Latvijas jaukto pāru izlase noslēdz Pasaules čempionātu ar divām uzvarām

Ar finālu starp Zviedrijas un Ungārijas izlasēm sestdien, 20. aprīlī, noslēdzās 2013. gada Pasaules jaukto pāru kērlinga čempionāts, kurš norsinājās no 13. līdz 20. aprīlim Kanādas pilsētā Fredriktonā, kurā piedalījās arī Latvijas jaukto pāru izlase – 2012. gada Latvijas jaukto pāru čempionāta uzvarētāji Evita Regža un Renārs Freidensons. Čempionāta gaitā Latvijas izlase izcīnīja divas uzvaras astoņās spēlēs – pret Anglijas un Slovākijas valstvienību pāriem.

Par sajūtām pēc čempionāta un iespaidiem no Kanādas dalās Evita Regža un Renārs Freidensons:

„Pēdējais akmens ir izmests, pēdējā spēle ir nospēlēta – mūsu Pirmais čempionāts ir beidzies ar nedaudz negaidītu Ungārijas uzvaru tajā. Paši esam izdarījuši vairākus secinājumus un ieguvuši neatsveramu pieredzi. Neizdevās sasniegt cerēto, bet kopumā esam apmierināti. Kā jau paredzējām sākumā, visi grupas pretinieki bija līdzvērtīgi. Citkārt izpildījums pievīla, citkārt pietrūka nedaudz veiksmes un neļāva pielikt uzvaras punktu. Katrā ziņā nepamet sajūta, ka ceturtdaļfināls Latvijai ir aizsniedzams un nākamgad jācenšas to realizēt!

Čempionāts notika Grant Harvey centrā (ledus halle), kas nosaukta par godu New Brunswick populārajiem NHL spēlētājiem. Vienā hallē norisinājās Mixed Doubles spēles, otrā – senioru. Gandrīz 400 brīvprātīgie rūpējās par spēlētāju labsajūtu. Čempionāts bija labi noorganizēts, vienīgi noslēguma pasākumā pietrūka mūzika un dejas. Čempionāta līmenis ar katru gadu paliek augstāks, ko var redzēt arī no spēlētāju izpildījumu vērtējumiem procentos – top komandām tie ir virs 80% spēlē. Arī spēlētāju vecums paliek arvien jaunāks – daudz spēlētāji spēlē vēl junioru komandās. Tāpat nacionālā līmenī norisinās čempionāti ar 14 un vairāk komandām. Varēja novērot, ka kanādieši šo disciplīnu nespēj vēl pieņemt, jo finālspēles senioriem bija krietni apmeklētākas nekā tam sekojošās Mixed Doubles finālspēles.   

Liels paldies mūsu ģimenēm un līdzjutējiem, kā arī liela pateicība Latvijas Kērlinga asociācijai par lielo atbalstu! 

Uz tikšanos uz ledus!”

Par pasaules čempionāta uzvarētājiem pārsteidzoši kļuva Ungarijas izlase – Dorottya Palancsa un Zsolt Kiss, kuri finālā ar 8 – 7 uzveica Zviedrijas izlasi. Šīs ir pirmais Pasaules čempionāta tituls, kuru Ungārijas sportisti un sportistes ir izcīnījuši. Arī bronzas medaļas ieguva Austrumeiropas pārstāvji – Čehijas izlase, kuri pārliecinoši uzveica Norvēģijas pāri un izcīnīja pirmās medaļas savai valstij jaukto pāru Pasaules čempionātos.

World Mixed Doubles Curling Championship 2013 mājas lapa

 

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji