Ķīna saglabā pasaules čempionu titulu ratiņkērlinga komandu konkurencē

Šovakar, 12.martā Kanādas pilsētā Ričmondā ar Ķīnas un Kanādas fināla spēli noslēdzās pasaules čempionāts ratiņkērlinga komandām. Finālspēles cienīgs trilleris norisinājās visas spēles laikā, Ķīnai nozogot divus punktus astotajā endā un tādējādi kļūstot par pasaules čempioniem otro gadu pēc kārtas 5:2 uzvarā pār Kanādu.

Ķīna un Kanāda bija tās divas izlases, kas pamatturnīru noslēdza pirmajās divās vietās, automātiski kvalificējoties pusfinālam. Likumsakarīgi, ka tieši šīs izlases viena pret otru sacentās finālā. Lai līdz tam nokļūtu, Ķīna spraigā cīņā pusfinālā ar 5:2 pārspēja Zviedriju, bet mājinieki ar tādu pašu rezultātu uzveica Skotiju.

Fināls aizritēja spraigi un mazrezultatīvi. Ķīna ar pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā paņēma punktu, to pašu izdarīja kanādieši trešajā endā, pēc nonullēta otrā enda. Vēlreiz ķīnieši tiek pie punkta ceturtajā endā, lielajā pārtraukumā ejot ar minimālu +1 pārsvaru (2:1).

Pēc pārtraukuma abas komandas atkal apmainās viena punkta guvumos, Ķīnai noturot vadību ar 3:2. Septīto kanādieši nonullē, lai astotajā ar pēdējo metienu izcīnītu uzvaras punktus. Tomēr neveiksme pēdējā metienā, kas izrādījās par vāju, atņēma visas cerības uz zeltu savās mājās. Līdz ar to Ķīna nozog divus punktus un ar 5:2 izcīna otro pasaules čempionāta zeltu pēc kārtas. Savukārt Kanāda atkārto 2020. un 2002.gada sniegumu – 2.vietu.

Bronzas spēli Zviedrija uzsāka pārliecinoši ar pēdējo metienu pirmajā endā izcīnot divus, bet otrajā endā nozogot vienu un nonākot 3:0 vadībā. Spēle vēl tikai sākumā, tāpēc skoti nenolaiž rokas un jau trešajā endā izlīdzina rezultātu 3:3, papildinot ar vienu nozagtu ceturtajā un pārņemot vadību ar 4:3.

Pēc lielā pārtraukuma komandas nākamajos divos endos apmainījās viena punkta guvumos 5:4, bet septītajā skoti nozog divus punktus 7:4 un izvirzās komfortablā vadībā pirms astotā enda. Zviedri tā arī nespēj atgūt zaudēto un atzīst Skotijas pārākumu, skotiem pēc divu čempionātu pārtraukuma atkal tiekot uz goda pjedestāla.

Jāatgādina, ka arī Latvijas izlase šogad startēja augstākajā divīzijā, čempionātu uzsākot ar 8:4 uzvaru pār Itāliju, nākamajās trīs spēlēs līdzīgā cīņā piekāpjoties ar 4:6 Korejai, ekstra endā čempionei Ķīnai ar 3:4 un vicečempionei Kanādai ar 6:7. Turpinājumā atkal nāca divas uzvaras, ar 6:3 tika pieveikta bronzas medaļniece Skotija, bet ar 7:6 Dānija. Tam sekoja divi smagi zaudējumi 2:11 Norvēģijai un 1:13 Zviedrijai, kā arī ar 2:5 un 3:7 attiecīgi tika atzīts Čehijas un ASV pārākums. Pēdējā izšķirošā pamatturnīra spēle bija ar Japānu, kuras uzvarētājs saglabā vietu A divīzijā. Ar aukstasinīgu pēdējo metienu ekstra endā mūsu izlasei izdevās izraut uzvaru ar 8:7 un noturēties augstākajā divīzijās, šajā čempionātā ierindojoties 9.vietā.

Latvijas ratiņkērlinga izlases sastāvs: Ojārs Briedis (skips), Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ieva Melle, Linda Meijere, treneris Arnis Veidemanis, trenera asistents Rihards Jeske.

12. Japāna uz B divīziju

Latvijas ratiņkērlinga izlases pasaules čempionātā piedalās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, “Liberated” atbalstu. Ratiņkērlinga komandu atbalsta Valmieras novada pašvaldība.

Autore: Linda Mangale