Svētdienas rītā startēs jau četrpadsmitais Ventspils čempionāts kērlingā
Svētdien, 15. novembrī, sāksies pirmās spēles Ventspils pilsētas 14.atklātajā čempionātā kērlingā. Arī šajā sezonā, tāpat kā pērn, čempionātā startēs astoņas komandas. 
 
Salīdzinot ar iepriekšējām sezonām, šogad komandās vērojamas lielākas izmaiņas, jo nemainīgu komandu sastāvu saglabājusi tikai viena komanda - čempionvienība “Ventspils novads” (Mārtiņš Libkovskis (skips), Aivis Bērziņš, Lauris Bērziņš, Kārlis Libkovskis). Eksčempionu - komandas “Pērles” pamatsastāvu (Gunta Millere (skips), Aija Rudzīte, Agita Puriņa, Indra Veckāgane) sastāvu šogad papildinās Latvijas junioru izlases skips Santa Blumberga. Arī vicečempioni - komanda “Ostas celtnieks”, kas pagājušajā sezonā spēlēja četru vīru sastāvā - Uldis Sakne (skips), Dainis Martinsons, Renāts Vieško un Mārtiņš Ālītis, ir pastiprinājuši komandu ar kērlingā pieredzējušo Andri Janbergu.
 
Pamatsastāvu ir saglabājusi arī junioru komanda “QUATRO” (Kristīne Bulačņikova (skips), Anna Marija Šefanovska, Sonora Salmiņa, Inta Urbanoviča), kam pievienojusies šīs sezonas iesācēja Sindija Zviedre. Komandā “Lavīna” šogad spēlēs Inga Apmane (skips), Marta Kozinda, Judīte Matisone, Iveta ķēniņa un Gunita Treigūte. Atjaunojusi sastāvu un nomainījusi nosaukumu no “Ice Storm” uz “UCT” ir kluba otra junioru komanda, ko tagad pārmaiņus vadīs kērlingā nu jau pieredzējušais, Latvijas sporta akadēmijas students Valters Berķis un pagājušās sezonas debitants Markuss Salmiņš, komandā spēlēs Latvijas junioru izlases dalībnieks Anrijs Mikus Briežkalns un šīs sezonas debitanti - Edgars Tīfentāls un Nora Ziemele.
 
Startus Ventspils čempionātā ir beigušas iepriekšējās sezonās sekmīgi spēlējošās komandas CO2 un Ice Sharks, to vietā ir izveidojušās divas jaunas komandas - “Versija”, kurā apvienojušies Ventspils un Tukuma kērlingisti (Dace Ābelīte (skips), Andris Lasmanis, Elga Bremane, Andris Bremanis, Juris Bondars un Dzintars Salmiņš) un “Klasika”, kurā spēlēs Jānis Birznieks (skips), Urzula Abakuka, Rita Šteinberga, Guna Kronlaka un Dmitrijs Kulaks.
 
Ventspils čempionāta izspēles kārtība ir saglabāta tāda pat, kā pagājušajās sezonās - visas komandas spēlēs vienā līgā, aizvadot divus pilnus spēļu apļus. Pirmais aplis noritēs līdz 2016.gada janvārim, bet otrais aplis tiks aizvadīts nākamā gada pirmajā cetursknī. Atbilstoši divu apļu (14 spēles katrai komandai) rezultātiem, aprīlī labāko komandu četrinieks čempionāta finālā cīnīsies par medaļām, bet pārējās komandas „mazajā finālā” sacentīsies par maksimāli iespējamo augstāko – piekto vietu turnīra tabulā. Izšķirošās spēles, tāpat kā iepriekšējā čempionātā, tiks izspēlētas pēc „Page play-off” principa. Šogad čempionāta spēļu pamatlaikā neizšķirta rezultāta gadījumā komandām būs jāizspēlē ekstra ends. Par uzvaru čempionāta spēlē komandai tiks piešķirts 1 punkts.
 
Kluba junioru komandas „Quattro” un „UCT” čempionātā startēs ar Ventspils pilsētas pašvaldības un Olimpiskā centra „Ventspils” atbalstu. Ventspils pilsētas čempionātu finansiāli atbalsta Latvijas Kērlinga asociācija.
 
Čempionāta atklāšana notiks svētdien, 15.novembrī plkst. 8:15. 
1.apļa 1. kārtas spēles plkst. 08:30 
1.apļa 2. kārtas spēles plkst. 11:15 
 
Čempionāta spēles Olimpiskā centra ledus hallē var vērot visi interesenti bez maksas. Tuvāk ar Ventspils kērlinga kluba darbību varat iepazīties kluba mājas lapā www.ventcurling.lv un sociālā tīkla Facebook kluba vietnē
 
Ventspils kērlinga klubs

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji