Jaukto pāru kērlings kļūst par Olimpisko disciplīnu
Starptautiskā Olimpiskā Komiteja (SOK) šodien Lozannā, Šveicē valdes sēdē notikušajā valdes sēdē atbalstījusi vēl vienas kērlinga disciplīnas - jaukto pāru kērlinga - iekļaušanu 2018. gada Pjenčanas Olimpisko spēļu programmā. Tāpat Starptautiskā Paralimpiskā komiteja 7. jūnija valdes sēdē nolēmusi 2018. gada Paralimpiskajās spēlēs dalībvalstu skaitu paplašināt no 10 uz 12 komandām.
 
Līdz ar to 2018. gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs būs iespējams sekot trīs kērlinga notikumiem - sieviešu, vīriešu un jaukto pāru kērlingam.
 
Jaukto pāru kērlings tiek aizvadīts uz tāda paša laukuma kā tradicionālais kērlings, tomēr ir dažas būtiskas izmaiņas noteikumos. No katras komandas spēlē piedalās tikai divi spēlētāji - viens vīrietis un viena sieviete. Katrai komandai ir 6 akmeņi, turklāt viens no tiem ir stacionārs un tiek novietots uz centra līnijas pirms katra enda.
 
Līdz šim Latvija piedalījusies visos Pasaules jaukto pāru čempionātos. Pirmajā čempionātā 2009. gadā izdevās izcīnīt 7. vietu, kas ir līdz šim labākais panākums. 2015. gada Pasaules jaukto pāru čempionātā Latvija ieņēma 12. vietu 30 komandu konkurencē.
 
Latvijas ratiņkrēslu izlasei labākais panākums ir 2014. gada novembrī izcīnītā 3. vieta Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Lai iekļūtu Pasaules spēcīgāko komandu desmitniekā, bija jāieņem vismaz otrā vieta turnīrā. 
 
Par atlases noteikumiem jaukto pāru kērlingā 2018. gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs un ratiņkrēslu kērlingā 2018. gada Ziemas Paralimpiskajās spēlēs tiks lemts Pasaules Kērlinga kongresā 2015. gada 2.-5. septembrī Belgradā, Serbijā.

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji