Latvijas junioru izlasēm Pasaules čempionāts noslēdzies

Latvijas puišu izlase ceturtdaļfinālā spēlēja pret Ķīnas izlasi, bet diemžēl spēle noslēdzās par labu Ķinas izlasei ar rezultātu 9:3.

Latvijas puišu izlases treneris Raimonds Vaivods:

"Čempionāts ir noslēdzies ar zaudējumu ceturtdaļfinālā Ķīnai. Ķīnas komanda čempionātā līdz tam demonstrēja labu, bet ne ļoti pārliecinošu sniegumu izpildījumā. Par to liecināja arī spēles sākums, kurā mūsu puišiem bija iespēja pat iegūt vairākus punktus un tā bija pārāka arī izpildījumā. Turpinājumā puiši nesaprotamu iemeslu dēļ sāka sasteigt metienus (laiks 20,5 minūtes pēc 4.enda!), kas rezultējās ar kļūdām spēkos un akmeņu vadīšanā. Lūzums notika 4.endā, kurā virkne kļūdu mūsu spēlētāju izpildījumā lika mest Andrim pēdējo akmeni četrās pēdās pret četriem Ķīnas akmeņiem. Lai arī pārtraukumā puiši tika nomierināti un uzmundrināti, ķīnieši pēc tā sāka izsišanas taktiku likvidējot visus mūsu komandas centienus atspēlēties.
Sacensību kopvērtējumā mūsu puišu komanda ieņēma 5.vietu 23 valstu konkurencē!

 

Čempionāts ciparos:

Spēles - 7
Komandas izpildījums (%) - 74,70%
Sišanas metieni - 78,90%
Mājas metieni - 67,2%
Precīzākais spēlētājs - Kristaps Vilks 78,60%
Vidēji iegūtie punkti - 8,4
Vidēji zaudētie punkti - 4,7
Pēdējā metiena (hammera) efektivitāte - 60%

Kopumā ir aizvadīts labākais turnīrs komandas pastāvēšanas laikā, kā izpildījuma, tā sadarbības ziņā. Uzteicama bija spēlētāju stabilitāte un kopējais mikroklimats, taču joprojām visiem daudz jāstrādā pie mentālās puses. Iegūta nenovērtējama pieredze, iespaidi un emocijas.
Tagad atpūtīsimies, jo iekrāts pamatīgs nogurums.
Paldies visiem, visiem par atbalstu".

Ķīna, Turcija un Itālija izcīnīja tiesības jau februārī piedalīties Pasaules čempionātā junioriem A grupā, Phenčjanā, Dienvidkorejā.

Zelts - Ķīna

Sudrabs - Turcija

Bronza - Itālija

4. vieta - Vācija

5. vieta - Dānija

5. vieta - Latvija

5. vieta - Polija

5. vieta - Slovēnija

9. vieta - Čehija

10. vieta - Krievija

11. vieta - Francija

12. vieta - Spānija

13. vieta - Japāna

14. vieta  - Slovākija

15. vieta - Lietuva

16. vieta - Jaunzēlande

17. vieta  - Ungārija

18. vieta - Austrālija

19. vieta - Somija

20. vieta - Austrija

21. vieta - Nīderlande

22. vieta - Anglija

 

Latvijas meiteņu izlase aizvadīja spēli pret Čehijas valstsvienību par trešo vietu apakšgrupā, bet spēle noslēdzās par labu Čehijas vienaudzēm ar rezultātu 5:2.

Līdz ar to Latvijas meiteņu izlase apakšgrupā ieņēma 4. vietu, nekvalificējoties ceturtdaļfinālam un 12 vietu kopvērtējumā.

Latvijas meiteņu izlases trenere Santa Blumberga:

“Meiteņu izlasei čempionāts šoreiz noslēdzās netiekot līdz ceturtdaļfinālam, kas mums visām, protams, ir neliels sarūgtinājums. Tomēr atskatoties uz čempionātu kopumā, domāju, ka varam priecāties par lielisku pieredzi spēlējot šāda līmeņa sacensībās ar Eiropas un pasaules labākajām komandām. Komandas lielākajai daļai priekšā vēl vairāki čempionāti un šis ir tikai solis tuvāk uzvarām nākotnē. Liels lepnums par Madaras un Evelīnas sniegumu kā skipam un vice skipam! Viņām šis bija pirmais šāda līmeņa turnīrs spēlējot šajās pozīcijās. Tā pat prieks par Zanes un Megijas izpildījumu, jo viņām šis ir tikai pirmais gads spēlējot kērlingu un meitenes parādija sevi no labākās puses par spīti lielajam uztraukumam. Priecē arī Lauras atgriešanās pēc 2 sezonu izlaišanas un viņas lielais cīņas spars. Lieliskas emocijas, vērtīga spēļu pieredze un kopības sajūta. Paldies visiem, kas sūtīja laba vēlējumus un atbalstīja meitenes".

Meiteņu konkrencē -  Skotijas, Turcijas un Japānas izlases pierādīja sevi un izcīnīja tiesības piedalīties Pasaules čempionātā junioriem A grupā, Phenčjanā, Dienvidkorejā.

Zelts - Skotija

Sudrabs - Turcija

Bronza - Japāna

4. vieta - Ķīna

5. vieta - Čehija

5. vieta - Vācija

5. vieta - Norvēģija

5. vieta - Slovākija

9. vieta - Polija

10. vieta - Somija

11. vieta - Anglija

12. vieta - Latvija

13. vieta - Igaunija

14. vieta - Itālija

15. vieta - Dānija

16. vieta - Jaunzēlande

17. vieta - Austrija

18. vieta - Rumānija

19. vieta - Slovēnija

20. vieta - Spānija

21. vieta - Austrālija

 

 

Pasaules junioru kērlinga čempionāta B grupas sacensības no 3. līdz 10. janvārim notika Zviedrijā, Estersundā . Tajā piedalījās 44 komandas puišu un meiteņu konkurencē no 27. valstīm.

Izlases sacensībās piedalās ar Latvijas izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas komandu sporta spēļu asociācijas un Latvijas kērlinga asociācijas atbalstu.

 

 

 

Turcija junioru līmenī vienmēr ir bijusi ļoti laba, ļoti daudz ledus treniņu un labs tehniskais izpildījums. Agrāk regulāri tika piesaistīti Kanādas speciālisti, bet tagad izveidojusies lieliska vietējo treneru komanda un sistēma. Turcijas īpaši stiprās puses ir fiziskā sagatavotība, bet īpaši beršana un komunikācija, to no viņiem var mācīties un mācīties. Daudzas spēles viņi paņēma arī uz emocijām. :) Kopumā Turcija bija un ir pelnījusi būt starp medaļniecēm, tāpat izkrita samērā vājš pretinieks ceturtdaļfinālā, komanda aizvadīja stabilu turnīru un ir labi sagatavota mentāli izšķirošajām spēlēm
2017-01-12 10:37:02
Apsveicu Junioru izlases ar labu startu! Tomēr visvairāk mani pārsteidz Turcija. Abas (!) junioru izlases tiek uz junioru PČ. Kaut ko viņi tajā Turcijā dara pareizi :)
2017-01-10 16:03:00

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji