Pasaules Čempionāta organizācijas komitejas vēstnesis

 

Sveiciens Jaunajā Gadā no Pasaules čempionāta organizācijas komitejas!

Šogad Rīgā notiks 2013.gada Titlis Glacier Mountain Pasaules Sieviešu kērlinga čempionāts (Titlis Glacier Mountain World Women’s Curling Championship 2013). Jā, tieši tāds ir pilnais Čempionāta nosaukums, kas Rīgā uzņems pasaules 12 stiprākās kērlinga komandas. Pasaules kērlinga sabiedrība, tostarp lielākie TV kanāli (Kanādas TSN, Eurosport, Ķīnas CCTV-5, Japānas NHK, Zviedrijas TV4 un Latvijas LTV7 ar kopējo auditoriju 75 miljoni skatītāju) un ziņu aģentūras vēros kā tiek izcīnīts planētas stiprākās komandas tituls. Vēros arī kā Čempionātu spēj uzņemt Latvija, novērtēs spēlētāji, skatītāji un kērlinga pasaules varenie. No šī Čempionāta ir atkarīgs, vai līdzīgi pasākumi Latvijā notiks arī turpmāk. Latvijas kērlinga sabiedrība izcīnīja šīs tiesības, un mums arī pašiem vajadzēs pierādīt, ka spējam atpelnīt izsniegto uzticības kredītu.  Aicinām visus Latvijas kērlingistus aktīvāk iesaistīties Čempionāta organizēšanā, gan kā brīvprātīgos, gan palīgu statusā. Atcerieties, ka katra roka lieti noderēs un kopā būšana ar pasaules labākajām sportistēm būs neaizmirstams piedzīvojums. Atcerieties, ka Čempionātā piedalīsies arī Latvijas komanda, kurai Jūsu tiešais un netiešais atbalsts būs ļoti svarīgs.

Gada nogale Čempionāta organizatoriem aizvadīta pietiekami spraiga- Rīgu apmeklēja un ar Volvo ledus halli iepazinās galvenā ledus meistara vietnieks no Skotijas Skots Hendersons, kura viedoklis lieti noderēs arēnas sagatavošanā. Daļa no Organizācijas komitejas apmeklēja Eiropas čempionātu Karlstādē, kur bez iepazīšanās ar Eiropas čempionāta organizāciju, notika arī vairākas tikšanās ar WCF pārstāvjiem- galvenokārt, tika aprunāti jautājumi par arēnas iekārtošanu un TV translācijas jautājumiem. Eiropas čempionātā noskaidrojās pēdējās komandas, kuras startēs Rīgā un pilnais sastāvs ir šāds: Kanāda, ASV, Ķīna, Japāna, Krievija, Skotija, Zviedrija, Šveice, Vācija, Itālija, Dānija un Latvija.

2012. gada 17.decembrī notika pirmā preses konference, kura tika veltīta Čempionātam. To organizējām vienā no čempionāta oficiālajām viesnīcām "Maritim Park Hotel". Tā kā tikko bija beidzies Eiropas čempionāts, tad par konferences galvenajiem dalībniekiem aicinājām arī mūsu abu izlašu pārstāvjus. No publicitātes viedokļa šis bija ļoti veiksmīgs risinājums, jo žurnālistus vairāk par dažādām organizatoriskām niansēm interesēja sportiskās lietas, jo mūsu abas izlases ar teicamu startu Eiropas čempionātā pelnīti saņēma lielāko daļu jautājumu gan par aizvadīto čempionātu, gan par nākotnes sportiskajām ambīcijām 2013.gada Pasaules čempionātā un citos oficiālos turnīros.

No Čempionāta organizatoru puses sniedzām apmēram 15 minūšu prezentāciju par galvenajām stratēģiskajām organizatoriskajām lietām, pašreizējām aktualitātēm, problēmām, sasniegumiem un plānotajiem ieguvumiem no čempionāta organizēšanas.

Vienmēr var vēlēties ko vairāk, bet kopumā vērtējot šo pirmo konferenci, par tās rezultātiem varam būt pozitīvi noskaņoti.

Panorāmas sižets: http://www.ltv.lv/video/sports/20056/sporta-zinjas-17.12.2012/ (4:40 minūtē).

Ar šī gada 2.janvāri tirdzniecībā ir parādījušās Čempionāta biļetes, kuras izplatīs „Biļešu Paradīze”- mājas lapā ir iespējams iegādāties biļetes. Atgādinām, ka pieejamas arī kompleksās viesu paketes ārvalstu viesiem- ja Jūsu kluba vai komandas draugi vēlas apmeklēt Čempionātu, vairāk informācijas šeit: http://wwcc2013.curlingevents.com/accommodation. Viesus varētu interesēt arī Čempionātam piesaistītā kērlinga turnīra apmeklēšana, informācija: http://wwcc2013.curlingevents.com/riga-grand-prix-international-curling-tournament.

Janvāris solās būt interesants Čempionāta organizatoriem- paredzētas vairākas WCF amatpersonu un WCF Marketinga aģenta vizītes, tiks publicēts Čempionāta kalendārs, sāksies biļešu tirdzniecības laiks, sāksies interese no komandām, Čempionāta viesiem. Līdz Čempionātam atlikuši 2.5 mēneši.

Ja Jums ir jebkādi jautājumi Čempionāta sakarā, rakstiet droši- wwcc2013@curling.lv (Kārlis) vai curling@curling.lv (Roberts), Jums tiks atbildēts!

WWCC 2013 organizatoriskās komitejas vadītājs
Kārlis Smilga

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji