Juniori Zviedrijā sāk ar uzvaru un zaudējumu

Latvijas junioru izlase no 7. līdz 9. oktobrim piedalās Eiropas junioru kērlinga tūres (EJCT) posmā Livechannel Cup Harnosandā, Zviedrijā, pirmajā spēlē ar 6:5 izraujot uzvaru spēlē pret SWE/Ahlberg, bet pēc tam izlaižot uzvaru spēles galotnē ar 5:7 pret SWE/Nygren.

Ja pirmajā spēlē mūsu puišiem izdevās izraut uzvaru, pēdējā endā nozogot vienu puntu, tad otrās spēles galotnē uzvara tika izlaista - esot vadībā ar 5:3 un pēdējā akmens tiesībām tika zaudēti 2 punkti, bet ekstra endā pretiniekiem izdevās nozagt vēl 2 punktus.

Turnīrā piedalās 10 meiteņu un 9 puišu komandas. Latvijas juniori ielozēti C grupā, kurā startē trīs Zviedrijas un viena Šveices komanda, aizvadot pa vienai savstarpējai spēlei grupā. Grupu uzvarētāji uzreiz kvalificēsies pusfinālam, bet otro un trešo vietu ieguvēji tiksies ceturtdaļfinālos.

Kopvērtējms un spēļu rezultāti pieejami sacensību mājaslapā. Spēļu gaitai metienu pēc metiena iespējams sekot šeit: livestones.curlcoach.com/events. Divas pamatturnīra spēles un trīs izslēgšanas spēles tiks raidītas arī CCT YouTube kanālā.

Balvu fonds turnīrā ir 40'000 SEK (aptuveni 4'150 EUR) - 22'000 SEK meitenēm un 18'000 SEK puišiem.

Latvijas izlases spēļu grafiks C grupā:

07.10.2016. 09:00 pret SWE/Ahlberg 6:5
08.10.2016. 09:00 pret SWE/Nygren 5:7 (ex)
08.10.2016. 13:30 pret SWE/Magnusson
08.10.2016. 18:00 pret SUI/Lottenbach

"It is like a hell" - tā par puišu ceturtdaļfināla spēli izteicās Šveices treneris, kurš vērojot mūsu celiņu gaidīja un vēroja savus nākamos pretiniekus. SWE/Kohn nenoliedzami vēlējās reabilitēties par zaudējumu pagājušajā gadā un kopš tā laika būtiski uzlabojuši tehnisko izpildījumu un komunikāciju. Komandas pamatkodolu veido 16 gadus veci jaunieši un līdzīgi kā Soču olimpiskajiem čempioniem komandā ir divi brālļi un viens viņu brālēns. Komanda kopumā spēlē 5 gadus un ir izveidojusies par laba līmeņa junioru komandu ar milzu potenciālu. Spēles sākumā mūsu puiši nespēja "pavilkt" pašu izveidoto agresīvo taktiku, kamēr SWE/Kohn izpildījums bija ļoti augstā līmenī. Nonākot iedzinējos ar 0:2 mūsu puiši sāka vēl vairāk sarežģīt spēli, nonākot jau kritiskā punktu deficītā 0:5! 4.endā SWE/Kohn augstā precizitāte sāka zust un izdevās samazināt rezultātu līdz 3:5! Redzot, ka spēli vēl var glābt, treneris atsauca rezervists maiņu pirms 5.enda. Palēnam puiši sniegumu uzlaboja un spēja izlīdzināt rezultātu 6:6 pirms pēdējā enda. 8.endā puiši piespieda SWE/Kohn mest grūtu pēdējo metienu, kuram bija jābūt vismaz 4 pēdās. Tas arī notika un hallē esošie ~12 komandas līdzjūtējiem varēja gavilēt. SWE/Kohn šis bija augstākais sasniegums EJCT posmos. Spēles statistika LAT 66,02% - SWE 67,25%. Spēles ieraksts pieejams livestone.curlcoach.com/events
2016-10-09 12:32:23
Trešā spēlē mūsu puiši tikās ar principiālajiem pretiniekiem SWE/Magnusson, kuri mūsu komandu pagājušā gadā uzvarēja ar 5:3, liedzot iekļūšanu nākamajā kārtā. Šoreiz izdevās lielisks revanšs ar 8:3, turklāt Zviedrijas komanda nespēja izmantot arī to, ka uz šo celiņu spēlēja pirms pāris stundām. Statistika 74% - 56%, pagalam neveiksmīga spēle Zviedrijas komandas vice skipam, kuram izpildījums tikai 42%. Dienas trešajā un pēdējā spēlē mūsu puiši tikās ar Šveices trešo spēcīgāko junioru komandu SUI/Lottenbach, kuri uzvarēja EJCT pagājušā sezonā. Šis puišu komandai ir pēdējais gads junioru līmenī un šajā sezonā tā galvenokārt koncentrējās uz startiem pieaugušo turnīros. Šī un Skotijas komanda turnīrā demonstrē viss augstākās kvalitātes kērlingu. Spēles sākumā puiši uzsāka ļoti agresīvu spēli, tomēr nelielās kļūdiņas rezultējās ar -4 pēc pirmiem diviem endiem. Lai arī izdodās spēles sniegumu uzlabot un rezultātu samazināt līdz 3:5, 7.endā šveicieši nospēlē precīzāk un izcīnot četrus punktus uzvarēt visā spēlē ar 9:3. Izpildījuma statistika LAT 68% - SUI 79%. Neraugoties uz zaudējumu grupā 3.vieta (jo zaudēts SWE/Nygren) un rīt plkst.9:00 pēc Latvijas laika ceturtdaļfināla spēle pret SWE/Kohn. Šo komandu pagājušā gadā uzvarējām ar 9:8. Komandas īpašā rutīna ir savdabīga komandas dalībnieku deja ar palēcieniem. Interneta pieejamība ir ierobežota, bet iespēju robežās spēle būs pieejama livestone.
2016-10-08 22:39:07

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji