Ventspils kausu kērlingā izcīna "ForUs"
No 25. līdz 27. augustam Ventspilī notika starptautisks kērlinga turnīrs "Ventspils kauss 2016". Olimpiskā centra "Ventspils" ledus arēnā četrpadsmit kērlinga komandas ar dalībniekiem no Latvijas, Slovākijas un Šveices cīnījās par Ventspils kausu. 
 
Kā ierasts kērlinga turnīros, vienotā konkurencē sacentās vīriešu, sieviešu un jauktās komandas. Katra komanda turnīrā aizvadīja piecas spēles. Komandas sacensības uzsāka divās apakšgrupās, bet pēc trīs spēļu rezultātiem komandas tika sadalītas Zelta un Sudraba grupās. 
 
2016. gada Ventspils kausu uz Rīgu aizveda Latvijas kērlinga kluba komanda "ForUs" (Aldis Abrickis (skips), Ineta Mača, Rasa Lubarte, Einārs Vilcāns).
 
Otrajā vietā sporta kluba "OB" komanda "Ondulat B" (Ansis Regža (skips), Edgars Mucenieks, Renārs Freidensons un Aivars Purmalis). Trešo vietu turnīrā izcīnīja komanda "CC St.Gallen", kurā spēlēja Šveices un Ventspils kērlinga kluba spēlētāji – Hausi Maag, Dace Ābelīte, Santa Blumberga un Michaël L’Homme.
 
No pārējām sešām ventspilnieku pārstāvētām komandām Zelta grupā, kurā norisinājās cīņa par Ventspils kausu, iekļuva trīs komandas, rezultātā Ventspils čempioni "Ostas cetnieks" izcīnija 5. vietu, komanda "VKK" sesto, bet junioru komanda "Teddy Bear Squad" 8. vietu. Labu rezultātu, izcīnot 2. vietu sudraba grupā, uzrādīja arī otra Ventspils junioru komanda, kas startēja ar nosaukumu "White Star Mafia", bet par sudraba grupas uzvarētājiem kļuva komanda "Laimīgie".
 
Turnīrs notika ar Ventspils pilsētas pašvaldības un Latvijas kērlinga asociācijas finansiālu atbalstu, to jau piecpadsmito reizi organizēja Ventspils kērlinga klubs sadarbībā ar Olimpisko centru "Ventspils". Turnīra dalībnieki arī šogad bija apmierināti ar sagatavotā kērlinga ledus kvalitāti, par ko paldies halles tehniskajam personālam, īpaši Harijam Šteinmanim, Ventspils kērlinga kluba biedriem Andrim Janbergam un Jānim Birzniekam par ieguldīto darbu un entuziasmu. 
 
Pateicoties Olimpiskā centra "Ventspils" atsaucībai, kērlinga turnīra dalībniekiem bija iespēja iepazīties arī ar citām Olimpiskā centra sporta un atpūtas bāzēm – gan izbaudīt petankas spēles garšu Piedzīvojumu parkā, gan relaksēties Pludmales akvaparkā.
 
Turnīra visi rezultāti skatāmi Ventspils kērlinga kluba "Facebook" vietnē Ventspils Cup un Latvijas kērlinga asociācijas mājaslapā www.curling.lv. 
 
TURNĪRA KOPVĒRTĒJUMS
Zelta grupa
1. ForUs
2. Ondulat B
3. CC St.Gallen
4. CC Uzwil
5. Ostas Celtnieks
6. VKK
7. Slovak Deaflympic Team
8. Teddy Bear Squad

Sudraba grupa
1. Laimīgie
2. White Star Mafia
3. Latvia Junior Woman
4. Lavīna
5. Versija
6. Pērles
 
Ventspils kērlinga klubs

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji