Šveices kērlingistes cīnīsies par pasaules čempionāta titulu hat-trick

Olimpiskā gada otras svarīgākās sacensības šajā nedēļas nogalē uzsāks sieviešu kērlinga komandas, kurās Kanādas pilsētā Princdžordžā no 19. līdz 28.martam cīnīsies par pasaules čempionu titulu. Pēdējos divos čempionātos uzvarēja Silvanas Tirinzoni (Šveice) četrinieks, kurām šogad ir iespēja izcīnīt trešo titulu pēc kārtas.


Princdžordžā bija paredzēts aizvadīt 2020.gada čempionātu, ko nācās atcelt Covid-19 pandēmijas dēļ. Šogad viss noritēs kā plānots, piedaloties 13 nacionālo valstu izlasēm.

Dalībnieces: ASV, Čehija, Dānija, Itālija, Japāna, Kanāda, Koreja, Norvēģija, Skotija, Šveice, Turcija, Vācija, Zviedrija.

Tā kā Pasaules kērlinga federācija (PKF), saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, paziņoja, ka aizliegs Krievijas izlasēm piedalīties visās šīs sezonas PKF rīkotajās sacensībās, tad viņu vietu varēja ieņemt pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra 3.vietas ieguvēja. Diemžēl dažādu apsvērumu dēļ gan 3., gan 4.vietas ieguvējas atteicās no dalības. Līdz ar to kā nākamā tika uzaicināta Čehija, kas pēc pasaules kērlinga ranga atrodas visaugstāk no tām valstīm, kuras vēl nebija kvalificējušās šim čempionātam. Čehija pieņēma šo piedāvājumu.

Kanādu savās mājās pārstāvēs Kerija Einarsone, kas pērn izcīnīja tikai 5.vietu. Šogad viņa ar savu komandu mēģinās pēc trīs gadu pārtraukuma sagādāt savai valstij kādu no medaļām. Viņām konkurenci sastādīs pēdējos divos pasaules čempionātos titulu izcīnījusī Tirinzoni komanda no Šveices, kuras nesenajās Pekinas olimpiskajās spēlēs palika soli aiz goda pjedestāla. Phjončhanas olimpiskās čempiones un Pekinas bronzas medaļnieces Annas Haselborgas vadītā komanda pasaules čempionātā vēl ne reizi nav kāpusi uz augstākā pakāpiena, divreiz paliekot soli aiz tā. Līdz ar to varbūt tieši šogad viņām izdosies sasniegt tik kārotās zelta medaļas.

Šīm trim galvenajām pretendentēm uz medaļām – Kanādai, Šveicei un Zviedrijai, nāksies vēl pacīnīties ar spēcīgajām Āzijas pārstāvēm – Phjončhanas vicečempionēm no Korejas (skips – Enjunga Kima) un Japānas izlasi, kuru šogad pārstāvēs Kitazavas Ikues komanda, kā arī starptautisko sacensību pieredzes bagāto Dānijas (skips – Madlēna Duponta), Vācijas (skips – Daniela Jenča), Norvēģijas (skips – Kristina Skasliena), Itālijas (skips – Stefanija Konstantini), Čehijas (skips – Alzbeta Baudjsova) un ASV (skips – Korija Kristensena) izlasi.

Savukārt pasaules čempionātos allaž spēcīgo Skotiju šajā čempionātā pārstāvēs Rebekas Morisonas četrinieks, kurš pirmo reizi debitēs šāda līmeņa sacensībās, kurām pievienosies Turcija ar DilsatuJildizu skipa pozīcijā, Turcijai pirmo reizi piedaloties pasaules sieviešu čempionātā.


Visas komandas izspēlēs viena apļa turnīru, lai noskaidrotu kopvērtējuma sešas labākās komandas, kuras turpinās cīņu par medaļām. Pirmās un otrās vietas ieguvējas automātiski kvalificēsies pusfināla spēlēm, bet viņu pretinieces noskaidrosies cīņā starp 3. - 6. un 4. - 5.vietas komandām.
Pusfināla zaudētājas 27.martā plkst. 20:00 pēc Latvijas laika sadalīs bronzas medaļas, bet uzvarētājas naktī uz 28.martu plkst. 01:00 pēc Latvijas laika noskaidros 2022.gada čempiones.

Izšķirošās spēles un pamatturnīra spēles tiešraidē varēs skatīties vietnē Recast.

Jāpiemin, ka šajā čempionātā tiks izmēģināts jauns noteikums, kas neļauj katra enda sākumā – piecu brīvo sargu zonas likuma laikā, uz centra līnijas atrodošos sargu(s) pasist prom no centra līnijas, kas līdz šim tika atļauts, ļaujot komandai ar pēdējā metiena tiesībām atbrīvot mājas priekšu jau ar enda pirmajiem akmeņiem.


Foto: WCF/Steve Seixeiro
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji