Latvijas komanda pasaules kērlinga čempionātā uzvar Šveices valstsvienību

Priekšsacīkšu turnīra pēdējā dienā Latvijas komandas pārstāves ar prieka asarām svinēja pirmo uzvaru pār Šveici ar rezultātu 8-7. Latvijas uzvara Šveices komandai bija sevišķi sāpīga, jo tas apgrūtināja Šveices izlases iekļūšanu play-off turnīrā jeb to četru valstsvienību vidū, kas turpinās cīņu par medaļām.  Arī pēdējo priekšsacīkšu turnīra spēli ar Dāniju Latvija aizvadīja līdzvērtīgi, tomēr galu galā atzina tās pārākumu ar rezultātu 8-5.

Latvijas komanda jau pirmajā spēles daļā ar Šveici diktēja spēles noteikumus. Pirmajā endā Šveicei izdevās izcīnīt vienu punktu. Latvijas valstsvienība otrajā endā atbildēja ar diviem punktiem, savukārt trešajā endā mūsu komandai izdevās nozagt vēl vienu punktu, tādā veidā izvirzoties vadībā ar rezultātu 3-1. Ceturtajā endā šveicietēm izdevās gūt vienu punktu, bet piektajā endā savukārt latvietes tika pie punkta. Sestajā  endā Latvijas valstsvienība pretiniecēm neļāva izcīnīt vairāk nekā vienu punktu, tā vēl joprojām atstājot šveicietes iedzinēja lomā ar rezultātu 4-3. Tomēr septītajā endā šveicietes izcīnīja divus punktus un izvirzījās vadībā ar rezultātu 4-5. Latvijas komanda nepalika atbildi parādā un astotajā endā arī tika pie diviem punktiem un rezultātu tablo rādīja 6-5. Devītajā endā Latvija izcīnīja vēl vienu punktu, panākot rezultātu 7-5 par labu mūsu komandai. Desmitajā endā šveicietes joprojām izrādīja cīņas sparu un guva divus punktus, panākot neizšķirtu ar rezultātu 7-7, tāpēc tika spēlēts papildu ends, lai noteiktu uzvarētāju. Vienpadsmitajā endā Latvija parādīja savu pārākumu, izcīnot vēl vienu punktu, un svinēja uzvaru ar rezultātu 8-7..

Pēc uzvaras Latvijas komandas trenere Nicole Strausak norādīja:Esmu ļoti priecīga un lepna par Latvijas komandas sniegumu, it sevišķi tādēļ, ka pēc deviņiem zaudējumiem ir grūti saglabāt cīņas sparu. Tomēr Latvijas meitenes uz laukuma devās ar lielu vēlmi uzvarēt un bija gatavas izbaudīt pēdējās divas spēles. Spēli ar Šveici kopumā vērtēju kā labi aizvadītu. Šveices komandas pārstāves pieļāva dažas kļūdas, kas notika arī pateicoties tam, ka Latvijas komanda nolika akmeņus nepieciešamajās vietās. Mūsu komandas meitenes Šveices komandas kapteinei radīja grūtas situācijas un viņai nācās izpildīt sarežģītus pēdējos metienus, kas noveda arī pie pretinieču kļūdām. Tā kā turnīrā laikā pierādījās, ka Latvijas komandai labāk padodas spēle ap centra līniju, tad viņām tika dots uzdevums izmantot šo savu stipro pusi. Latvijas komanda īstenoja arī nedaudz agresīvāku spēli, koncentrējoties uz centra sargiem un come-around taktiku jeb spēli uz mājas centru, palielinot pretiniekiem iespēju kļūdīties.”

Pēc  uzvaras pār Šveici Latvijas komandas kapteine Iveta Staša-Šaršūne secināja: „Uzskatu, ka šajā spēlē izpildījums bija labāks nekā iepriekš, it sevišķi endu noslēgumos. Ar Ievas mestajiem akmeņiem situācijas bija diezgan labvēlīgas un man pašai bija vieglāk spēli novadīt līdz galam, atšķirībā no iepriekšējām spēlēm, kad metu akmeņus izšķirošos brīžos. Priecē, ka šajā spēle divos endos varējām iegūt arī divus punktus. Katrā ziņā sajūtas ir labas, uzskatu, ka bijām pelnījušas šo uzvaru, jo daudzās spēles līdz šim bijām aizvadījušas līdzvērtīgos spēku samēros ar pretiniecēm.”

Otro spēli pēdējā priekšsacīkšu turnīra dienā Latvija aizvadīja ar Dānijas izlasi. Pirmos četrus endus abas komandas aizvadīja, izmantot aizsardzības spēles taktiku jeb cenšoties veidot spēli ar pēc iespējas mazāk akmeņiem. Dānija guva pa punktam pirmajā un trešajā endā, bet Latvijas valstsvienība pa punktam izcīnīja otrajā un ceturtajā endā. Piektajā endā Dānijas izlasei izdevās izcīnīt divus punktus, atstājot Latvijas valstsvienību iedzinēju lomā ar rezultātu 4-2. Latvija nepadevās un sestajā endā arī atbildēja ar divu punktu guvumu, panākot neizšķirtu. Septītajā endā neviena no komandām neguva punktus. Astotajā endā Dānija atkal izcīnīja divus punktus, Latvijas valstsvienība devītajā endā spēja izcīnīt vienu punktu, bet pēdējā endā dānietes jau trešo reizi spēlē guva divus punktus un svinēja uzvaru ar rezultātu 8-5.

Komentējot spēli ar Dānijas izlasi Latvijas komandas trenere Nicole Strausak  secina:  „Spēle kopumā bija labi aizvadīta un meitenes spēja līdz pat pēdējam akmenim noturēt latiņu. Latvijas komanda radīja grūtus brīžus pretiniecēm, bet kļūdījās dažos izšķirošos metienos, kā arī nespēja tik veiksmīgi izveidot spēli ap centra līniju, tā radot spiedienu uz Dānijas izlasi. Jāsaka, ka rīta spēlē ar Šveici tas izdevās labāk. Jāpiebilst, ka Latvijas izlase tikai pēc stundas un trīsdesmit minūtēm pēc uzvaras spēles atkal devās uz ledus, lai cīnītos ar Dānijas izlasi un parādīja lielisku izpildījumu. Tas rāda, ka Latvijas komandas pārstāves spēj ātri pārfokusēt uzmanību un negulēt uz uzvaras lauriem.”

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zināmas trīs play-off spēļu kārtas dalībnieces

Pirmajā play off jeb izslēgšanas spēļu kārtā 22. martā  plkst. 19:00 Zviedrija tiksies ar Skotiju, savā starpā noskaidrojot pirmo finālisti. Abām komandām  priekšsacīkšu turnīra laikā bija 9 uzvaras un tikai viens zaudējums. Septiņpadsmitajā spēļu sesijā izšķirošā cīņa norisinājās starp ASV un Krievijas komandām un Šveices un Dānijas komandām, lai noskaidrotu pretinieku Kanādas izlasei play-off spēlē. Kanāda kvalificējās play off spēlei kā trešā valsts aiz Zviedrijas un Skotijas ar izcīnītajām astoņām uzvarām. Pirms izšķirošās spēles Krievija bija sev nodrošinājusi sešas uzvaras, bet ASV un Šveice piecas.

Sīvā cīņā papildu endā ASV izcīnīja uzvaru pār Krieviju ar rezultātu 6-5, bet Šveice pieveica Dāniju ar 8-5. Līdz ar to visas komandas priekšsacīkšu turnīru noslēdza ar sešām uzvarām. Tā kā ASV valstsvienībai no šim trim valstīm bija labākais rezultāts attiecībā uz  Draw shot challange priekšsacīkšu laikā, tad šī komanda sacentīsies ar Šveici vai Krieviju,  atkarībā no tā, kura no šīm valstīm izcīnīs uzvaru savstarpējā spēlē.  Jāatgādina, ka draw shot challenge tiek noteikts apkopojot komandas pārstāvju mestos akmeņus uz mājas centru pirms katras no priekšsacīkšu spēlēm. Jo tuvāk centram ir mestais akmens, jo labāks ir rezultāts.

Pirmā tie-breaker spēle norisināsies 22. martā plkst. 9:00, kad sacentīsies Krievija ar Šveici, bet ASV paredzēta cīņa plkst. 14:00 ar rīta spēles uzvarētāju

Rezultāti pēc četrpadsmit spēļu sesijām

 • Zviedrija 10 uzvaras, 1 zaudējums
 • Skotija 10-1
 • Kanāda 8-3
 • ASV 6-5
 • Krievija 6-5
 • Šveice 6-5
 • Japāna 5-6
 • Dānija 4-7
 • Ķīna 4-7
 • Itālija 3-8
 • Vācija 3-8
 • Latvija 1-10

Latvijas kērlinga asociācijas preses sekretāre WWCC2013
Daina Saliņa

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji