Ar uzvaru pār Poliju juniori noslēdz dalību pasaules čempionātā B divīzijā un ierindojas 9.vietā

Šodien, 11.decembrī Latvijas izlase pasaules čempionātā kērlingā junioriem puišiem B divīzijā Lohjā, Somijā aizvadīja pēdējo pamatturnīra spēli, cerot uz iekļūšanu play-off kārtā. Pirmais uzdevums tika izpildīts – izcīnīta uzvara pār Poliju ar 6:3, tomēr kopējais papildrādītājs no visu grupu trešajām vietām izrādījās vājākais, neļaujot turpināt cīņu ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlase čempionātu uzsāka ar graujošu uzvaru 24:0 pār pastarīti Nigēriju, ko papildināja ar spraigu cīņu un uzvaru pār Ungāriju 6:3. Apakšgrupas favorīte Itālija neatstāja nekādas izredzes, liekot pirmo reizi kapitulēt šajā čempionātā ar 3:9. Tomēr jau tās pašas dienas otrajā spēlē tika izcīnīta vēl viena uzvara ar 6:4 pret Spāniju.

Pamatturnīra otrajā pusē izšķīrās iekļūt vai neiekļūt play-off kārtā. Zaudējums pret Turciju ar 3:9 liecināja, ka pirmās divas vietas apakšgrupā mūsu izlasei iet secen, tiesa gan var pacīnīties par trešo, lai būtu to divu labāko trešo vietu vidū, kas turpina cīnīties ceturtdaļfinālā. Lai arī tika izdarīts viss – pieveikta Austrija ar 9:7 un Polija ar 6:3, tomēr izlases likteni noteica papildrādītājs, kas bija vissliktākais no potenciālajiem konkurentiem. Līdz ar to mūsu izlase palika nelielu, bet sāpīgu soli aiz labāko astotnieka – 9.vietā.

Izlases trenera Raimonda Vaivoda komentārs pēc spēles ar Poliju un par čempionātu kopumā:
“Šī pēdējā bija vairāk tāda principiāla cīņa. Bija jāuzlabo gan papildrādītājs, gan protams bija arī jāuzvar. Polijas izlasi vadīja 11 gadus jauns spēlētājs, kurš darīja to ļoti prasmīgi – gan no tehniskā, gan arī no taktiskā viedokļa. Pretēji sākotnējam viedoklim, ka Polija ir vāja komanda, viņi nodemonstrēja ļoti precīzu un labu spēli, sevišķi pašā sākumā.

Pēc tam nolēmām savu spēles stilu pamainīt un kā izrādījās, ka tas nebija veiksmīgākais lēmums, jo tieši Polija pie agresīvās spēles spēlēja krietni vien precīzāk, līdz ar to mums pašiem nācās dzīties pakaļ. Bija situācijas, kad varējām izcīnīt arī vairāk punktus, tomēr izšķirošie metieni neizdevās. Galu galā komandai izdevās precīzi nospēlēt spēles beigas.

Kopumā jāsaka, ka pasaules čempionāts B divīzijā paliek labāks un labāks ar katru gadu. Šajā čempionātā puišiem bija uzstādījums izcīnīt vismaz trīs uzvaras, bet mans mērķis bija nedaudz augstāks un klusībā uz tām četrām uzvarām es cerēju.

Pārējās valstis minēja, ka mūsu apakšgrupa nav tā stiprākā, bet noteikti bija tā sarežģītākā, kas arī apstiprinājās. Mani priecē, ka mūsu puiši uzvarēja tieši šīs te sarežģītās spēles ar Austriju, Spāniju un Ungāriju.

Neliela vilšanās ir par to, ka neesam iekļuvuši ceturtdaļfinālā dēļ papildrādītāja. Tomēr kopumā varam būt apmierināti ar rezultātu. Daudzi citi treneri izteica uzslavas par mūsu komandu, uzsverot, ka puiši vēl ir jauni, ka jāuzlabo dažādi tehniskie elementi un jāspēlē mazāk nervozi.

Paldies jāsaka fiziskās sagatavotības treneriem – Reinim Zāberam un Jānim Volajam, kas palīdzēja puišiem uzlabot fizisko formu un aizvadīt spēles labā formā līdz pat pašām beigām. Paldies arī sporta psiholoģei Lāsmai Lapiņai un vietējiem speciālistiem, kas puišiem deva vērtīgus padomus. Un milzīgs paldies vecākiem!”

Vispirms visas komandas izspēlēja apļa turnīra kārtu savās apakšgrupās, sadalītas trīs grupās – divās pa septiņām, vienā pa astoņām komandām. Ceturtdaļfinālā iekļuva katras grupas divas labākās izlases, kā arī divas labākās visu grupu trešās vietas komandas, ko noteiks papildrādītājs. Labākās astoņas turpinās cīņu par medaļām un iekļūšanu A divīzijas čempionātā, kas 2023.gada februāra beigās un marta sākumā norisināsies Vācijas pilsētā Fusenē.

Rīt, 12.decembrī ceturtdaļfināla spēlēs piedalīsies Dānija, Ķīna, Ukraina, Itālija, Turcija, Zviedrija un Japāna, kā arī Nīderlande vai Čehija, kas tiks noskaidrots pēc pēdējās pamatturnīra spēļu kārtas šovakar.

Spēles tiešraidē translēs no B un C celiņiem, kuras varēs skatīties ar statisko kameru palīdzību “Recast” platformā “The Curling Channel”.

Latvijas junioru puišu izlases sastāvs: Kristaps Zass (skips),  Eduards Seļiverstovs, Krišjānis Java, Toms Sondors, Deniss Smirnovs, treneris Raimonds Vaivods.

Nigērija 7-0-7

Latvijas izlases dalību pasaules čempionātā B divīzijā atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Autore: Linda Mangale