Ratiņkrēslu izlase paliek pussoli no Pasaules čempionāta

No 1. līdz 6. novembrim 1994. gada Olimpisko spēļu mājvietā Lillehammerē, Norvēģijā tika aizvadītas Pasaules ratiņkrēslu kērlinga čempionāta kvalifikācijas turnīrs. Šogad tajā piedalījās 12 valstu komandas, lai cīnītos par divām brīvajām vietām 2015. gada Pasaules ratiņkrēslu kērlinga čempionātā, kas notiks 2015. gada 7.-14. februārī Lohjā, Somijā.

Latvija spēles aizvadīja A grupā, kur tika izcīnītas četras uzvaras piecās spēlēs. Pirmajā spēlē tika izcīnīts panākums 13:0 pret Izraēlu (pretinieku komanda nebija izgājusi klasifikāciju, tāpēc šī tika ieskaitīta kā tehniskā uzvara), pēc tam ar 9:8 tika pārspēta Čehija un Dānija 13:5. Pirmais zaudējums tika piedzīvots pret Japānu ar 5:8, bet cīņā par pirmo vietu grupā ar 6:4 izdevās apspēlēt Koreju.

Sacensību nākamajā kārtā iekļuva tikai abu grupu divas labākās komandas. Latvijai pretī stājās otras grupas uzvarētāja Norvēģija, pret kuru šoreiz nebija nekādu argumentu - zaudējums 1:8. Kā vēlāk atzina pretinieki, viņi aizvadījuši savu līdz šim labāko spēli.

Latvijai gan bija vēl viena iespēja izcīnīt otru ceļazīmi uz Pasaules čempionātu spēlē pret otro vietu uzvarētāju Vāciju. Līdz pat pēdējam endam aizritēja līdzīga cīņa, tomēr ar pēdējo metinu tika piedzīvots zaudējums 6:7, tāpēc izkļūšana no kvalifikācijas sacensībām būs jāatliek uz nākamo gadu.

Latvijas izlases sastāvs: Ojārs Briedis, Poļina Rožkova, Agris Lasmans, Sergejs Černiševs. Treneris Artis Zentelis.
 
Latvijas izlase sacensībās piedalās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas un Latvijas Kērlinga asociācijas finansiālu atbalstu.

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji