Aizraujošā finālspēlē par Latvijas čempionēm kļūst JKK/Blumbergas-Bērziņas komanda

Pirmajās Lieldienās, 17.aprīlī Kērlinga hallē, Rīgā ar Jelgavas kērlinga klubu komandu fināla spēli noslēdzas 2022.gada Latvijas čempionāts sieviešu komandām. Par šī fināla un čempionāta uzvarētājām kļuva Santas Blumbergas-Bērziņas komanda, kura ar 8:6 pārspēja Evelīnas Barones četrinieku.

Šogad čempionātā startēja piecas komandas. Vēl pirms priekšpēdējās pamatturnīra kārtas bija grūti noteikt, kuras četras turpinās cīņu par medaļām. Tomēr zaudējums pēdējā cīņā no pirmā četrinieka lika atvadīties Nicoll/Regža (skips – Evita Regža) komandai, kas sacensības noslēdza bez uzvarām.

Ar trīs uzvarām četrās spēlēs apļa turnīru attiecīgi pirmajā un otrajā vietā noslēdza E.Barones un  Blumbergas-Bērziņas četrinieki. E.Barone pusfinālā tikās ar otru čempionātā startējošo junioru komandu SK OB/Stabulniece (skips – Elīza Stabulniece). Šīs spēles pirmā daļa izvērtās spraiga, vairāk dominējot Stabulniecei. Tomēr pēc lielā pārtraukuma iniciatīvu pārņēma E.Barone, nozogot pa punktam pēdējos četros endos (7:3), kas ļāva jau otro gadu pēc kārtas iekļūt sieviešu čempionāta finālā. Tik pat spraiga spēle norisinājās otrajā pusfinālā. Lai arī pēc pieciem endiem ar 5:2 vadībā atradās Blumbergas-Bērziņas komanda, tomēr pēc lielā pārtraukuma D.Barone rezultātu izlīdzināja astotajā endā (5:5). Diemžēl pāris kļūdas devītajā endā D.Barones komandas izpildījumā ļāva pretiniecēm izcīnīt trīs punktus (8:5), ko 10.endā neizdevās atgūt, Blumbergas-Bērziņas komandai iekļūstot finālā.

Finālspēles pirmajā endā Blumbergas-Bērziņas komandas precizitāte metienos piespiež pretinieces pēdējā metienā izpildīt dubulto “take out”, kas beidzas ar zaudētu punktu Baronei. Jau nākamajā viņām izdodas atgūt zaudēto, izcīnot divus (2:1). Trešais un ceturtais ends nu jau tiek spēlēts agresīvāk, abām komandām izcīnot pa diviem punktiem un pārtraukumā E.Baronei ejot 4:3 vadībā.

Blumbergas-Bērziņa sestajā endā tiek piespiesta uz punkta ņemšanu, bet septītajā tieši skipa pēdējie divi metieni ļāva nozagt papildus divus punktus, kas šajā spraigajā cīņā deva vadību ar 6:4. Ļoti filigrāni pēdējie metieni uz mājas centru abu komandu izpildījumā rezultējas ar diviem punktiem un neizšķirtu pēc astotā enda 6:6. Devītajā endā E.Barone ar precīzu pēdējo metienu lika Blumbergas-Bērziņas komandai mest uz mājas centru un paņemt punktu (7:6). Pateicoties veiksmīgai spēlei 10.endā Blumberga-Bērziņa piespiež E.Baroni uz sarežģītu pēdējo “take out” metienu, kas neizdodas, izcīnot uzvaru ar 8:6 un Latvijas čempionu titulu.

Līdz ar to Blumbergas-Bērziņas komanda izcīna tiesības pārstāvēt Latvijas izlasi 2022./2023.gada sezonā Pasaules kērlinga federācijas rīkotajās sacensībās.

Abas komandas spēli par 3.vietu sāka piesardzīgi ar maz akmeņiem spēlē jau no pirmajiem endiem. Pirms lielā pārtraukuma izdodas sapīt spēli, kas ļauj D.Barones komandai paņemt divus punktus un izvirzīties vadībā ar 4:2. Jau ar nākamo endu D.Barones komanda palielina pārsvaru 6:2, piespiežot Stabulnieci kļūdīties pēdējā metienā, kas izrādījās par stipru, D.Baronei nozogot divus. Lai arī Stabulniecei izdodas pēc septītā enda samazināt starpību līdz -2 (4:6), tomēr D.Barone ar pēdējo metienu astotajā endā atgūst četru punktu vadību (8:4).

Veiksmīgi nospēlētais devītais ends Stabulnieces četriniekam atnes trīs punktus (7:8), ar pēdējo metienu caur savu akmeni izsitot pretinieču akmeni. Pateicoties lieliskam Elīzas Stabulnieces pēdējam akmenim 10.endā, viņām izdevās nozagt punktu (8:8) un ievest spēli ekstra endā. Tajā D.Barone savu pēdējo akmeni precīzi ieliek tuvāk mājas centram, nodrošinot uzvaru ar 9:8 un bronzas medaļas, spēlējot visu čempionātu trīs spēlētāju sastāvā.

SK OB – Sporta klubs „OB”

Sacensības norisinājās ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas atbalstu.

Autore: Linda Mangale