Rīgas Roņi sezonu uzsāk Baden Masters 2011
No 2. līdz 4. septembrim Bāden Rēdžio kērlinga klubā (Curling Club Baden Regio), Šveicē norisinājās Curling Champions Tour posms, kurā piedalījās arī Rīgas Roņu komanda. Šajās sacensībās, kā jau katru gadu, piedalījās kērlinga elites spēlētāji no visas pasaules un šī bija lieliska iespēja personīgi iepazīt nopietnākos pretiniekus gatavojoties 2011. gada Eiropas Čempionāta A grupai.

Pirmā Baden Masters spēle Roņiem iekrita ar 2010. gada Eiropas čempionu Tomasu Ulsrudu (Thomas Ulsrud) kurā līdz pat septītajam endam tika noturēta maksimāla spriedze un pieredzējušais Ulsruds ar komandu uzvaru spēja izraut tikai pašās spēles beigās (5 – 3). Nākamie Roņu pretinieki bija ļoti pieredzējušā šveicieša Claudio Pesčias (Claudio Pescia) skipotā komanda ar kuru vēl septītajā endā tika panākts neizšķirts, bet Pesčias pieredze lika par sevi manīt un rezultātā, astotā enda noslēgumā tomēr zaudējums ar minimālu rezultātu 4 – 3. Trešā spēle 2. septembrī tika aizvadīta ar 2011. gada Eiropas Junioru vicečempionu Peteru De Kruzu (Peter de Cruz) kurā noteicošais, pēc divām garām spēlēm, izrādījās pretinieka jauneklīgā enerģija kura tad arī palīdzēja viņam uzveikt Roņus ar 7 – 2. Sestdienas rīts ar sevi nesa vēl vienu spēli, šoreiz ar 2011. gada Pasaules vicečempionu un Baden Masters 2011 otrās vietas ieguvēju Tomu Brūsteru (Tom Brewster) kurā Roņi divas reizes, pēc trešā un sestā enda, panāca vienādu rezultātu (2 – 2 un 4 – 4), bet pievīla pašas spēles nobeigums un tomēr netika radīta tik ļoti cerētā sensācija un pēcspēles rezultāts 6 – 4.

Rīgas Roņu skips R.Gulbis par startu Baden Masters 2011: „Nožēla vai dziļa pārdzīvojuma par turnīra rezultātiem nav, jo mēs ļoti labi zinājām, uz ko mēs braucam un kas mūs sagaida. Turnīra mērķis bija saprast, kur mēs esam un pie kā jāstrādā. Turnīra spēļu rezultātus var salīdzināt ar teicienu „stringi parāda daudz bet ne visu” . Galvenais „turnīrs” līdz jaunajam gadam būs decembrī, attiecīgi visa sagatavošanās ir pakārtota šim startam un tad jau arī redzēsim rezultātus, kuriem būs patiesa nozīme. Noskaņojums ir labs un darbs turpinās!”

Četras spēles, pusotrā dienā, ar pagājušās sezonas Eiropas un Pasaules elites spēlētājiem ir ļoti nopietns pieteikums sezonas sākumam un labākais veids kā iesildīties pirms tik ļoti gaidītas debijas Eiropas Čempionāta A grupā šī gada decembrī, Maskavā.

Baden Masters 2011 kopvērtējumā uzvaru svinēja Šveicieša Svena Mičela komanda (Sven Michel, Claudio Patz, Sandro Trolliet, Simon Gempeler), kura pēc nepārliecinoša starta, kurš pirmajās trīs spēlēs nesa tikai vienu uzvaru, pret Jana Hausera (Jan Hauser) komandu ar 8 – 4 un divus zaudējumus pret Celeusovu (Alexey Tselousov) no Krievijas ar rezultātu 6 – 1 un Murdoku (David Murdoch) no Skotijas ar rezultātu 5 – 3. Divi zuadējumi pēc kārtas lika Mičela komandai saņemties un nākamajā spēlē tika sagrauta Eriksona (Oskar Eriksson) komanda, 11 – 3. Ceturtdaļfinālā un pusfinālā sekoja uzvaras, vispirms, pār savu tautieti Hessu (Pascal Hess) ar 6 -3 un Kappu (Andy Kapp) no Vācijas ar 7 - 3. Finālā Mičels tikās ar Toma Brūstera (Tom Brewster) komandu no Skotijas un svinēja uzvaru Baden Masters ar rezultātu 7 – 3.

Visi Baden Masters rezultāti ir atrodami www.badenmasters.ch vai www.ccbadenregio.ch

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji