Latvijas valstsvienība otrajā sieviešu pasaules kērlinga čempionāta dienā cienīgi piekāpjas Japānas un Kanādas komandām

17. martā, otrajā pasaules kērlinga čempionāta dienā Latvijas valstsvienības pretinieces bija Kanādas un Japānas komandas. Latvijas valstsvienība gan Kanādas, gan Japānas izlasei izrādīja sīvu pretestību, tomēr abās spēlēs piedzīvoja zaudējumu. Latvija Kanādai piekāpās ar rezultātu 7-5, bet Japānai ar 11-8.

Pirmais Kanādas-Latvijas spēles ends noslēdzas bez gūtiem punktiem, bet otrajā endā divus punktus izdevās izcīnīt Kanādas izlasei. Trešajā endā Latvijas komanda izcīnīja savu pirmo punktu, bet jau ceturtajā endā Kanādas valstsvienība parādīja savu meistarību un guva trīs punktus. Līdz ar to ceturtais ends noslēdzās ar rezultātu 5-1. Piektajā endā Latvija guva vienu punktu, savukārt sestajā endā divus punktus izcīnīja Kanādas izlase. Astotajā un devītajā endā, kurā pēdējā akmens tiesības piederēja Kanādas valstsvienībai, Latvijai izdevās nozagt ik pa vienam punktam. Desmitajā endā rezultāts palika nemainīgs un spēle noslēdzās ar rezultātu 7-5 par labu Kanādas valstsvienībai.

Latvijas komandas kapteine Iveta Staša-Staršūne, vērtējot savas komandas sniegumu, saka: „ Spēlē ar Kanādu parādījām savu raksturu un cīnījāmies līdz galam. Pat ja zaudējām daudz punktus mēs spējām  pa maziem solīšiem pietuvoties pretiniecēm. Jāsaka, ka mums ļoti labi aizgāja spēles otrā daļa. Spējām divus endus nozagt un tas arī pielīdzināja rezultātu.”

Komandas trenere Nicole Strausak pēc spēles ar Kanādu atzina: „Tā bija laba spēle. Vienmēr ir grūti, ja nākas būt iedzinēja lomā, ja jāspēlē pret spēcīgu komandu. Pēc piektā  enda zinājām, ka būs grūti atgūt zaudētos punktus. Protams, spēles lūzuma punkts bija ceturtais ends, kad Kanādas izlase izcīnīja trīs punktus, jo tas mūsu komandu nostādīja iedzinēja  lomā.   Mums ir jāpiestrādā pie stratēģijas brīžos, kad mums nav pēdējā akmens tiesības. Tomēr jāsaka, ka esmu apmierināta, kā komanda otrajā spēles daļā nezaudēja cīņas sparu un izspēlēja  arī dažus agresīvus akmeņus, piemēram, izdevās tā saucamie come-around metieni un izdevās nozagt divus endus.”

Savukārt pēc uzvaras Kanādas kapteine Reičela Homan norādīja: „Mums ir svarīgi turpināt uzvarēt. Vispirms mēs koncentrējamies uz iekļūšanu play-off spēlēs un ja izdosies, tad arī tālāk. Es īsti neko nezināju par Latvijas valstsvienību - mēs ar šo komandu nekad iepriekš nebijām spēlējušas, bet mēs zinājām, ka gaidāma grūta spēle.”

Vakara spēle Latvijai izlasei  noritēja ar Japānas pārstāvēm. Japānas valstsvienība bija vadībā pirmajā spēles daļā un pēc piektā enda rezultātu tablo jau rādīja 6-2. Latvijas komanda spēles ritmu mainīja sestajā endā, kad Latvijas komandai izdevās izcīnīt četrus punktus, un rezultāts jau bija neizšķirts  6-6.

Bet Japāna sniedza tūlītēju atbildi un nākamajā enda Japānas kapteine  Satsuki Fujisawa, izdarīja metienu, savai komandai izcīnot divus punktus un atkal izvirzot to vadībā ar rezultātu 8-6.Desmitajā endā Latvijas komandas kapteinei neizdevās pēdējais metiens un Japāna uzvarēja ar rezultātu 11-8.

Pēc spēles ar Japānu komandas kapteine Iveta Staša-Šaršūne secina: „Jāsaka, ka šajā spēlē kērlings bija redzams pilnā krāšņumā, kad  viena komanda ir pārliecinoši priekšā un otra komanda ar lielu punktu guvumu panāk pretiniekus, kā arī līdz pat spēles pēdējam akmenim nebija zināms kura komanda uzvarēs. Manai komandai satraukumu radīja, arī tas, ka mums pietrūka laika un mēs bijām spiestas devītajā endā spēlēt kā aizsardzības kērlingu. Šis aspekts nozīmēja to, ka viss izšķirsies pēdējā endā un tas tā notika. Diemžēl tajā savu akmeni izmetu par stipru.”

Latvijas komandas  kapteine norāda arī uz tehnisko ķibeli, kas neļāva veidot spēli, kā cerēts: „Jāsaka, ka mūs pievīla arī akmeņi. Mans pēdējais akmens spēles pirmajā daļā  sastājās ātrāk nekā tam būtu jāsastājas un es trijos endos nevarēju ielikt akmeni tur, kur gribēju. Tā mums radās aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā ar šo akmeni un sestajā endā palūdzām to nomainīt. Šīs problēmas dēļ palaidām garām atsevišķas iespējas iegūt vismaz vienu punktu.”

Otrajā čempionāta dienā spēļu rīta sesijā Japāna ar 6-4 pieveica Dāniju, bet Vācija ar 6-5 uzvarēja ASV. Dienas spēļu sesijā Šveice ar 8-5 pieveica Ķīnu, Zviedrija ar 11-2 Skotiju, bet Krievija ar 9-4 Itāliju. Savukārt vakara  spēļu sesijā Skotija ar 9-2 uzvarēja Vāciju, Zviedrija ar 9-8 ASV, Kanāda ar 8-2 Dāniju.

Rezultāti pēc piecām spēļu sesijām

  • Šveice 3 uzvaras, 0 zaudējumi
  • Zviedrija 3-0
  • Kanāda 2-1
  • Vācija 2-1
  • Skotija 2-1
  • Krievija 2-1
  • Japāna 2-1
  • ASV 1-2
  • Dānija 1-2
  • Latvija 0-3
  • Itālija 0-3
  • Ķīna 0-3

Pasaules sieviešu kērlinga čempionāta priekšsacīkšu spēles norisināsies līdz 21. martam, 22. un 23. martā paredzētas play-off spēles, bet 24. martā tiks noteiktas bronzas, sudraba un zelta medaļu ieguvējas.

Biļetes uz pasaules kērlinga čempionāta spēlēm var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un mājas lapā www.bilesuparadize.lv.

Biļetes uz čempionāta vienu  spēļu sesiju maksā 3-5 lati, dienas biļete izmaksā 10-15 latus, bet visa čempionāta biļete maksā 75 latus. Bērniem līdz 16 gadu vecumam ieeja ir bezmaksas.

Detalizētāka informācija par Pasaules kērlinga čempionātu sievietēm http://wwcc2013.curlingevents.com 

 

Latvijas kērlinga asociācijas preses sekretāre WWCC2013
Daina Saliņa

Photo © 2013 WCF/Richard Gray

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji