Pieļautās kļūdas kērlingistēm liek kapitulēt Eiropas čempionāta otrajā spēlē

Šodien, 19.novembrī Esterzundā, Zviedrijā Eiropas čempionāta A divīzijā ar otro pamatturnīra spēli turpināja sieviešu izlase. Līdzīgi kā vakardienas spēlē pret Šveici, arī šajā pret Skotiju neizdevās savi metieni, kas neļāva turēties līdzi rezultātā, zaudējot ar 4:7.

Šo spēli mūsu sieviešu izlase uzsāka apņēmīgi, piespiežot Skotiju uz kļūdu pēdējā metienā, kas nonullēta enda vietā beidzās ar vienu punktu pretiniecēm. Savukārt otrais ends gāja uz to, lai mūsu izlase nonullētu, tomēr kļūdas pēdējos divos enda metienos ļāva skotietēm divus nozagt, mūsējām nonākot 0:3 iedzinējos. Trešajā un piektajā endā izdevās izcīnīt grūtus punktus, ejot pārtraukumā pie 2:5.

Pēc lielā pārtraukuma mūsu izlase nespēja izspēlēt uz vairāk par punktu kādā no endiem, kas liedza pietuvoties rezultātā, noslēdzot spēli ar to pašu trīs punktu deficītu, ko iekrāja pašā spēles sākumā (4:7).

Šodien vēl vīriešu izlasei vakara spēlē plkst. 20:00 jātikas ar Nīderlandi.

Sieviešu konkurencē pēc apļa turnīra labākās četras turpinās cīņu pusfinālā – 1.vieta sacentīsies ar 4.vietu un 2.vieta ar 3.vietu. Pusfināla uzvarētājas 26.novembra fināla spēlē noskaidros 2022.gada Eiropas čempiones. Vīriešu konkurencē labākās trīs no katras grupas kvalificēsies play-off kārtai. Abu grupu pirmo vietu ieguvēji automātiski nokļūs pusfināla spēlē, toties A2 ar B3 un A3 ar B2 izlases savā starpā noskaidros pārējos divus pusfinālistus, kas turpinās cīņu par iekļūšanu A divīzijā.

A divīzijas spēles, tajā skaitā arī visas mūsu sieviešu izlases spēles, tiešraidē varēs skatīties Pasaules kērlinga federācijas tiešraižu platformā – “Recast” kanālā “The Curling Channel”.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Santa Blumberga-Bērziņa (skips), Ieva Rudzīte, Katrīna Gaidule, Tīna Siliņa, Betija Gulbe, treneris Ritvars Gulbis.
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Arnis Veidemanis, Sandris Buholcs, Aivars Avotiņš, treneris Kārlis Smilga.

Slovēnija 1-0-1

Latvijas izlašu dalību Eiropas čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Autore: Linda Mangale