Latvijas jauktā izlase ierindojas 17.vietā, par pasaules čempioniem kļūst Kanāda

Šodien, 22.oktobrī Aberdīnā, Skotijā ar Kanādas un Skotijas izlašu finālu noslēdzās pasaules čempionāts kērlingā jauktajām komandām. Fināla spēles galotni pārliecinošāk aizvadīja kanādieši, uzvarot ar 7:4 un trešo gadu pēc kārtas izcīnot zelta medaļas. Latvija kopvērtējumā ieņem līdz šim visaugstāko – 17.vietu jaukto komandu disciplīnā.

Šogad čempionātā sacentās 35 valstis, kas bija sadalītas četrās grupās. Pēc iegūtajiem rezultātiem katras grupas pirmās vietas ieguvēji automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā. Tā bija Šveice, Somija, Vācija un Zviedrija. Kvalifikācijas spēlēs par atlikušajām četrām vietām 1/4finālā tika Japāna, Kanāda, Skotija un Norvēģija.

Pusfinālā iekļuva Šveice, kas spraigā ceturtdaļfināla cīņā tikai ar punkta pārsvaru 6:5 pieveica Japānu. Ar tādu pašu rezultātu Skotija bija pārāka par Vāciju, bet Zviedrijai vajadzēja tikai sešus endus, lai ar 8:3 noslēgtu spēli savā labā pret Norvēģiju. Savukārt kanādieši tikai ekstra endā tika galā ar somiem (9:6).

Pirmajā pusfināla pārī starp Šveici un Kanādu pēc pieciem endiem bija neizšķirt. Visu izteica sestais ends, kurā kanādieši ieguva piecus punktus, panākot 9:4, ar ko arī spēle noslēdzās. Otrā pusfināla spēle nemaz tik ātri nebeidzās. Lai arī zviedri pirmajā endā izcīnīja trīs punktus, spēles turpinājumā dominēja skoti, nozogot trīs endus pēc kārtas un nonākot 5:3 vadībā. Zviedrija panāca neizšķirtu 5:5 un ekstra endu, kurā Skotija tika pie uzvaras punkta (6:5) un čempionāta fināla spēles.

Kanādai šis bija ceturtais fināls pēc kārtas, pēdējo reizi pirms Covid-19 pandēmijas 2019.gadā tieši Aberdīnā izcīnot zelta medaļas. Savukārt Skotijai otrais fināls, pirmo un vienīgo reizi 2017.gadā pārspējot kanādiešus un izcīnot čempionu titulu. Cīņu Kanāda uzsāka ar diviem punktiem pirmajā endā, bet skoti otrajā atbildēja ar trīs, papildinot ar vienu nozagtu trešajā un izvirzoties vadībā ar 4:2. Ejot pārtraukumā rezultāts uz tablo neizšķirts 4:4. Kā izrādās pārtraukums skotiem nāca par sliktu, jo nākamajos trīs endos nekādi neizdevās ar savu pēdējo akmeni tikt pie punktiem, kas ļāva Kanādai nonākt 7:4 vadībā. Astotajā endā tā arī mājinieki neatguva zaudēto, Kanādai svinot uzvaru ar 7:4 un trešo reizi pēc kārtas kļūstot par pasaules čempioniem.

Šveicieši, pirmo reizi iekļuvuši pirmajā četriniekā, cīņu par bronzas medaļām uzsāka ar diviem punktiem pirmajos divos endos. Līdz pārtraukumam komandas apmainījās viena punkta guvumā, bet jau pēc tā Zviedrija rezultātu izlīdzina 3:3. Pateicoties diviem punktiem sestajā un vienam nozagtam septītajā endā Šveice atkal nonāca vadībā 6:3, ko astotajā endā zviedri spēja samazināt tikai par punktu 4:6, atzīstot pretinieku pārākumu. Līdz ar to Šveice tika pie savas pirmās medaļas jaukto komandu disciplīnā.

Latvija ar piecām uzvarām astoņās apakšgrupas spēlēs neiekļuva cīņā par medaļām, lai gan pietrūka pavisam nedaudz. Kopvērtējumā jaukto komandu disciplīnā tika ieņemta 17.vieta.

Latvijas izlases skipa Renāra Freidensona komentārs pēc aizvadītā čempionāta:
“Esam apmierināti ar mūsu startu. Iegūta pozitīva uzvaru/zaudējumu bilance un palikām tikai vienas uzvaras attālumā no izslēgšanas spēlēm. Izcīnīta 17. vieta, kas ir augstākais Latvijas izlases rezultāts pasaules čempionātos jauktajām komandām.

Čempionāts kopumā noorganizēts ļoti augstā līmenī. Ledus visa turnīra garumā gan ātrs, gan krītošs. Te jāuzteic ledus meistara – bijušā kērlingista Toma Brūvstera (Tom Brewster) tehniskā komanda – pat gadījumā, kad mūsu iesildīšanās laikā haks neturējās vietā, tas tika fantastiskā ātrumā salabots.

Kērlinga lielvalstis čempionātā pārstāvētas ar stiprām komandām, kā arī prieks redzēt, ka čempionātā ir pārstāvētas dažādas eksotiskas izlases – Meksika, Nigērija, Indija, kuras ik pa brīdim demonstrē skatāmu spēli.

Paldies par līdzi jušanu un uzmundrinošajām ziņām čempionāta laikā!

Tāpat vēlreiz paldies visiem mūsu atbalstītājiem – Kērlinga hallei, Latvijas Kērlinga asociācijai, DiscoverCars.com un Rīgas domei.”

Latvijas izlases sastāvs: Renārs Freidensons (skips), Evita Regža, Aleksandrs Baranovskis, Betija Gulbe.

8:3 – Ukraina

Latvijas izlases dalību pasaules čempionātā atbalsta DiscoverCars.com, Kērlinga Halle, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Izglītības un zinātnes ministrija.

Autore: Linda Mangale