Latvijas junioru izlases piedalīsies Eiropas Junioru Kērlinga Tūres (EJCT) posmā Oslo, Norvēģijā

No 21.-23.oktobrim abas Latvijas junioru izlases piedalīsies Eiropas Junioru Kērlinga Tūres (EJCT) posmā Oslo, Norvēģijā.


 Sacensības šogad pulcējušas ļoti spēcīgu dalībnieku sastāvu un norisināsies slavenās Norvēģijas vīriešu izlases "Team Ulsrud" treniņhallē "Snaroen". Sacensībās piedalīsies 12 puišu komandas un 10 meiteņu komandas.


 Puišu konkurencē sacensību favorīti ir Norvēģijas junioru vīriešu izlase NOR/Ramsfjell (5.vieta Pasaules junioru čempionātā A grupā), kā arī Vācijas junioru izlase GER/Muskatewitz (4.vieta Pasaules junioru čempionātā B grupā) un Turcijas junioru vīriešu izlases (9.vieta Pasaules junioru čempionātā A grupā) (visas komandas spēlēs A apakšgrupā) , savukārt meiteņu konkurencē - Zviedrijas junioru sieviešu izlase SWE/Westman, Skotijas junioru sieviešu izlase SCO/Aitken un EJCT Harnosand uzvaretājas SWE/Sundberg (visas startēs B apakšgrupā ar mūsu meiteņu izlasi).

Raimonds Vaivods , Latvijas junioru vīriešu izlases treneris:
"Puišu komanda šajās sacensībās startēs spēkos ļoti līdzvērtīgajā B apakšgrupā. Lai gan ir ļoti maz informācijas par Skotijas un Šveices puišu komandām, abas junioru komandas no Norvēģijas un puišu komanda no Zviedrijas ir labi zināmas. Aizvadītajos EJCT posmos Zviedrijā puiši pierādīja, ka var ļoti līdzīgi cīnīties ar labākajām Skandināvijas klubu junioru komandām. Pēdējo sacensību laikā būtiski ir uzlabojusies puišu komandas komunikācija un mikroklimats, sadarbība un fiziskā sagatavotība. Šajās sacensībās liksim uzsvaru uz spēļu galotņu novadīšanu un spēlētāju sadarbības uzlabošanu beršanā. Par labu rezultātu varēs uzskatīt puišu komandas iekļūšanu sacensību ceturtdaļfinālā".


Latvijas junioru vīriešu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
Piektdien

10:00 SUI/Studer
15:00 NOR/Foss
20:30 NOR/Myran
Sestdien
09:30 SWE/Nygren
15:00 SCO/Baird

Latvijas junioru sieviešu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
Piektdien

18:00 SCO/Aitken
Sestdien
09:30 SWE/Westman
15:00 NOR/Forbregd
17:30 SWE/Sundberg

Sestdien, plkst. 20:00 paredzētas pārspēles (Tiebreaks), savukārt izslēgšanas spēles -  svētdien no plkst. 09:00.

Visi rezultāti būs pieejami: https://www.curlingresultater.no/en/tournaments/ejct-oslo un http://www.curlingchampionstour.org/
Latvijas junioru vīriešu izlases spēles metienu pēc metiena būs iespējams redzēt : http://livestones.curlcoach.com/events

 


Komandas Eiropas Junioru Kērlinga Tūrē Oslo piedalās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Isostar atbalstu.

Sveiciens no Oslo! Abu Turcijas komandu neierašanās dēļ organizatori izmainīja puišu grupu sastāvus un ieviesa korekcijas arī meiteņu spēļu grafikā. Mūsu puišu grupu atstāja SWE/Nygren, kuri dienas pirmajā spēlē uzvarēja sastāvu būtiski mainījušo Vāciju. Pirmajā spēlē pret Šveices komandu, organizatori uzreiz brīdināja abas komandas par agresīvāko akmeņu komplektu hallē. Spēles pirmajā pusē situāciju laukumā pilnībā diktēja mūsu puišu komanda. Pamazām šveicieši uzlaboja spēles kvalitāti, tomēr veiksmīgais 8.enda noslēgums mūsu komandai, piespieda šveiciešus mest sarežģītu "Double Run back" metienu, kurš bija neveiksmīgs. Komandai pirmā uzvara pret kādu no Šveices komandām. Dienas otrajā spēlē pret zināmo "NOR/Foss" abas komandas iekrita uz nepārtraukti mainīgo un neprognozējamo sānu celiņu. Ledus mainījās nepārtraukti gan ātruma, gan krituma ziņā un jau iesākumā bija skaidrs, ka šoreiz uzvarēs komanda kura mazāk kļūdīsies. Lai arī spēles noslēgumā statistikas rādītājos mūsu komanda zaudēja tikai ar 51,4% pret 52,9%, vērtējot pa pozīcijām izšķiroši bija skipu metieni 20,8%/48%. Dienas trešajā spēlē puiši tikās ar NOR/Myran komandu. Manāms šoreiz bija nogurums, kas uzreiz atspoguļojās izpildījumā. Rupjās Norvēģijas skipa kļūdas pēdējos metienos ļāva pakāpeniski izlīdzināt spēli un vēl 8. enda vidū šķita, ka uzvara ir rokā. Enda noslēgumā norvēģi spēja uzmest veiksmīgu freeze metienu centrā esošajam Latvijas akmenim un piespiest mūsējos izdarīt sarežģītus pēdējos sišanas metienus, kuri šoreiz nebija veiksmīgi. Situācija tabulā ir sarežģījusies un rīt no rīta nepieciešama vismaz viena uzvara, lai cerētu uz pārspēlēm.
2016-10-21 23:54:24

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji