Juniori gatavi Prāgas izaicinājumam
No 3. līdz 9. janvārim Prāgā, Čehijā Eiropas Junioru Izaicinājuma kausā piedalīsies 14 meiteņu un 18 puišu komandas, kas cīnīsies par vienīgajām ceļazīmēm uz Pasaules junioru čempionātu. Starp šīm komandās būs ar Latvijas komandas.
 
Sieviešu konkurencē 14 komandas ir sadalītas divās grupās pa septiņām komandām katrā, kur aizvadīs apļa spēles. Katras grupas četras labākās vienības vienības turpinās cīņu izslēgšanas spēles.
 
Latvijas meiteņu komanda ir ielozēta vienā grupā ar Dāniju, Norvēģiju, Rumāniju, Somiju, Ungāriju un Vāciju. Pirms gada, startējot trijām meitenēm no šī gada sastāva, mūsu meitenes ieņēma 10. vietu Izaicinājuma Kausa kopvērtējumā.
 
Vīriešu konkurencē 18 komandas sadalītas trīs grupas. Pēc grupu turnīra spēlēm divas labākās komandas no katras grupas un labākā no trešo vietu ieguvējām iekļūs ceturtdaļfinālā. Pārējās divas trešo vietu ieguvējas cīnīsies par atlikušo vietu izslēgšanas spēlēs.
 
Latvijas puišu izlase spēles vienā grupā ar Čehiju, Franciju, Nīderlandi, Slovākiju un Somiju. 2014. gada sacensībās startējot diviem puišiem no šī gada sastāva, komanda iekļuva astotdaļfinālā un noslēgumā ieņēma 8. vietu.
 
Spēļu rezultātiem un spēļu web kamerām būs iespējams sekot sacensību mājaslapā ejcc2015.curling.cz.
 
Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Santa Blumberga, Madara, Bremane, Helma Gerda Bidiņa, Evelīna Barone, Tīna Siliņa. Trenere: Iveta Staša-Šaršūne.
 
Latvijas puišu izlases sastāvs: Andris Bremanis, Jānis Bremanis, Kristaps Vilks, Anrijs Briežkalns, Gundars Bremanis. Treneris: Raimonds Vaivods.
 
Abas izlases sacensībās piedalās ar Latvijas Kērlinga asociācijas, Izglītības un Zinātnes ministrijas, Talsu novada domes, Ventspils domes, Ķekavas novada domes finansiālu atbalstu. Komandas vēlas pateikties arī fiziskās sagatavotības trenerim Jānim Volajam, Talsu Kērlinga klubam un Isostar par izrādīto atbalstu
 
Latvijas meiteņu izlases spēļu grafiks (Latvijas laiks):
04.01.2015. 12:15 Somija 8:5
05.01.2015. 12:15 Norvēģija 0:7
06.01.2015. 09:00 Dānija 5:1
06.01.2015. 18:45 Vācija 4:6
07.01.2015. 12:15 Ungārija 7:8 (EE)
08.01.2015. 13:00 Rumānija
 
 
Latvijas puišu izlases spēļu grafiks:
04.01.2015. 22:00 Slovākija 13:2
05.01.2015. 15:30 Čehija 4:7 (EE)
06.01.2015. 09:00 Nīderlande 3:8
07.01.2015. 12:15 Somija 7:1
08.01.2015. 09:00 Francija
 
 
Latvijas junioru izlases trenera Raimonda Vaivoda komentārs par puišu izredzēm turpinājumā...
 
Kopš 2014.gada EJCC mūsu junioru vīriešu izlases sastāvā ir notikušas būtiskas izmaiņas. Šobrīd izlases sastāvā ir iekļāvušies trīs jauni spēlētājus – Kristaps Vilks, Anrijs Briežkalns un Gundars Bremanis. Savukārt komandas līderu lomu šoreiz uzņemsies Jānis un Andris Bremaņi, kuriem šīs būs jau ceturtās Eiropas Junioru Izaicinājuma Kausa sacensības.
 
Izlases dalībnieki gatavošanos šīm sacensībām uzsāka jau jūlijā ar dalību treniņnometnēs Latvijā un Vācijā. Sagatavošanās posma ietvaros daudz tika strādāts pie komandas saliedēšanas, kā arī taktiskās, tehniskās un psiholoģiskās sagatavošanas. Atsevišķi izlases puiši kopā ar jaunajiem florbolistiem no oktobra iesaistījās fiziskās sagatavotības nodarbībās Rīgas Olimpiskajā centrā, kuras vadīja Latvijas florbola vīriešu izlases fiziskās sagatavotības treneris Jānis Volajs. Aizvadītajos izlases sagatavošanās turnīros Tallinā un Hamburgā būtiskas problēmas komandai sagādāja „ledus lasīšana” un pareizās stratēģijas un taktikas izvēle, taču tieši pirms EJCC 2015 šajos aspektos ir panākti ievērojami uzlabojumi.
 
Mūsu puišu izlase šogad EJCC 2015 startēs C grupā kopā ar Nīderlandes, Čehijas, Francijas, Somijas un Slovākijas vienaudžiem. 
 
Nīderlande 
Neapšaubāmi ir C grupas spēcīgākā komanda un pretendente uz uzvaru visā turnīrā (2014.gada EJCC izcīnīja 2.vietu).  Komandas favorīta statusu apliecina fakts, ka trīs izlases dalībnieki šogad startēja Eiropas Čempionātā B grupā Nīderlandes vīriešu izlases sastāvā, izcīnot 12.vietu kopvērtējumā  (2015.gadā Nīderlande spēlēs Eiropas Čempionāta A grupā). Junioru vīriešu komandu līmenī ar šo komandu pēdējo reizi tikāmies 2013.gada augustā Nīderlandē, kad mūsu puiši izcīnīja uzvaru starptautiskas treniņnometnes ietvaros, savukārt starptautiskos mačos pēdējos gados pie uzvarām pret šo valsti nav izdevies tikt. 
 
Čehija
Čehija, kā mājinieku komanda nenoliedzami būs viena no grupas favorītēm. Lai arī 2014.gada EJCC Čehija izcīnīja 3.vietu, kopš šī brīža komandā ir notikušas būtiskas izmaiņas sastāvā. Tieši šī iemesla, kā arī pēdējo EJCT  posmu vājo rezultātu dēļ Čehiju nevar pieskaitīt pie visa turnīra favorītēm. Starptautiskā līmenī ar Čehiju pēdējo reizi mūsu puiši tikās 2014.gada EJCC, kurā piedzīvoja zaudējumu ar 7:13.
 
Somija 
Junioru vīriešu izlase, kura pārstāvēs Somiju EJCC 2015 tika noskaidrota Somijas junioru čempionātā, kurš noslēdzās tikai š.g. novembrī. Par pārsteigumu daudziem uzvaru čempionātā izcīnīja junioru komanda no Ālandu salām „Team Melker Lundberg”, kura finālā pārspēja līdzšinējo izlases komandu no Tamperes. Lai arī šai komandai ir maza starptautiskā spēļu prakse, tā nenoliedzami būs viena no pretendentēm uz iekļūšanu sacensību ¼ finālā. 2014.gada EJCC kopvērtējumā Somija ieņēma 10.vietu.
 
Francija 
Lai arī Francijas puiši 2014.gada EJCC nepiedalījās, tā līdzās Latvijai un Somijai būs pretendente uz iekļūšanu sacensību ¼ finālā. Vairāki Francijas junioru vīriešu izlases dalībnieki kopā ar mūsu puišiem šogad piedalījās starptautiskajā treniņnometnē Vācijā, taču par tās patieso sportisko līmeni sacensību režīmā ir grūti spriest. 2013.gada EJCC kopvērtējumā Francija izcīnīja 11.vietu.
 
Slovākija 
Provizoriski ir vājākā C grupas komanda. Pēdējo reizi Slovākija junioru vīriešu līmenī starptautiskās sacensībās startēja vien 2012.gadā, kad, EJCC kopvērtējumā ieņēma 12.vietu. Kopš šī laika ir pilnībā mainījies izlases sastāvs. 
 
Raimonds Vaivods:
„Uzreiz jāsaka, ka šajā EJCC mūsu izlasei ar pretiniekiem ir paveicies. Izvērtējot pieejamo informāciju, spēku samērus, kā arī būtiskās izmaiņas izlašu sastāvos, uzskatu, ka mūsu puišiem ir ļoti labas izredzes pacīnīties par vietu sacensību ¼ finālā. Tas arī ir izlases maksimālais mērķis turnīrā. Domāju, ka lai to sasniegtu grupas ietvaros mūsu puišiem būs nepieciešams izcīnīt vismaz 2 vai 3 uzvaras. Ļoti būtiska nozīme šoreiz būs labai LSD metienu izpildei (saskaņā ar jaunajiem WCF noteikumiem šoreiz katrā spēlē tiks mesti divi metieni). Stresa līmeni komandai samazinās tas, ka šajā EJCC netiks izmantots domāšanas laiks (Thinking time), taču vienlaikus spēlēs sarežģītā situācijā komandai būs jāiztiek bez trenera palīdzības. Manuprāt, lai cīnītos par uzvaru jebkurā no spēlēm, izšķiroša nozīme būs pretinieku komandu un spēlētāju izpētei un pareizai stratēģijas un taktikas izvēlei uz katru no spēlēm. Īpašu nozīmi paredzēts veltīt psiholoģiskajai sagatavošanai un noturībai. Komandas minimālais mērķis sacensībās ir izcīnīt 2 uzvaras.”
 
2015.gada EJCC puišu konkurencē startēs 18 komandas, kuras ir sadalītas 3 grupās pa 6 komandām katrā. ¼ finālam kvalificēsies katras grupas pirmo divu vietu ieguvējas un labākā trešās vietas ieguvēja, savukārt pēdējā vieta tiks noskaidrota starp atlikušajām divām trešās vietas ieguvējām papildus kvalifikācijas spēlē.
Šis Eiropas Junioru Izaicinājuma Kauss ir ievērības cienīgs ar lielāko dalībnieku skaitu sacensību vēsturē (18 jun. vīr. un 14 jun. siev. izlases), jaunām dalībvalstīm (Lietuvas un Rumānijas izlases), kā arī ar faktu, ka šis ir pēdējais WCF turnīrs šādā formātā (ar 2016.gadu Eiropas Junioru Izaicinājuma Kauss tiks apvienots ar Āzijas Junioru Izaicinājuma kausu, izveidojot Pasaules čempionāta B grupu). 
 
Galvenie favorīti puišu konkurencē ir Krievijas, Nīderlandes, Dānijas, Vācijas, Turcijas un Austrijas izlases, bet meiteņu konkurencē Ungārijas, Dānijas, Itālijas, Vācijas, Polijas un Turcijas izlases. Pasaules čempionātam junioriem, kurš 2015.gada februārī un martā norisināsies Tallinā, Igaunijā, kvalificēsies tikai šī turnīra uzvarētāji.
 
 
Latvijas junioru vīriešu izlase vēlās pateikties Latvijas Kērlinga asociācijai, Talsu novada domei, Ķekavas novada domei, Ventspils pilsētas domei, Talsu kērlinga klubam un fiziskās sagatavotības trenerim Jānim Volajam par izrādīto atbalstu.

 

Lai arī EJCC jau aiz muguras, tā arī neizdevās uzrakstīt par šī turnīra vienu no aizraujošajākajām un saspringtajām spēlēm pret Franciju. Komanda turnīrā izcēlās ar pilnīgu izvairīšanos no sišanas, bet apbrīnojami labu izpildi Draw metienos un skipa stabilitāti. Viena no spēles kulminācijām bija LSD metienu izpilde, kurā spējām uzlabot LSD rādītāju. Par nelielu pārsteigumu to ļoti uzlaboja arī franči, kas nozīmēja, ka uzvarētājs pa tiešo tiks 1/4 finālā, bet zaudētājam turnīrs būs beidzies ar 10. vai 11.vietu. Spēles sākumā mūsu puišiem izdevās veiksmīgi uzspiest savu spēles stilu, taču Francija prasmīgi turējās līdzi veiksmīgi izmantojot hammeru 4.endā 2:2! Pārtraukumā tika dotas vairākas norādes veiksmīgai hammera izmantošanai. Tas deva augļus, jo viens neveiksmīgais franču pirmā numura metiens savā centra sargā izveidoja 2 sānu sargus, kas noslēgumā rezultējās ar 4 punktiem mūsu labā. Noslēdzošajā 6.endā franču skips ar pēdējo metienu pieļāva smagu tehnisko kļūdu neizsitot mūsu centra akmeņus. Spēle skaitļos: LAT 73%, FRA 51%. Jānim, Kristapam un Andrim virs 75%, Francijas skipam 69%. Hit metieni 73%, Draw metieni 72%, Guard metieni 100%.
2015-01-15 01:06:39
Neliels labojums: 1) Lūzums notika 4.endā 2) Vidējais LSD abiem metieniem 65 cm
2015-01-07 18:23:36
Kārtējais sveiciens no Prāgas! Spēlē pret Somiju abas komandas piekopa savu iespēlēto spēles stilu. Neraugoties uz iepriekšējās spēlēs pieļautajām kļūdām Somija spēles sākumā demonstrēja precīzu un saturīgu spēli. Spēli izdevās lauzt 3.endā, kad ar pēdējo akmeni Andris bija spiests likt 4 pēdās pret 3 Somijas komandas akmeņiem. Pēc pārtraukuma puiši demonstrēja apbrīnojami precīzu spēli uzspiežot somiem savu spēles stilu, kas 6.endā vainagojās ar uzvaru. Spēle skaitļos - LAT 79,2% Fin - 59,9%. Hit metienos - 78%, Draw metienos - 77%, Guard metienos - 100%. abu LSD summa 65 cm. Rīt gaidāma ļoti nervoza spēle ar Franciju, kura turnīrā izceļās ar pilnīgu izvairīšanos no take Out metieniem. Šo apstākli mēģināsim izmantot savā labā. Cīņa par 1/4 finālu ir vēl vairāk saasinājusies, jo papildus grupas spēlēm 4 komandas ir iesaistījušās cīņā par labāko LSD. Šobrīd esam labākie, bet arī pārējās komandas ir tuvu. Tieši LSD noteiks kura grupu 3.vietu komanda tiks pa tiešo, bet, kura spēlēs papildus kvalifikācijas spēli ar Dāniju (Turcija un Austrija šajā aspektā ir līderes
2015-01-07 18:17:49
Puišu konkurencē vakar nelielu pārsteigumu sagādāja Spānijas komanda, kura vakar izcīnīja uzvaru pret Angliju. Tieši ar šo komandu neformāli esam iesaistījušies cīņā par labāku LSD ( LAT - 46 cm, ESP - 38 cm). No 10 metieniem vērā ņems 9.
2015-01-07 10:48:10
Puiši krietni uzlabojuši savu LSD! Joprojām daudzām spēcīgām komandām šajā aspektā ir problēmas. Lielākās galvassāpes mūsu komandai un citām komandām sagādā likšana ap sānu sargiem, ledus nav krītošs un ļoti daudz akmeni faktiski nav noslēpjami!
2015-01-06 14:06:54
Puišiem ar zaudējumu noslēgusies spēle pret grupas un visa turnīra favorītiem Nīderlandi. Spēles sākumā tika pieļautas vairākas kļūdas taktikā, kā arī daudz kļūdas izpildījumā. No visām komandām Nīderlande turnīrā izceļās ar sevišķi agresīvu un precīzu spēli. Mūsu spēle skaitļos - LAT 57%, NED 78%. Nīderlandes pirmajiem spēlētājiem attiecīgi 93,7% un 89,6%! No visām puišu komandām pārliecinošāko sniegumu līdz šim demonstrē Austrija, Vācija un Nīderlande. Gatavosimies spēlei pret Somiju, kuru atbalstīt ieradušies ap 15 līdzjūtēji no Ālandu salām. :)
2015-01-06 13:59:12
SUPER!!!! Meitenes rullē!!!! Tā turpināt!!! Puiši - galvu augšā, turās!!! Mēs ar jums!!!!
2015-01-06 12:28:26
TURĀS !!!!!! Mēs ar Jums gan priekos gan ne tikai :)
2015-01-06 11:36:22
Atkārtots sveiciens no Prāgas! Šodien puiši aizvadīja ļoti līdzīgu un nervu kutinošu spēli pret Čehiju sev, trenerim un līdzjūtējiem. Spēles sākumā vadību ieguva čehu puiši, bet turpinājumā iniciatīvu pārņēma mūsu puiši. Spēle skaitļos - LAT 66%, CZE 59%. Labāko sniegumu demonstrēja Jānis ar 90,2%! Hit metienos 70,1%, bet Draw metienos 59,8%. Kā pirms spēles tika prognozēts abas komandas izvairījās no lieka riska un galvenokārt piekopa aizsargājošu spēli. Spēles laikā tikai pielaistas 3 nopietnas taktiskās kļūdas, kas iespējams neļāva spēli pilnībā nosvērt sev par labu. Rīt cīnāmies pret grupas un turnīra favorītiem NED, kura turnīrā izceļās ar augstu precizitāti un stabilitāti. Galvenais uzsvars tomēr tiks likts uz spēlēm pret Franciju un Somiju, kuras daudzos aspektos demonstrē vāju un nekontrolējamu sniegumu. P.s. Personīgs liels paldies Kārlim, Artim un Team Junkers! Jūs sapratīsiet par ko! :)
2015-01-05 19:17:41
Pārliecība iegūta, tagad tikai jāturpina...
2015-01-05 09:04:11
Sveiciens puišu komandaiun apsvekumi ar uzvaru! Malači!
2015-01-05 06:40:03
Sveiciens no Prāgas! Diemžēl kā hallē, tā viesnīcā interneta pieejamība ir ierobežota un arī tas pats ir ļoti, ļoti lēns. Līdz ar to ņemiet par labu tik komentāru cik to būs. Ļoti līdzīgajā meiteņu spēlē pret Somiju viss izšķīrās 8.endā, kad Somijai lai uzvarētu ar pēdējo metienu vajadzēja ielikt 4 pēdās. Metiens pamatīgi nopļauts un ieejot sargā varam svinēt pirmo uzvaru. Puišu spēlē pret Slovākiju tika piekopta aizsargājoša taktika. Kopējā Statistika 72% pret 46%, turklāt take-Out metienos Jānis, Kristaps un Andris sasniedza pat 81-83%. Labs LSD. Turnīrā daudzām komandām problēmas sagādā ātrais ledus (māja ~4,0 - 4,1), akmeņu kritums un ledus lasīšana.
2015-01-05 02:02:05
Labais! Sarauj, Santa!!!
2015-01-04 15:45:09
Apsveicu ar pirmo uzvaru (izrauto no pretinieču rokām)!
2015-01-04 14:30:41

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji