Pēc veiksmīga spēles sākuma ratiņkērlinga jauktais pāris PČ izlaiž uzvaru pret Norvēģiju

Šodien, 1.maijā Lohjā, Somijā Latvijas jauktā pāra izlase otrajā pasaules ratiņkērlinga čempionāta spēlē tikās ar Norvēģiju. Lieliski uzsāktā spēle diemžēl noveda pie zaudējuma 8:9, norvēģiem atspēlējoties no 0:7.


Nākamā spēle: Latvija – Vācija


2.spēle Latvija 8:9 Norvēģija

Spēli Latvijas jauktais pāris uzsāka teicami. Pirmajā endā tika paņemti trīs punkti ar pēdējā akmens tiesībām, bet otrajā un trešajā attiecīgi nozagti trīs un viens punkts, nonākot vadībā ar 7:0. Norvēģijas izlase ceturtajā nolemj paņemt “power play”, lai samazinātu rezultāta starpību, kas viņiem arī izdodas, izcīnot trīs punktus 3:7. Pēc lielā pārtraukuma šoreiz mūsu pretinieki nozog trīs un vienu punktu nākamajos divos nedos, kas ļauj izlīdzināt rezultātu 7:7. Septītajā endā mūsu izlasei izdodas paņemt tikai punktu un atkal nonākt vadībā (8:7). Diemžēl astotajā Norvēģija izmanto pēdējā akmens tiesības un gūst divus uzvaras punktus 9:8, kas sagādā Latvijas izlasei otro zaudējumu šajā čempionātā.

Latvijas ratiņkērlinga izlases komentārs pēc spēles ar Norvēģiju:
“Viss bija ļoti labi, līdz vienā momentā mēģinājām attīrīt spēli no akmeņiem, bet metieni nesanāca kā bija plānots. Septītajā endā izveidojās situācija uz +5 vai pat labākajā gadījumā +6, ja paveiktos. Tomēr pēdējais metiens mums bija gan par šauru, gan par vāju, kas deva tikai vienu punktu. Pēdējā endā situācija bija mums laba, tomēr arī šajā endā pēdējais metiens nonāca sarga pozīcijā nevis mājā.

Ledus arī šajā spēlē lēns, traki lēns, bet mēs daudz maz tikām galā.”


1.spēle Latvija 4:8 Kanāda

Spēles pirmajā endā mūsu izlase nopelna pēdējā metiena tiesības. Kanādieši enda vidū vienu no saviem akmeņiem novieto tuvāk centram, kas beigās viņiem atnes nozagtu punktu. Otrajā endā mūsējiem izdodas izlīdzināt rezultātu (1:1). Trešajā pretinieki paņem tikai punktu, lai arī bija iespēja izcīnīt divus (2:1). Daudz kļūdu metienos mūsu izlases izpildījumā ceturtajā endā Kanādai ļāva nozagt divus punktus (4:1).

Pēc lielā pārtraukuma mūsu izlase paņem “power play”. Diemžēl neprecīzais pēdējais metiens iestūma centram tuvāk vēl vienu kanādiešu akmeni, viņiem nozogot vēl divus un nu jau izvirzoties komfortablā vadībā ar 6:1. Pēdējo divu endu scenārijs turpinās arī piektajā endā, kanādiešiem tiekot pie vēl diviem nozagtiem punktiem (8:1). Beidzot septītajā endā mūsu izlasei izdodas uzlabot metienu precizitāti, kas palīdz samazināt rezultātu starpību līdz -4 (4:8). Pretinieki astotajā endā, lai noturētu pārsvaru, izvēlas ņemt “power play”. Tas nostrādā un, neizspēlējot visus akmeņus līdz enda beigām, tiek paspiestas rokas, Latvijai piedzīvojot zaudējumu pirmajā pasaules čempionāta spēlē.

Latvijas ratiņkērlinga izlases komentārs pēc spēles ar Kanādu:
“Neizpratām ledu, jo bija līnijas, kurās tas bija ļoti lēns. Savukārt “take out” metienus vajadzēja mest no visa spēka, bet tā pat tie bija par lēnu. Arī pielaides nebija uz pareizo pusi.
Neizmantojām savas iespējas un pieredzes trūkums bija jūtams. Vēl septiņas spēles ir priekšā un gan jau iejutīsimies labāk.”


Komandas vispirms aizvadīs apļa turnīru grupā. Katras grupas labākās trīs nodrošina vietu play-off kārtā. Pirmo vietu ieguvējas automātiski kvalificējas pusfinālam, savukārt A2 ar B3 un A3 ar B2 savstarpēji noskaidros atlikušos pusfinālistus. Pusfināla uzvarētāji 5.maijā plkst. 16:00 cīnīsies par pirmos pasaules čempionu titulu.

Latvijas ratiņkērlinga izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Agris Lasmans.
 

Latvijas ratiņkērlinga jauktā pāra spēļu grafiks:
4:8 – Kanāda
8:9 – Norvēģija
/01.05./ 20:00 – Vācija
/02.05./ 09:30 – Čehija
/02.05./ 16:30 – Turcija
/03.05./ 09:30 – Dānija (TIEŠRAIDE)
/03.05./ 16:30 – Slovākija
/04.05./ 09:30 – ASV

Kopvērtējums B apakšgrupā:
1. Norvēģija 3-3-0
2. Čehija 3-2-1
2. Dānija 3-2-1
2. Vācija 3-2-1
5. ASV 2-1-1
6. Kanāda 3-1-2
6. Slovākija 3-1-2
8. Latvija 2-0-2
8. Turcija 2-0-2

Latvijas ratiņkērlinga jauktā pāra izlase čempionātā startē ar Latvijas Paralimpiskās komitejas, Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Foto: Ansis Ventiņš
 

 

 

Autore: Linda Mangale

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji