Pasaules sieviešu kērlinga čempionātā finālā iekļūst Zviedrija

 

22. martā, pirmajā play-off spēlē tika noskaidrots, ka finālā, lai cīnītos par zelta medaļu, iekļūst Zviedrijas komanda. Savukārt tie-break spēļu sesijā tika noskaidrots, ka ceturtā valsts, kas piedalīsies play-off spēļu sesijā, lai cīnītos par iekļūšanu pusfinālā, būs ASV.

Kā ziņots 21. martā pēc priekšsacīkšu rezultātiem bija skaidrs, ka pirmajā play off jeb izslēgšanas spēļu kārtā 22. martā plkst. 19:00 tiksies Zviedrija ar Skotiju, savā starpā noskaidrojot pirmo finālisti. Abām komandām priekšsacīkšu turnīra laikā, kas noslēdzās 21. martā, bija 9 uzvaras un tikai viens zaudējums. Savukārt Kanāda kvalificējās play off spēlei kā trešā valsts aiz Zviedrijas un Skotijas ar izcīnītajām astoņām uzvarām. Priekšsacīkšu turnīru Šveice, Krievija un ASV noslēdza ar sešām uzvarām, tāpēc, lai noskaidrotu ceturto play-off spēļu sesijas dalībnieku 22.martā  tika rīkotas tie-breaker spēles.

Tā kā ASV valstsvienībai no šim trim valstīm bija labākais rezultāts attiecībā uz draw shot challange priekšsacīkšu laikā, tad šai komandai tie-breaker spēļu sesijā bija jāspēlē tikai viena spēle. Jāatgādina, ka draw shot challenge tiek noteikts apkopojot komandas pārstāvju mestos akmeņus uz mājas centru pirms katras no priekšsacīkšu spēlēm. Jo tuvāk centram ir mestais akmens, jo labāks ir rezultāts.

Pirmajā tie-breaker spēlē sacentās Krievija ar Šveici, lai noskaidrotu pretinieci ASV komandai. Spēle izvērtās sīva un tikai papildu endā izdevās noskaidrot uzvarētāju. Pirmais ends noslēdzās bez punktu guvumiem. Otrajā un ceturtajā endā punktu guva Krievija, bet trešajā endā pie punkta tika Šveice. Lai gan piektajā endā pēdējā akmens tiesības piederēja Šveicei, tomēr tajā pie punkta tika Krievijas valstsvienība.  Šveice nepalika atbildi parādā un sesto endu noslēdza ar trīs punktu guvumu. Krievijas komanda, zinot kāda ir šīs spēles cena, nepadevās un septīto endu noslēdza ar divu punktu guvumu. Šveices valstsvienībai  atkal astotajā  endā izdevās gūt punktu, panākot neizšķirtu 5-5. Devītajā endā Šveice guva punktu, bet desmitajā atkal Krievija un līdz ar to rezultāts atkal bija neizšķirts 6-6. Līdz ar to  tika spēlēts papildu ends, lai noskaidrotu uzvarētāju. Tajā pie punkta tika Šveice un spēle noslēdzās ar rezultātu 6-7. Līdz ar to otrajā tie-breaker spēļu sesijā sacentās ASV un Šveice.

Tie-breaker spēlē ASV izcīna iespēju startēt play-off spēļu sesijā

Arī starp Šveici un ASV izvērtās sīva cīņa. ASV guva punktu pirmajā un trešajā endā, bet Šveice otrajā. Ceturtais ends noslēdzās bez punktu guvumiem. Piektajā endā Šveices izlase guvā vēl vienu punktu, panākot neizšķirtu. Tomēr sākot ar sesto endu ASV izlase izvirzījās vadībā, gūstot  tajā 2 punktus un nozogot vēl pa vienam punktam septītajā un astotajā endā. Pēc astotā enda rezultāts jau bija 6-2 par labu ASV izlasei. Šveice nepadevās un devītajā endā ar veiksmīgi izmestu pēdējo akmeni ieguva divus punktus, pietuvojoties ASV ar rezultātu 6-4. Desmitajā endā  ASV atkal izdevās izcīnīt punktu un Šveice piekāpās ar rezultātu 7-4. Līdz ar to play-off spēlē, kas norisināsies 23. martā plkst. 14:00 Kanāda sacentīsies ar ASV.

ASV komandas kapteine Ērika Brauna pēc spēles atzina: „Jāsaka, ka savu pirmo metienu izpildīju ne visai veiksmīgi, izdarot nepareizu lēmumu, bet ar otro metienu viss bija kārtībā. Mēs esam laimīgi, ka esam iekļuvuši play-off spēļu sesijā un mēs darīsim visu, lai labi nospēlētu. Manai komandai ir liela pieredze un domāju, ka tas noderēs. Kanādas izlase līdz šim ir parādījusi lielisku sniegumu, bet zinu, ka līdz ar to uz viņu pleciem ir liela atbildības nasta, kas atkal palīdz mums,”

Zviedrijas komanda iekļūst finālā

22. martā pirmajā play-off spēlē, kas norisinājās starp Zviedriju un Skotiju, tika noskaidrota pirmā fināliste. Līdz pat astotajam mendam Zviedrijas komanda kontrolēja spēles gaitu. Pirmais ends noslēdzās bez punktiem. Otrajā endā zviedrietes guva divus punktus. Trešā enda beigās Zviedrija mājā bija izveidojusi sev labvēlīgu situāciju, novietojot mājā četrus akmeņus, tomēr skotietes ar pēdējo akmeni laboja situāciju un guva vienu punktu.  Ceturtajā endā punktu guva atkal zviedrietes, panākot  sev labvēlīgu rezultātu 3-1. Skotija nepadevās un guva punktu piektajā endā. Septītajā endā Skotija ar pēdējo metienu izcīnīja vienu punktu, lai gan situācija bija diezgan draudīga, jo mājā atradās pieci Zviedrijas akmeņi. Astotajā endā Skotijai izdevās nozagt divus punktus, panākot rezultātu 4-5 sev par labu. Devītajā endā neviena no komandām neguva punktus. Desmitajā endā Zviedrijas komanda atkal parādīja savu pārākumu, gūstot trīs punktus un spēle noslēdzās ar rezultātu 7-5.

Saskaņā ar izmantoto Page sistēmu, skotietēm būs otra iespēja un viņas  cīnīsies pret Kanādu vai ASV, atkarībā no tā, kura valstsvienība uzvarēs spēlē, kas sāksies sestdien plkst. 14:00.

Zviedrijas komandas kapteine Margarēta Zigfridsone pēc spēles norādīja: „Tā bija fantastiska spēle un ir jūtamies ļoti priecīgas, iegūstot uzvaru. Jutāmies pārliecinātas uz ledus, kā arī komandas gars šodien bija fantastisks. Astotajā endā nenospēlējām pārāk labi un skotietēm izdevās nozagt divus punktus, bet mēs joprojām zinājām, ka mums ir labas izredzes uzvarēt spēlē, jo jutām tā ir mūsu spēle. Mēs ļoti vēlētos iegūt zelta medaļu, tāpēc mēs pieliksim visas pūles, lai to īstenotu.”

Latvijas kērlinga asociācijas preses sekretāre WWCC2013
Daina Saliņa

Photo © 2013 WCF/Richard Gray

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji