Baltijas ratiņkrēslu kērlinga čempionātā uzvar LAT/Briedis
Nedēļas nogalē Kērlinga hallē Rīgā, Biķernieku ielā 121h norisinājās pirmais Baltijas ratiņkrēslu kērlinga čempionāts, kurā piedalījās pa vienai komandai no Igaunijas un Lietuvas, kā arī trīs Latvijas komandas - divas no Rīgas un viena no Daugavpils.
 
Pamatturnīrā katra komanda ar katru aizvadīja pa vienai spēlei un bez uzvarām palika vienīgi Lietuvas komanda LTU/Jonišķis, kam sacensības līdz ar to bija noslēgušās.
Spēlē par trešo vietu tikās Igaunijas komanda EST/Villiste un Daugavpils komanda LAT/Valainis, kas pamatturnīrā bija izcīnījuši attiecīgi divas un vienu uzvaru. Igaunijas komandai jau pirmajos divos endos izdevās izrauties vadībā 7:0, tomēr daugavpilieši nākamajos trijos endos spēja pietuvoties līdz 5:7. Uz lielāku panākumu gan Latvijas spēlētāji nebija gatavi un piekāpās bronzas spēlē 5:9.
 
Finālā tikās Latvijas divas spēcīgākās komandas, kas pēdējos gados ir pārstāvējušas valsti arī Pasaules čempionātos. Pamatturnīra spēcīgākā komanda LAT/Briedis arī finālā līdz divām uzvarām spēja apspēlēt komandu LAT/Dimbovskis.
 
Fināla pirmajā spēlē pretiniekiem netika atstāti nekādi varianti - 12:2. Savukārt otrajā spēlē LAT/Briedis pēc trīs endiem izvirzījās vadībā 4:0, bet jau nākamajos divos endos LAT/Dimbovskis panāca neizšķirtu 4:4. Izšķirošais izrādījās sestais ends, kurā Ojāra Brieža vadītā komanda guva četrus punktus, un endu vēlāk tika pielikts arī punkts spēlei - ar 9:4, uzvarot otrajā finālturnīra spēlē, par Baltijas un Latvijas čempioniem kļuva LAT/Briedis komanda: Ojārs Briedis, Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko, Maksims Voroņeckis, Oļegs Lihuta, treneris Arnis Veidemanis.
 
Latvijas spēcīgākā komanda līdz ar to ir nodrošinājusi tiesības pārstāvēt valsti Pasaules ratiņkrēslu kērlinga čempionāta B grupā, kas no 4. līdz 11. novembrim notiks Lohjā, Somijā.
 
Visu spēļu rezultāti pieejami Latvijas Kērlinga asociācijas mājaslapā www.curling.lv. Foto galerija no čempionāta pieejama šeit: www.curling.lv/fotogalerijas/baltijas-ratinkreslu-kerlinga-cempionats-2016/.
 
Latvijā ratiņkrēslu kērlings sadarbībā ar Latvijas Paralimpisko komiteju tika uzsākts 2010. gadā, bet Lietuvas un Igaunijas kērlingisti šosezon pirmo reizi piedalījās starptautiskās sacensībās. Iepriekš tika rīkots Latvijas čempionāts, bet, cenšoties attīstīt šo kērlinga disciplīnu, Latvijas Kērlinga asociācija nolēma piesaistīt arī kaimiņvalstu sportistus.
 
Baltijas ratiņkrēslu kērlinga čempionāts tiek rīkots ar Latvijas Kērlinga asociācijas un Latvijas Paralimpiskās asociācijas finansiālu atbalstu.
 
Baltijas čempionāta kopvērtējums:
1. LAT/Briedis
2. LAT/Dimbovskis
3. EST/Villiste
4. LAT/Valainis
5. LTU/Joniškis
 
Latvijas čempionāta kopvērtējums:
1. LAT/Briedis
2. LAT/Dimbovskis
3. LAT/Valainis

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji