāpties EST/Maddisonas komandai ar 1:4. Ar četriem nozagtiem punktiem spēles vidū, cīņā par 3.vietu turnīrā, uzvaru ar 7:3 spēja izcīnīt SK OB/Stabulnieces komanda, kurai pretim stājas Ventspils komanda VKK/Slmiņa. Arī meiteņu konkurencē, pēc šajā turnīrā sasniegtajiem rezultātiem, komandas cīnījās vienlaicīgi par Latvijas junioru čempiona titulu. Šogad atkārtoti par čempionēm kļuva TKK/Bremanes komanda, 2.vieta SK OB/Stabulnieces komandai, bet 3.vietas medaļas, nodrošinot tās VKK/Salmiņas komandai, aizceļos uz Ventspili.

Baltijas junioru kērlinga čempionāta kopvērtējums meiteņu konkurencē

Vieta
Komandas nosaukums
1.
EST/Maddisson
2.
TKK/Bremane
3.
SK OB/Stabulniece
4.
VKK/Salmiņa

Latvijas junioru kērlinga čempionāta kopvērtējums meiteņu konkurencē

Vieta
Komandas nosaukums
1.
TKK/Bremane
2.
SK OB/Stabulniece
3.
VKK/Salmiņa

 

Otrajā Baltijas ratiņkrēslu kērlinga čempionātā, uzvarot visās piecās turnīra spēlēs, uzvaru izcīnīja EST/Villistes komanda no Igaunijas. Finālspēlēs viņiem pretim stājās mūsu Alliance/Dimbovska ratiņkrēslu kērlinga komanda. Jau grupu turnīrā savstarpējā  spēle parādīja, ka šīs komandas ir vienlīdz spēcīgas. Finālspēlē pēc četriem nospēlētiem endiem rezultāts bija neizšķirts. Tomēr uz EST/Villistes komandas iegūtiem diviem punktiem gan piektajā, gan septītajā endā mūsu komandai neizdevās atbildēt ar to pašu, rezultātā piekāpjoties ar 3:6. Šī turnīra 3.vietu izcīnīja KKR/Rožkovas komanda, 4.vietu Daugavpils/Valaiņa komandas kontā, bet pēdējā vietā palika LTU/Daškeviča komanda no Lietuvas, kurai tā arī neidevās izcīnīt uzvaru šajā turnīrā.
Lai palielinātu spēļu praksi un noskaidrotu spēcīgāko Latvijas ratiņkrēslu kērlinga komandu, Baltijas ratiņkrēslu kērlinga čempionātā divas labāk startējušās komandas turpinās cīņu Latvijas ratiņkrēslu kērlinga čempionāta finālā. Komanda, kura izcīnīs divas uzvaras, kļūs par Latvijas čempioniem. Latvijas čempionāta finālā startēs Alliance/Dimbovska un KKR/Rožkovas komandas. Pirmā spēle Latvijas čempiona noskaidrošanai sāksies 16.aprīlī plkst. 18:00, bet atlikušās spēles tiks aizvadītas 17.aprīlī.

Baltijas ratiņkrēslu kērlinga čempionāta kopvērtējums

Vieta
Komandas nosaukums
1.
EST/Villiste
2.
Alliance/Dimbovskis
3.
KKR/Rožkova
4.
Daugavpils/Valainis
5.
LTU/Daškevič

 

Latvijas ratiņkrēslu kērlinga čempionāta izspēles grafiks: LWhCC
Baltijas junioru kērlinga čempionāta rezultāti: http://curling.lv/turniri/baltijas-junioru-viriesu-cempionats
Baltijas ratiņkrēslu kērlinga čempionāta rezultāti: http://curling.lv/cempionati/ratinkreslu
 

Baltijas junioru kērlinga čempionāta bildes pieejamas: http://curling.lv/fotogalerijas/baltijas-junioru-kerlinga-cempionats-2017
Baltijas ratiņkrēslu kērlinga čempionāta bildes pieejamas: http://curling.lv/fotogalerijas/baltijas-ratinkreslu-kerlinga-cempionats-2017

 

Sacensības norisinājās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas un WCF DAP programmas finansiālu atbalstu.

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji