Jaukto pāru kērlinga čempionātā uzvar JKK/I.Rudzīte A.Zentelis
Šodien ar pusfināla un fināla spēlēm noslēdzās Latvijas jaukto pāru čempionāts, kurā noskaidrota komanda, ka cīnīsies par olimpiskajiem punktiem.
 
Pusfināla pirmajā pārī pagājušā gada čempioni LKK/I.Linde A.Veidemanis tikās ar junioru izlašu spēlētājiem TKK/S.Blumberga A.Bremanis. Čempioni iesāka veiksmīgi ar diviem punktiem pirmajā endā, bet Talsu kērlinga kluba spēlētāji uzreiz atbildēja ar pieciem punktiem nākamajos divos endos, izvirzoties vadībā ar 5:2. Nākamajos endos svaru kausi nosvērās uz otru pusi un pēc aizvadītiem sešiem endiem rezultāts bija neizšķirts - 6:6. Spēles uzvarētājs izšķīrās septītajā endā, kad Iluta Linde un Arnis Veidemanis ar likšanu mājā panāca 9:6. Pēdējā endā Santai Blumbergai un Andrim Bremanim atspēlēties neizdevās un finālā iekļuva LKK/I.Linde A.Veidemanis - 10:6.
 
Otrā pusfināla spēlē pagājušā gada trešā spēcīgākā komanda SK OB/D.Regža A.Regža tikās ar jaunpienācējiem JKK/I.Rudzīte A.Zentelis. Jelgavas kluba pārstāvjiem izdevās lielisks spēles sākums, pēc trijiem endiem izvirzoties vadībā 7:0. Rezultāta starpība būtiski nemainījās arī nākamajos endos un pēc sestā enda tika fiksēts beigu rezultāts - JKK/I.Rudzīte A.Zentelis uzvara ar 8:3.
 
Spēlē par 3. vietu TKK/S.Blumberga A.Bremanis pirmajos četros endos ieguva 5:1 pārsvaru pret SK OB/D.Regža A.Regža. Nākamajos trīs endos sporta kluba “OB” spēletāji Dace Regža un Ansis Regža guva pa punktam, pietuvojoties līdz 5:4. Pēdējā endā gan TKK/S.Blumberga A.Bremanis ar pēdējā metiena tiesībām nospēlēja veiksmīgāk un spēja izcīnīt uzvaru 6:4.
 
Finālā tikās pāri, kas aizvadīja arī čempionāta atklāšanas spēli - 13. februārī LKK/I.Linde A.Veidemanis bija pārāki ar 6:3. Arī čempionāta izšķirošajā spēlē pasaules 12. spēcīgākais pāris guva ātru vadību - 3:0 pēc pirmajiem diviem endiem. Turpinājums gan viņiem izvērtās ļoti neveiksmīgs -  netika gūts vairs neviens punkts un piedzīvots zaudējums 3:8 septiņos endos.
 
Līdz ar to Jelgavas kērlinga kluba spēlētāji Ieva Rudzīte un Artis Zentelis ir izcīnījuši tiesības pārstāvēt Latviju Pasaules jaukto pāru čempionātā Karlstadē, Zviedrijā no 16. līdz 23. aprīlim, kur tiks dalīti pirmie punkti cīņā par dalību Olimpiskajās spēlēs.
 
Visu spēļu rezultāti un kopvērtējums pieejams Latvijas Kērlinga asociācijas mājaslapā www.curling.lv. Spēles tika aizvadītas Kērlinga hallē Rīgā, Biķernieku ielā 121h ar SIA "Kērlinga halle" un Latvijas Kērlinga asociācijas finansiālu atbalstu.
 
Kopvērtējums
1. JKK/I.Rudzīte A.Zentelis
2. LKK/I.Linde A.Veidemanis
3. TKK/S.Blumberga A.Bremanis
4. SK OB/D.Regža A.Regža
5. SK OB/E.Regža R.Freidensons
6. TKK/M.Bremane J.Bremanis
7. A41/I.Bērziņa R.Gulbis
8. RKK/J.Rudzīte J.Rudzītis
9. RKK/S.Jeske R.Jeske
10. RKK/E.Kāpostiņa P.Šveisbergs
11. JKK/D.Zīle J.Rēdlihs
12. JKK/V.Smilga K.Smilga
13. TKK/E.Bremane A.Bremanis
 
4. vieta - SK OB/D.Regža A.Regža
 
3. vieta TKK/S.Blumberga A.Bremanis
 
2. vieta - LKK/I.Linde A.Veidemanis
 
1. vieta - JKK/I.Rudzīte A.Zentelis
 
 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji