Ar JKK/Barone junioru komandas uzvaru noslēdzies Latvijas čempionāts sievietēm

Šodien, 23.aprīlī Kērlinga hallē, Rīgā ar fināla spēli noslēdzās Latvijas čempionāts kērlingā sieviešu komandu konkurencē. Par titulu otro gadu pēc kārtas sacentās Santas Blumbergas Bērziņas un Evelīnas Barones komandas. Ļoti aizraujošā un spraigā spēlē uzvarētājas tika noteiktas ekstra enda pēdējā metienā. Šogad ar 12:9 titulu izcīnīja Barones junioru komanda, kas visā čempionātā palika nepārspēta.

Komandas vispirms aizvadīja viena apļa turnīra kārtu, lai noskaidrotu tās četras piecu komandu konkurencē, kas turpinās cīņu par medaļām. Ar uzvarām visās spēlēs pamatturnīru noslēdza Evelīnas Barones četrinieks, kas pusfinālā tikās ar Evitas Regžas vadīto komandu, kura pamatturnīrā tika pie vienas uzvaras.

Junioru komanda pusfināla spēli iesāka nepārliecinoši, pēc trim endiem nonākot iedzinējos ar 1:2. Tomēr līdz lielajam pārtraukumam Barone ceturtajā izcīnīja pirmos divus punktu šajā spēlē, bet piektajā nozog punktu, kas ļāva izvirzīties 4:2 vadībā. Pēc pārtraukuma spraiga cīņa turpinājās, Baronei noturot trīs punktu pārsvaru pirms 10. enda. Regžas centieni spēli izlīdzināt un panākt ekstra endu beidzās ar grūtu un neprecīzu pēdējo metienu, spēlei noslēdzoties 10:5 Barones komandas labā.

Otrajā pusfinālā Blumbergas-Bērziņas komandas dominēja spēles pirmajā pusē pret Dainas Barones komandu, kurai gandrīz katrā metienā nedaudz pietrūka līdz precīziem metieniem. Pēc pieciem endiem Blumberga-Bērziņa atradās 4:1 vadībā. Jau uzreiz pēc lielā pārtraukuma viņām izdevās rezultātu palielināt, nozogot sestajā endā trīs punktus 7:1. Lai arī nākamajos endos Barones kvartets spēja uzlabot metienu izpildījumu un pietuvināties rezultātā, tomēr tas notika pārāk vēlu, lai atspēlētu zaudēto, Blumbergai-Bērziņai uzvarot ar 8:5.

Šogad notika pagājušā gada fināla spēles atkārtojums, abām komandām atkal cīnoties par Latvijas čempionu titulu, kuru 2022.gadā izcīnīja Blumbergas-Bērziņas komanda. Fināls iesākās ļoti piesardzīgi abu komandu izpildījumā, bet pēc trešā enda Baronei izdevās iegūt trīs punktus, izvirzoties 4:1 vadībā. Viņu dominance turpinājās, kas atnesa nozagtus divus punktus ceturtajā endā, panākot 6:1 savā labā. Likās, ka tituls jau teju sasniedzams, tomēr Blumbergas-Bērziņas komanda atguvās un pirms došanās lielajā pārtraukumā tika pie trim punktiem 4:6. Kā izrādījās šie bija ļoti svarīgi punkti, lai uzlabotu kopējo komandas atmosfēru un pārņemtu iniciatīvu.

Astotajā endā Blumberga-Bērziņa nozaga divus punktus, kas pirmo reizi spēlē ļāva pārņemt vadību ar 8:7. Pēdējos divos endos spriedze palielinājās, kas, 10.endam noslēdzoties, uz tablo deva neizšķirtu 9:9, ievedot spēli ekstra endā. Tajā iesākumā veiksmīgāk spēlēja Blumbergas-Bērziņas četrinieks, tomēr ar pēdējiem diviem metieniem Evelīna Barone nodrošināja savai komandai uzvaras punktus 12:9, izcīnot čempionu titulu un revanšējoties par zaudējumu finālā pērn.

Spēli par 3.vietu Regžas komanda uzsāka daudz pārliecinošāk, neļaujot pretiniecēm pirmajos četros endos gūt vairāk par punktu endā, pēc četriem nonākot vadībā ar 3:2. Tiesa, ejot lielajā pārtraukumā, Baronei izdevās izspēlēt uz trim punktiem, nonākot 5:3 vadībā. Pēc pārtraukuma pārsvars tikai palielinājās 7:3, pateicoties Regžas pēdējam par stipru uzmestajiem metienam uz mājām. Tas arī pagrieza spēli Barones komandai par labu, noslēdzoties mačam pēc astoņiem endiem ar 9:4 Barones labā un izcīnot bronzas medaļas otro gadu pēc kārtas.

4.vieta – Regža/Regža

Sacensības norisinājās ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas atbalstu.

Autore: Linda Mangale

Liels PALDIES kērlingas halles ledus meistariem Robertam un Aleksandram par labi sagatavoto ledu - ātrs un krītošs līdz 10.endam! Prieks spēlēt! Apsveicu uzvarētājas!