Kāda būs jaunā kērlinga sezona?
Pēc vasaras pārtraukuma no šodienas, 22. augusta, darbu atsākusi Latvijā vienīgā kērlinga halle. Līdz ar to var uzskatīt, ka oficiāli ir atklāta arī jaunā 2016./2017. gada kērlinga sezona. Kāda tā būs šim olimpiskajam ziemas sportam?
 
Latvijas izlases
Kā pirmā no Latvijas izlasēm starptautiskajā arēnā startēs jauktā kērlinga komanda (skips Ansis Regža), kas oktobra vidū dosies uz Kazaņā, Krievijā notiekošo Pasaules jaukto komandu čempionātu un sacentīsies par iespējami augstāku vietu 37 komandu vidū.
 
Novembra sākumā Lohjā, Somijā tiks aizvadīts Pasaules ratiņkrēslu B grupas čempionāts, kurā mūsu paraolimpiešiem jāiekļūst labāko divniekā, lai februārī varētu startēt Pasaules čempionāta A grupā, kur dala Paraolimpiskos punktus. Šoreiz B grupas čempionātā startēs Ojāra Brieža vadītā komanda, kas pirms diviem gadiem ieņēma trešo vietu.
 
Novembra otrajā pusē tradicionāli tiek aizvadīts Eiropas čempionāts vīriešiem un sievietēm (skips Ritvars Gulbis un Iveta Staša-Šaršūne). Pirms gada, startējot B grupā, abas Latvijas izlases ieņēma 3. vietu, tikai par vienu vietu atpaliekot no labāko divnieka, kas nodrošina atgriešanos A grupā. Skotijā mūsu komandām arī šogad primārais mērķis būs izcīnīt vietu A grupā, bet vīriešu izlasei šī būs pēdējā iespēja izcīnīt ceļazīmi uz 2018. gada Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru. Lai to paveiktu, šogad ir jāuzvar B grupā un cīņā līdz divām uzvarām jāpārspēj A grupas 8. komanda, noskaidrojot pēdējo dalībnieci Pasaules čempionātā. Dāmu izlase jau ir nodrošinājusi vietu kvalifikācijas turnīrā par startu 2014. gada Pasaules čempionātā.
 
Junioru puiši un meitenes 2017. gadu iesāks ar startu Pasaules junioru B grupas čempionātā janvāra sākumā Esterzundā, Zviedrijā. Jāņa Bremaņa skipotā komanda nav mainījusies, bet Madara Bremane pirmo reizi vadīs komandu šādā līmenī. Abām izlasēm mērķis ir iekļūt vismaz izslēgšanas spēlēs - labāko astotniekā.
 
Latvijas jauktā pāra izlasei sezonas nozīmīgākais starts gaidāms 2017. gada aprīlī, kad Pasaules jaukto pāru čempionātā Letbridžā, Kanādā tiks noskaidrotas tās 8 komandas, kas pirmo reizi piedalīsies Ziemas Olimpiskajās spēlēs. Pagājušais gads Latvijas komandai nebija veiksmīgs, tāpēc šajā sezonā būs nepieciešams vismaz sešinieks vai pat augstāka vieta.
 
Pagaidām nav skaidrs, vai Latvijas komandas piedalīsies Pasaules senioru kērlinga čempionātā, kas notiks Kanādā paralēli jaukto pāru čempionātam.
 
Latvijas čempionāti
Septembra beigās un oktobra sākumā tiks aizvadīts Latvijas senioru kērlinga čempionāts. Piecdesmit gadu slieksni sasniegušo sportistu skaits ar katru gadu palielinās, tāpēc arī cīņa šajā čempionātā kļūs tikai sīvāka.
 
Pirmo reizi Latvijas jaukto pāru kērlinga čempionāts tiks aizvadīts novembra sākumā un spēles norisināsies vienā nedēļā. Ņemot vērā, ka šī disciplīna ir iekļauta 2018. gada Olimpisko spēļu programmā, pastiprināta interese par to ir arī Latvijā. Pagājušajā sezonā Latvijas čempionātā startēja 13 pāri un var sagaidīt, ka šosezon šis rekords tiks labots.
 
Latvijas čempionāts vīriešiem un sievietēm tiks aizvadīts 2017. gada janvāra beigās, bet, ja kādā no dzimumiem pieteiksies vairāk par 8 komandām, B grupas čempionāts tiks izspēlēts jau 2016. gada novembra vidū. Pirms gada čempionātā piedalījās 8 vīriešu un 6 sieviešu komandas. Ja iepriekšējās sezonās Latvijas čempioni nodrošināja tiesības piedalīties Eiropas čempinātā, tad šajā sezonā kārtība tiks mainīta. Labākās četras komandas katrā no dzimumiem nodrošinās sev vietu turnīrā 2016. gada rudenī, kurā tiks noskaidrotas Latvijas izlases dalībai Eiropas čempionātā. 
 
2017. gada aprīlī tiks aizvadīts Baltijas junioru čempionāts un Baltijas ratiņkrēslu čempionāts. Junioriem Baltijas līmeņa mači tika aizsākti pirms diviem gadiem, bet ratiņkrēslu komandām pirms gada. Līdz šim par uzvarētājiem kļuvušas Latvijas komandas, kas centīsies šo titulu nosargāt.
 
Tradicionāli sezona noslēgsies ar Latvijas jaukto komandu čempionātu maijā. Šā gada pavasarī tajā piedalījās 8 komandas.
 
Sacensības Latvijā
Latvijā tiek aizvadīti ne tikai Latvijas čempionāti, kur tiek noskaidrotas izlases dalībai Eiropas vai Pasaules čempionātos. Tiek organizētas gan nozīmīgas Eiropas līmeņa sacensības, gan dažādu līmeņu starptautiskās un vietējās sacensības.
 
Otro gadu pēc kārtas oktobra beigās tiks rīkots Eiropas Kērlinga tūres posms sieviešu komandām Riga International Curling Challenge. Šogad tajā piedalīsies 12 komandas no 9 valstīm, ieskaitot 2016. gada Pasaules čempionāta 10. spēcīgāko komandu Vāciju. Turnīra  balvu fonds ir 3’000 EUR.
 
Nedēļu pirms nozīmīgā sieviešu turnīra pirmo reizi tiks rīkotas arī augsta līmeņa sacensības vīriešu komandām - Baltic Superleague, kurā piedalīsies 8 uzaicinātās vīriešu komandas no Baltijas jūras reģiona.
 
Decembra sākumā trešo reizi tiks aizvadītas junioru sacensības Riga Junior Open, kurā līdz šim startējušas komandas ne tikai no Baltijas valstīm, bet arī no Krievijas, Polijas un Vācijas, bet šogad jau pieteikušās arī komandas no Turcijas.
 
Jaukto pāru turnīrs Latvian Mixed Doubles Curling Cup ir ieguvis tādu popularitāti, ka jau otro gadu pēc kārtas tiks rīkots divas nedēļas nogales, katrā no tām uzņemot pa 16 pāriem. Šosezon sacensības norisināsies marta beigās un aprīļa sākumā.
 
Oktobrī tiks aizvadīts arī vienas dienas jaukto pāru kērlinga turnīrs October Mixed Doubles Bonspiel, kurā startēs pāri no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.
 
Tāpat šosezon tiks rīkota virkne citu starptautisku turnīru Rīgā, Ventspilī un Tukumā. Vasaras vidū jau tika aizvadīts Curling Summer Cup Tukums, bet augusta beigās un septembra sākumā startēs Ventspils Cup un Riga Open. Decembra vidū tiks aizvadīts tradicionālais Christmas Cup, bet aprīļa beigās jau otro reizi tiks rīkots TLH Curling Cup.
 
Novembrī tiks aizvadīts arī nu jau par tradicionālu kļuvušais Rīgas atklātais čempionāts, kurā piedalās kērlingisti no visas Latvijas. Pagājušajā sezonā tajā startēja 9 vīriešu un 9 sieviešu komandas.
 
Bez jau minētajām sacensībām tiks rīkoti arī vairāki sacensību amatieru sporta seriāli - Amatieru līga un Darbdienu līga, kurā galvenokārt piedalās Latvijas komandas.
 
Citi kērlinga pasākumi Latvijā
Vasaras spēles ir tikko noslēgušās, bet tālu vairs nav līdz 2018. gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm. Tāpēc jau šajā rudenī Olympic Celebration Tour ietvaros Latvijā viesosies kāds no iepriekšējo Olimpisko spēļu dalībniekiem, lai dalītos ar savu stāstu, kā līdz tām nonākt un palīdzēs spert pirmos soļus kērlingā. Pasākuma laikā tiks apmeklētas vairākas skolas, kā arī tiks aizvadītas nodarbības uz ledus gan ar bērniem, gan pieaugušajiem.
 
Pavasarī kērlings ienāca arī vairākās Rīgas skolās. Tajās tika rīkotas grīdas kērlinga sacensības, labākajām klasēm izcīnot iespēju izmēģināt arī īsto kērlingu uz ledus. Arī šajā sezonā daudziem bērniem un jauniešiem būs iespēja izmēģināt šo mini kērlingu ne tikai Rīgas skolās, bet arī Ventspilī un Tukumā, jo grīdas kērlinga komplektu skaits ir palielināts no diviem līdz astoņiem.
 
Kērlinga hallē Rīgā notiek regulāri treniņi jauniešiem, turklāt labākajiem jau pirmajā gadā ir iespēja pacīnīties par vietu Latvijas junioru izlasēs. Šajā sezonā tiks ievērojami palielināts treniņgrupu skaits. Arī Ventspils jau vairākus gadus ir nodrošinājusi izlases ar talantīgiem jauniešiem un turpinās atbalstīt savus sportistus.
 
Iespēja izmēģināt galda kērlingu un grīdas kērlingu būs arī dažādos publiskos pasākumos. Jau 17. septembrī Rīgas sporta naktī kērlings ieņems vietu netālu no Brīvības pieminekļa. Ziemā pirmos soļus kērlingā būs iespējams izmēģināt Esplanādes publiskajā slidotavā un citos pasākumos.
 
 
Ņemot vērā, ka Latvijas kērlingisti startē ne tikai Latvijā rīkotajās sacensībās, bet arī aktīvi apmeklē dažādus ārvalstu turnīrus, šī solās būt ļoti ražena sezona Latvijas kērlingistiem. Lai laba veselība un panākumiem bagāta sezona!
 
Pilns Latvijas Kērlinga asociācijas sacensību kalendārs pieejams šeit.

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji