Eiropas čempionātā A grupā noslēdzies apaļa turnīrs un ir noskaidroti pretendenti spēlēm par medaļām

Eiropas čempionātā A grupā noslēdzies apaļa turnīrs un ir noskaidroti pretendenti spēlēm par medaļām.

Par lielāko sensāciju šajā Eiropas čempionātā vīriešu konkurencē parūpējās pasaules vicečempioni Rasmus Stjerne vadītā Dānija izlase. Šī komanda pagājušā gada Eiropas čempionātā izkļuva no B grupas kā uzvarētāji un izcīnīja tiesības startēt pasaules čempionātā, tajā iegūstot sudraba medaļas. Protams arī šajā Eiropas čempionātā tika gaidīti augsti rezultāti no šīs komandas, tomēr viņiem tas izvērās dramatiski. Tikai ar 2 uzvarām 9 spēlēs Dānijas izlase palika pēdējā vietā pēc apļa turnīra, kas automātiski nozīmē izkrišanu no A grupas atpakaļ uz B grupu. Otra komanda, kura šogad pametīs A grupu noskaidrosies duelī starp Somijas un jauno daudzsološo Austrijas izlasi. Savukārt tā, kura uzvarēs šajā mačā, trīs spēļu izspēlē (jāuzvar divas) sacentīsies ar B grupas uzvarētjkomandu par tiesībām startēt pasaules čempionātā. Vīriešu komandu konkurencē, kuras kvalificējušās spēlēm par medaļām, pārsteigumu sagādāja Krievijas izlase, kurai šī ir pirmā reize, kad tā iekļuvusi starp četrām labākajām izlasēm Eiropā. Bet Zviedrijas izlasei ir visas iespējas aizstāvēt savu Eiropas čempiona titulu.

Spēles par medaļām vīriešiem (pēc Latvijas laika):


Ceturtdiena, 24.novembris
21:00 Zviedrija / Krievija
21:00 Norvēģija / Šveice
Piektdiena, 25. novembris
21:00 Spēle par bronzas medaļām
Sestdiena, 26. novembris
17:00 Spēle par zelta medaļām

Sieviešu konkurencē ar perfektu bilanci apļa turnīru noslēgusi Skotijas izlase, nezaudējot nevienu spēli. Skotijas izlasei turnīra sākums izpildījuma ziņā nebija tas labākais, bet laika gaitā kvalitāte uzlabojās un ir pamats domāt, ka šī komanda ir apņēmības pilna izcīnīt zelta medaļas savās mājās. Lai arī Krievijas izlasi pārstāv pavisam cita komanda nekā Eiropas čempionātos bija ierast redzēt, tā noteikti nav likusi vilties saviem faniem un iekļuvusi play-off kārtā, rādot ļoti labu sniegumu. Pārsteigums arī sieviešu turnīrā. Par to parūpējusies Čehijas izlase, kas pirmo reizi kvalificējusies spēlēm par medaļām. Savukārt Norvēģijas un Somijas izlasēm jāatvadās no A grupas, jo turnīrā izcīnīta tikai viena uzvara un attiecīgi ieņemtas pēdējās divas vietas. Itālijas izlase, nodrošinot 8.vietu, paliek A grupā un sacentīsies ar B grupas uzvarētāju par pēdējo ceļazīmi uz pasaules čempionātu.

Spēles par medaļām sievietēm (pēc Latvijas laika):
Piektdiena, 25. novembris
16:00 Krievija / Skotija
16:00 Zviedrija / Čehija
21:00 Spēle par bronzas medaļām
Sestdiena, 26. novembris
12:00 Spēle par zelta medaļām

Eiropas čempionāts šogad no 19.-26.novembrim norisinās Skotijā, Renfrušīras apgabalā netālu no Glāzgovas, Braehead arēnā.

A grupā 8 vīriešu izlases kvalificēsies pasaules kērlinga čempionātam, kas norisināsies Edmontonā, Kanādā no 2017.gada 1.-9.aprīlim. Arī 8 sieviešu izlases kvalificēsies pasaules kērlinga čempionātam, kas notiks Pekinā, Ķīnā no 2017.gada 18.-26.martam. Šie pasaules čempionāti būs pēdējie, kuros varēs iegūt Olimpisko spēļu kvalifikācijas punktus 2018.gada Pjenčanas Olimpiskajām spēlēm.

Čempionāta apļa spēles sākās sestdien (19.11.) un turpinājās visu šo nedēļu. Pārspēles, pusfināla spēles un spēles par medaļām norisināsies no 24.-26.11.

Spēļu grafikam, tiešraižu grafikam un rezultātiem var sekot līdzi Eiropas čempionāta oficiālajā mājas lapā. Savukārt tiešraides no šī čempionāta iespējams skatīties pasaules kērlinga federācijas YouTube kanālā http://www.youtube.com/WorldCurlingTV

foto: http://worldcurling.com

 

Raksta autore: Linda Mangale

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji